Machete (2010)

Když hlavní hrdina zvládne během jediného dne obšťastnit Michelle Rodriguez, Lindsay Lohan i Jessicu Albu a když se Steven Seagal objeví v prvním dobré roli po Caseyem Rybackovi, tak nelze dát jinak než za pět.

Poslední vládce větru (2010)

WTF? Shyamalana mám mezi oblíbenými režiséry a líbily se mi i potápěné filmy Žena ve vodě a Stalo se a těšil jsem se, jaký další podivný výplod vyplodí. Ale co měl znamenat tenhle Avatar a o čem to proboha bylo? Nehledě na to, kam se ztratilo těch 150 milionů. Jedna hvězda za lemura.

Frankensteinka (1990)

Bill Murray citovaný na plakátu k filmu povídal: "If you only see one movie this year it should be FRANKENHOOKER". Mě ho doporučil IMDB po shlédnutí Reanimátora. A jsem rád. Spíš ale za to, že jsem objevil Franka Hehenlottera a tak zase nebudu pár večerů sám. Pár dlouhých zimních večerů mě bude doprovázet úchylný humor a pořádné ujetosti. Frankensteinka je úlet. Bohužel v okamžicích mezi parádními scénami, kde lítají vzduchem končetiny a vybuchují lidská těla (nebo to byly figuríny? :-)) docela nudí a proto si u mě nevysloužila víc než 3 hvězdičky.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Další film o věčně nespokojené ženské, která neví co chce a proto musí procestovat celý svět, aby se našla. Film plný krásných záběrů Itálie a Indie a Bali se snaží diváka svojí délkou unudit. Je to asi nějaký trend současnosti, ale každopádně lepší než podobně laděný Sex ve městě 2 (taky o nespokojených ženských, co všechno mají).

This Ain't Star Trek XXX (2009)

Kamen, nůžky, papír, tapír, Spock, stříhám si sám se sebou, jak hodnotit toto. Jenna Haze i Sasha Grey odvádějí svůj standardně nastandardní výkon, zbytek průměr. Celkově mě napadá srovnání pornoblockbusterů s regulérními blockbustery. Oba se obyčejně bojí příjít s čímkoli originálním, čímž by se mohli vymknout ze vkusu průměrného diváka a proto obyčejně pouze v tom průměru končí.

Úsvit mrtvých (2004)

Snad jediná výjimka, kdy remake na plné čáře poráží originál. Pokud bych měl v životě vidět pouze jediný zombie film (což by byla věčná škoda), tak by to byl tenhle.

Útěk do divočiny (2007)

Pro mě jedno ze zklamání roku. Dlouhou dobu jsem shlédnutí filmu odolával, ale nakonec mě TOP 200 na čsfd přesvědčilo. Verdikt: dívání se na tento 2 a půl hodinový epos bylo pro mě tak strastiplné, jako pro hrdinu filmu, tu cestu vykonat. Proboha, proč musí mít filmy, kde se v podstatě nic neděje, dvě a půl hodiny?

Mláďata (1979)

Moje touha po bizarnostech uspokojena. Parádní atmosféra. Monstrózní hudba a dokonalé finále. Celý film je ale i přes všechny klady a krátkou délku docela rozvleklý. Kdyby byla celá stopáž našlapaná jako poslední půlhodinka, tak nemá chybu.

Ong-bak (2003)

No, nevím, kde se bere to všeobecné nadšení. Na chlup stejné mi přišly třeba van Dammovy 20 let staré fláky Krvavý sport nebo nebo Lví srdce a nevšiml jsem si, že by měly tak vysoké hodnocení a sklízely tak nadšené ovace...