Na život a na smrt (2013)

Znesiem veľa, ale aby borci so sadou strelných zranení prežili ešte aj dva tobogány po skalách a zastavili to hlavou o šutr a stále veselo bojovali, to znesiem v béčku a nie vo filme kde sa hrá na skutočnú udalosť. Keď príde na keci, teatrálnosť nepozná medze. No veľa zlého sa tu napáchalo, ale akcie je mnoho a je dobrá. Tak aspoň čosi.

Pryč od pece (2013)

Obsadenie tomuto filmu svedčí. Výborne zvolený herci a slušná réžia vytiahne aj jednoduchší dej o pomste celkom vysoko.

Ledové království (2013)

Veľmi dobre sa na to pozerá a ešte lepšie počúva, to sa nedá uprieť. Žiaľ je tu veľké "ale". Film má niečo málo cez hodinu a pol a mne pripadal ako dvoj a pol hodinový. A za vinu to kladiem veľmi slabému príbehu. A je to škoda, našliapnuté na rozprávku roka to malo.

Špinavý trik (2013)

Amy s výstrihom až po kolená len tak z hlavy nedostanem a Bale zase ukazuje, že sa dokáže do role poriadne obuť a prispôsobiť tomu zjav. Škoda, že je film miestami natiahnutý kvazi romantickou linkou. Niektoré tie pletky, a hlavne rozpravy o nich, ma extrémne nudili.

Mrazák (2014)

Jedna vec je nechať sa uniesť žánrom a neriešiť logiku, ale toto musel písať retard.

Lásky čas (2013)

Slušná melancholická romanca. Možno je trochu škoda, že druhá polovica je podstatne pomalšia a rozťahanejšia než začiatok. Naštastie je Bill velký káder a Ráchel sympatická. Spokojnosť.

LEGO® příběh (2014)

Slovenský dabing tomu asi moc nepomáha, možno po originálnom znení nejakú hviezdu prihodím.

Twister (1996)

Keď sa vás spýtajú na film o stroskotaní lode, odpoviete titanik, ak o tornáde, twister. Zďaleka nie dokonalý film, ale klasika, ktorá baví.

Machete zabíjí (2013)

Toto je film, ktorý sa snáď ani hodnotiť nedá. Snáď len sledovať známe xichty pitvoriť sa v najbrakovejšom filme evar. Lenže plusom ostáva, že on chce byť brakom. A to mu ide veľmi dobre. Veľké filmové wtf s epesným Gibsnom. Bože, prečo len musel chľastať a nadávať na židov, ten chlap je super herec. Nie že by zbytok zaostával, akurát zamrzí, že najhoršie z toho vychádza pán Trejo. Na každom zábere je vidieť, že mele z posledného a čaká na spásny koniec. Holt vek nezastavíš a je to na ňom fest vidieť. Ale, hlavne že pushupky došli včas a tak vždy nechám oči inde než na zlomenej tvári tvrdého Mexičana.

Frajeři ve Vegas (2013)

Pánov to hranie stále baví a keby sa tam každú štvrť hodinu nezvýjala nejaká prsatá dvaciatka v rytme popkultúry, mal by som z toho lepší pocit. Nie že by som sa rád nepozrel, ale to je doména iných filmov a tu to bolo naviac. Nikto mi proste nenakecá, že sa banda luxusných hawají bude lepiť na štvoricu z geriatrie. Ale možno je to prach sprostá závisť. Inak spanilá jazda s pár výbornými vtipmi.