Solomon Kane (2009)

80. léta jsou zpátky! Taková fantasy tu nebyla od původního Barbara Conana. Nikdo není úplně dobrý nebo špatný, příběh není ani zdaleka dokonalý, ale hlavy lítají, krev stříká, meče sviští, čarodějnice metají kletby a semtam vyleze nějaká zajímavá příšera z pekelných hlubin. Prostě temná béčková fantasy jak má být!

Šílenství proutěného košíku (1982)

Asi nejuvřískanější film, co jsem kdy viděl. Příběh super. Triky hodně srandovní. Podobně jako u Frankensteinky jsou gore scénky vrcholem, kdy se budete za břicho popadat, vysvětlení mystéria je taky paráda, stejně jako herecké výkony, problém je, že ono to zase moc nedrží pohromadě a jako celek to trošku nudí. Kdyby tohle ve stejné době natočil Cronenberg, to by byla parádička.

Dexter (2006) (seriál)

První seriál od dob Twin Peaks, na kterém jsem se stal závislým. Asi budu potřebovat nějakou Lilu, ať mi se závislostí pomůže...

This Isn't Twilight: The XXX Parody (2009)

Že bude p-parodie horší než originál, by mě ani ve snu nenapadlo. Málo akce a když už tak příliš dlouhé a nezáživné akce a nezachrání to ani tradiční kvalitně entuziastický výkon Jenny Haze. A to upírský péčko a Twilight samotné skýtá podle mě pořádně smyslný potenciál. Tohle prostě nebrat, ani pro páry, ani pro jednotlivce, ani pro fandy stmívající ságy.

Machete (2010)

Když hlavní hrdina zvládne během jediného dne obšťastnit Michelle Rodriguez, Lindsay Lohan i Jessicu Albu a když se Steven Seagal objeví v prvním dobré roli po Caseyem Rybackovi, tak nelze dát jinak než za pět.

Poslední vládce větru (2010)

WTF? Shyamalana mám mezi oblíbenými režiséry a líbily se mi i potápěné filmy Žena ve vodě a Stalo se a těšil jsem se, jaký další podivný výplod vyplodí. Ale co měl znamenat tenhle Avatar a o čem to proboha bylo? Nehledě na to, kam se ztratilo těch 150 milionů. Jedna hvězda za lemura.

Frankensteinka (1990)

Bill Murray citovaný na plakátu k filmu povídal: "If you only see one movie this year it should be FRANKENHOOKER". Mě ho doporučil IMDB po shlédnutí Reanimátora. A jsem rád. Spíš ale za to, že jsem objevil Franka Hehenlottera a tak zase nebudu pár večerů sám. Pár dlouhých zimních večerů mě bude doprovázet úchylný humor a pořádné ujetosti. Frankensteinka je úlet. Bohužel v okamžicích mezi parádními scénami, kde lítají vzduchem končetiny a vybuchují lidská těla (nebo to byly figuríny? :-)) docela nudí a proto si u mě nevysloužila víc než 3 hvězdičky.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Další film o věčně nespokojené ženské, která neví co chce a proto musí procestovat celý svět, aby se našla. Film plný krásných záběrů Itálie a Indie a Bali se snaží diváka svojí délkou unudit. Je to asi nějaký trend současnosti, ale každopádně lepší než podobně laděný Sex ve městě 2 (taky o nespokojených ženských, co všechno mají).

This Ain't Star Trek XXX (2009)

Kamen, nůžky, papír, tapír, Spock, stříhám si sám se sebou, jak hodnotit toto. Jenna Haze i Sasha Grey odvádějí svůj standardně nastandardní výkon, zbytek průměr. Celkově mě napadá srovnání pornoblockbusterů s regulérními blockbustery. Oba se obyčejně bojí příjít s čímkoli originálním, čímž by se mohli vymknout ze vkusu průměrného diváka a proto obyčejně pouze v tom průměru končí.

Časové pásmo bylo změněno