Velká svatba (2013)

Film sa drží v priemere len vďaka hercom. De Niro zachraňuje väčšinu scén a vďaka za to. Je to teda kravina ale pozerateľná s pár dobrými vtipmi. Premýšľam, či všetky nepreniesol práve Robert.

Formule! (2001)

Zbytočne podceňovaní film. Pozrieť v nedeľu VC Číny a zaklincovať to s driven a deň jak z alabastru. Prepálené závody, ženy, rivalita, všetko tam je. Možno je škoda, že Kip Pardue je tu tretie kolo u voza a celé to roztáčajú Sly a Til. Jazda mestom a zbieranie mincí, to sú legendárne scény. Pre fanúšika motosportu must see.

The Starving Games (2013)

Ešte stále sa tie paródie nevyhrabali zo dna. Ale je fakt, že úplná teen sračka to nie je, tak aspoň čosi.

Phantom (2013)

Atómová ponorka, Ed Harris, agent Mulder a raketová kríza. Čo viac...

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Strašná kravina, ale to čo sa na konci roztočí je jednoducho epické. Určite som to s hodnotením prestrelil, ale nemôžem inak.

Sviňák (2013)

McAvoy jak mi je nesympatický, tak to doháňa hereckým umom. Záver zbytočne šablónovitý na to ako to je celé psychadelické. Inak ale film odsýpa a ťažko súdiť, čo sa deje až do konca.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Keď sa začalo máchať šutrami na reťazi som este netušil, že príde bleskový meč. Má to 90 minút, ale po hodine mám pocit, že prešli dve. Nefunguje tu asi nič. Herci, scenár, réžia, všetko zle.

Konzultant (2013)

Dialógy sú učinené perly, dúfam, že to dávalo zmysel aspoň McCarthymu. Dej na jeden nádych natiahnuť na 138 minút pomocou výblitkov o ukájaní a filozofovaním nad rámec účinkov silného halucinogénu, to je zase raz kumšt. Dve hlavy dole, Cameron na kapaote a jeden putovný hovnocuc, viac vedieť netreba, nič iné sa nestane.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Po jednotke, ktorá sa mi nepáčila, je to kvalitná žánrovka. Hurá! Je len na škodu, že zimník dal dole masku a tým stratil charizma, keby bol aspoň zjazvený, ale takto... Vtipy sú hlavne na začiatku a sú dobré, potom je to hlavne o deštrukcii, ktorej je more a roztrasená kamera je tak tak na hranici, takže som dokázal rozoznať kto dostáva na prdel a kto kam skáče. Teda videl som v 2D, pri 3D by som asi prskal žlč. Fajn, neviem teda ako sa to bez šíldu napasuje na druhých avangerov, ale odchádzal som z kina spokojný.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Prvá polovica bola hluchá jak poleno, až na cestách sa to zlomilo a začalo ma baviť. Pekná vizualizácia, dobrý nápad, nudne napísané. Trajler o pár tried zaujímavejší než film samotný.