Světová invaze (2011)

Hádžem bobek na tunajšie nelichotivé komentáre. Nenechám haniť zatiaľ najlepší film o vesmírnej invázii. Presne takto si predstavujem vesmírnu melu. Koordinované jednotky emzákov so strategickým myslením, vzdušnou aj pozemnou podporou a artilériou. Do toho zmätené pozemské sily, ktoré proste nevedia s čím majú tu česť. Hlučné, brutálne akčné, režba ako sa patrí. Ten pátos a heroizmus, ktorý sa v takom blokbástre proste musí vyskytovať, nedegraduje zábavnú zložku. Je to proste nasekané za sebou tak intenzívne, že tieto akože negatíva (odkedy vlastne prestal byť pátos in?) rád prehliadnem. Nie som včerajší a vidím znaky Dňa nezávyslosti, Crysis a ďalších a ďalších. Ale aj tak je to mix toho najlepšieho a ja som sa kráľovsky bavil.

Pod jednou střechou (2010)

Tak dnes mi výber romantickej komédie nevyšiel. Moc ma ten film nudí, o zábave ja skutočne hovoriť nemôžem.Škoda.

Taxi 4 (2007)

"Ten taxík dobře táhne! Za to můžou moje fígly. Stačili tři součástky z konkordu." Toto je jeden z filmov, ktoré je nutné vidieť dabované. Ak teda zrovna neviete francúzsky.

Čtvery Vánoce (2008)

Na to, že mi je Voughn tak nesympatický mi to prišlo veľmi znesiteľné. Neviem, či si za hodinu vôbec spomeniem na niečo iné ako Reese pred zrkadlom, ale na jeden sobotný večer je to akurát. Favreau je čím ďalej väčšia korba.

Čarodějův učeň (2010)

A mne sa to páčilo. Možno je to aj trochu tým, že som pred tým videl nového Seagala a jedno veľmi zlé Asylum, ale fakt mi to sadlo. Po nejakej dobe zase film, kde je Cage neskutočný sympaťák. Inak je to nekonfliktná rozprávka v najčistejšej forme a také už som tiež dlho nevidel.

Fotři jsou lotři (2010)

Ale áno, napriek všetkému tomu jednoduchému humoru, ktorý je pre mna ťažko stráviteľný ma De Niro a Hoffman vždy potešia. Takže toto kočkovanie a hranie na špiónov mi nevadí a dokážem sa decentne pobaviť.

Strážce spravedlnosti (2010) (seriál) odpad!

Hrúza! V čase môjho hodnotenia má tento crap 62 percent. 62!!! Neskutočné. Chcel som dať aspoň jednu hviezdu za Seagalov obojručný skill držania zbrane, ale ten film si to fakt nezaslúži. Herecké drevo na každej strane a to aj za kamerou. Akcia je stelesnenie tragédie a strih je už len posledný klinec do rakvy. Seagal nevyzerá dobre, jeho baculatosť je snáď ešte monstróznejšia než bola. Aspoň sa dá dívať na tie dve modelky, ktoré prvý krát držia v ruke kvér a je úžasné sledovať ako kĺbia beh so streľbou a pritom ešte čučia cez mieridlá. To už hraničí s paródiou, ale inak sa na tomto filme ani zasmiať nedá. Tri krát hrôza a kartón Ultra Fit and Slim pre Seagala!

Kybernátor (2008)

Hrozná nuda s nehorázne nesympatickým hlavným hrdinom. Jedna hviezda za HS 50, jakožto kvér, ktorý budí vätší rešpekt ako všetcí wannabe sekáči v tomto filme. Akcie málo a ešte k tomu nič moc. Sklamanie.