Bach: Vášnivý život (2013) (TV film)

Patrně nejlepší hudební dokument o hudebním skladateli, který jsem měl možnost vidět. Erudovaný a příjemný Gardiner v roli průvodce, který o Bachovi hovoří s odborníky s řad různých vědeckých a uměleckých profesí. Spousta zajímavých historek, analýz nejen Bachových děl, ale i jiných dobových dokumentů, ukázky interiérů i exteriérů spojených s Bachem a samozřejmě vše korunuje jeho úžasná hudba. Ta je zde prezentována nejen ve formě ukázek z koncertů, ale také ze zkoušek, kde Gardiner trefně a poutavě komentuje konkrétní skladby a pasáže z nich. Zkrátka stojí za to vidět! ;)

Neznámý Antonín Dvořák (2015) (TV film)

Netradičně pojatý dokument, jehož těžištěm je osobní svědectví Dvořákova vnuka a veřejnosti zapovězená vila, Dvořákovo letní sídlo. Poutavé vyprávění, ilustrované zajímavým místem a doprovázené nádhernou hudbou. Určitě stojí za zhlédnutí ;)

Čajkovskij (1969)

Dlouhé, hudebně přeexponované, plné dějově statických míst... Russelovi Milovníci hudby mě oslovili mnohem, mnohem více!

Vladimir Horowitz: The Last Romantic (1985)

Předností tohoto dokumentu je Vladimir Horowitz v hlavní roli, resp. autenticita všech zúčastněných, a výborná muzika, ale chybí tomu jak životní příběh, tak hlubší psychologický vhled. Čtvrtá hvězdička je tedy vyloženě za hudbu!

Třicet dva krátkých filmů o Glennu Gouldovi (1993)

Čtvrtá hvězdička je za originalitu formy, ale jinak musím říct, že i já jsem od takto zaměřeného snímku čekal víc než jen originální formu a dobrou muziku...

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Po zhlédnutí atraktivního traileru bylo mé očekávání mnohem, ale mnohem větší. Pro mě naprosto průměrný animáč.

Poslední kvartet (2012)

Zajímavý a docela trefný exkurz do světa hudebníků, který je mi dobře znám, tudíž oceňuju herecké výkony v nelehkých rolích, stejně jako výborný soundtrack. Druhá půlka filmu se mi ale trochu zbytečně táhla. Jinak velice příjemná záležitost, byť smutná, ale ze života.

Ladíme 2 (2015)

Ne jednu stranu předvídatelný příběh a solidní hudební scény, které už nabídl první díl, na druhou stranu fakt vtipné hlášky a ironie, která opravdu pobavila. Slušné na večerní relax u telky ;)

Moulin Rouge (2001)

Pro mě nic neříkající, nekoukatelné. Velké očekávání s ubíhajícím filmem postupně klesalo, až jsem to nakonec ani nedokoukal, protože jsem to vnímal jako naprostou ztrátu času. Je zajímavé, jak občas člověka minou tyhlety kinematografické "pecky", o kterých tak dlouho slýchá, až se k nim konečně po čase dostane, aby následně zjistil, že se jim vlastně nejspíš intuitivně vyhýbal zcela správně :)