Slídil (2014)

Jake ví jak zacházet s excentrickou postavou a v takových případech je po kom sáhnout. Obsahově to však nenaplnilo mé očekávání o zvrácenosti tohoto povolání. 7/10

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Kucí, to je pech, že? Někdo vám to hodil na net pěkných pár dní před premiérou. Z čehož vyplývá, že z možná platících se stali většinově jistí neplatící. Asi by se měl Sly konečně probudit a něco změnit. Natlačit před kameru co nejvíce svalů, nechat je se předvádět až do velkého finále, kde to všechno odpálí i s lumpem. Aspoň nějaký zvrat, UFO, Donald Trump, reklama na ikeu nebo po opuštění sálu obdržet permici na další díly. Poprvé je to fajn, podruhé kuráž a potřetí drzost. Obávám se, že čtvrté tažení bude ještě větší propadák, pokud se tam neobjeví třeba Jackie Chan nebo Thanos /whooou/. Ale zas ta konečná vybíjená se mi zamlouvala. 6/10

Země zítřka (2015)

Země zítřka je o zemi zítřka a tudíž se očekává, že se v tomto báječném světě budu pohybovat podstatnou část děje. Omyl, mazání medu kolem huby z traileru, o fascinujícím světě plného nafrněných intelektuálů, se ukázalo být naprosto pravdivým a víc než polovinu filmu se plácají v naší smrduté dimenzi. Fiasko přijde, když se na bájné místo svatá trojice dostane. Vědomí, že to lepší už je zamnou, pochroumalo mou morálku. Faktorů proč je tenhle film omyl přibývalo, třeba když se přišlo na to jak vše zachránit, nejsem nijak zabržděnej, ale to její nadšení z možnosti jak zachránit svět jsem nesdílel. Hugh Laurie měl otřesnou roli s tím nejotravnějším citovým výlevem jaký znám. Jediná část, kterou lze hodnotit kladně je ta první hodinka a něco, kde jsem vklouzl do děje pod stálým tempem. Celý ten jejich nápad na scifi pohádku nevyšel, protože jako scifi je to blábol a na pohádku je to až moc nemravné, když si šedesátník a třináctileté děcko vyznávají lásku a ten s ní nakonec mrskne o zem. A jaký byl vůbec ten super plán na záchranu světa před zařízením, které ho má zničit? Vyhodit ho do povětří obyčejnou bombou(!). To snad mluví za vše. 4/10

Patrola (2012)

Anální patrola v podání dvou drsňáků, kteří si libují v násilí, poutech, a v blízkém tělesném kontaktu bez vymezení pohlaví. Tohle až přespříliš velké bratříčkování mi nejde po chuti a ze zbytku je klasická ghetto vybíjená. 6/10

Arrow (2012) (seriál)

Můj aktuálně první komiksový seriál, který mě měl vtáhnout a nepustit... nestalo se. Repetitivní rozhovory o tom, že by měl Oli víc času věnovat rodině a o chvíli později, když ze křoví vyskočí padouch se všichni shodnou, že je třeba na rodinu kašlat a jít sejmout škodnou. Po tomhle všem, dojde na velké omlouvání, objímání a vysvětlování, proč se zrovna dneska cítí tak na draka. O ženách smýšlí jen v dobrém, tak jich kolem něj pobíhá dost. A jeho taktika, do všech se zamilovat a všem to taky s vážnou tváří a nejlépe po nějakém heroickém výkonu říct. Moc jemné, moc venezuelské. Kdyby se z celého seriálu vystřihla myšlenka Arrowa, co zůstane? Skupina levných herců s lacinými dialogy zasazená do sociálního dramatu. Nuda. Stephen Amell a Manu Bennett jsou záchranou, i když záběrů jak Oliver cvičí na hrazdě je až příliš mnoho a jsou příliš dlouhé. Druhá série se vyhoupla o něco výš, ale když jsou špatné základy, přístavba nepomůže. 6/10

Daredevil (2015) (seriál)

Od Marvelu rozhodně trafa do černého, jak se spoluprací s netflixem tak k výběrem hrdiny. Sám Daredevil se houpe na předních příčkách v oblíbenosti jeho komiksu a nejspíš proto se na něj můžu podívat. Proč je ale lepší, než jeho maskovaní kolegové a to i ze stáje DC? Aspektů je hodně, co bych však posadil na první příčku jsou herci. Mají co říct, to co říkají dává smysl a zaujme to, a hlavně to umí podat. Tempo si drží v pohodlné hladince a to se mi líbí, nesnaží se tlačit na pilu. Zbytečné dialogy, přehršel protivníci a dějové odbočky nezadrhávají ten hladký průběh a přesně to jsem cítil i z finále. Daredevil našel svůj odstín černé a v té si promlouvá, rozdává rány i ostatní s ní umí pracovat. Procha toho šera jako z Temného Rytíře neuškodí. Flashbacky byla moje obava. U Arrowa jsem si je oblíbil víc než současnou linii, tady tomu tak není a to je dobře, ne? Kluk oslepne toxickým hnusem, spousta lásky mezi otcem a synem (ne ty prase, takové ne!), než dostane smrtelnou nakládačku a na scénu přichází mistr, který doufám bude mít víc prostoru. Další série už klepe na dveře a já věřím, že si ve svém novém outfitu kvalitu udrží. 8/10

Smrt přichází v bílém (2003)

Nárazová zábava s obsazením, které spočítáte na prstech jedné ruky, avšak s věrohodným podáním. Je to jeden z mnoha filmů, který láká na horor v komedii. Napětí se bohužel rozplývá s neschopností režiséra ukázat aspoň něco z toho mála. 6/10

Avengers: Age of Ultron (2015)

Jsou temní Avengeři stejně dobrým filmem jako první díl? Rukavice snad bude sedět lépe. K Whedonovi však necítím žádnou zášť jako někteří, na twitteru totiž dostal slušnou bídu (až takovou, že z toho měl pořádnou depku - true story). Ten celkový dojem z té "temný stránky" je dotažený tak napůl. Vidím nějakou tu trýzeň a spory, avšak na to že je to příprava na Civil War, kde se budou dvě strany hrdinů kopat do hlavy, to není zas tak zdrcující. Představa, že Stark a spol připoutají Hawka na židli a nechají ho koukat se, jak mu kuchají manželku a spratka. Rating by šel nahoru, ale dokážu si představit tu rozepři s kterou už by se dalo pracovat lépe. Pár hluchých míst, kdy se u rozhovoru nebavím tak jak tomu bylo dříve a to hlavně proto, že se vytratit ten důvtip a popichující humor. Ano, humor tam je taky, ale tam to zase kazí jednoduchost a v několika případech až trapnost. Akce si drží laťku, variant jak někoho pořádně ztříská v nablejskaným kombu je nespočet, jen mi to trochu zkazilo 3D. Scarlett s bratříčkem neurvou takovou pozornost jako by měly, když už je čarodějka dle komiksů nejsilnějším Avengerem. Zato Vision si mě získal, objeví se sice až na konci filmu, i tak v souboji robotů je na první místě. Snad se další Ultron dočká solidnějšího remaku po restartu Marvelu a já budu stále běhat po povrchu zemském. 6/10

Na hraně zítřka (2014)

/Tom Cruise, exoskelet, emzáci, hrátky s časem a Emily Blunt. Pojď do mě! Každé znovuzrození má něco do sebe a buď přinese příběhu něco nového nebo aspoň ukáže jak dokáže cestovatel v čase, zažívat ty nejrozmanitější možnosti jak si to dát všechno od začátku. 9/10