Četa (1986)

Mladičký Charlie Sheen vnímá Vietnam až moc racionálně, až se to v jednu chvíli zlomí, zařve "Vy zkurvení zmrdi" a s nenávistí v očích, běží postřílet hromadu rejžožroutů. 8/10

Mlha (1980)

Dám stranou parádní efekty a celý ten Carpenterův nádech a vychází mi blbost pokrytá mlhou. 4/10

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Podobnost s Forrestem je zjevná a vítaná, proč taky ne? Dál už však Benjamin kráčí po svých, i když ne tak dobrodružně jak bych uvítal. Brad a Cate jsou svými dokonalými pohlavními protějšky a u takovýchto vypadá láska jako z pohádky. 8/10

Whiplash (2014)

Úsilí a chtivost po úspěchu čiší z obou hudebních fanatiků, i když každý to dává najevo jinak. Cíl mají stejný, ukázat lidem, že jejich hudba je ta nejlepší na světe a za mě, se to v tom kulervoucím finále potvrdilo. 8/10

Železná srdce (2014)

Pitt si zahrál učebnicového drsňáka a modlu v podobě zdánlivě neohroženého velitele posádky tanku, kde je bordel jako v tanku. Každý charakter se od sebe výrazně liší a konverzace mezi sebou je barvitá a přirozená. Akce šlape a tank nebyl nikdy tak zábavný, až na ten konec, který je až přehnaně heroický. 8/10

Predator Dark Ages (2015)

Většina kraťasu rekapituluje nebo nejspíš vzdává hold prvnímu dílu s Arniem. A proč? Originalita nesahá ani do ostatních částí souboje křižáka s vesmírným lovcem. Finální střet je až únavně pomalý, i když jde vidět jak si dredatej užívá těžkopádnost jeho protivníka. Mno, já predátora poctím tak, že se podívám na jak namakaný rakušák rozmetá Hi-Tech hnusáka. Tečka. 4/10

Mrtvý sníh (2009)

První díl ztrácí tam, kde druhý získává. Sraní si do kalhot v chatě nebo poblíž chaty vs. epická výprava ke které se připojí několik dobrodruhů. Ale dělání ze zombíků hromady kusů těl jim jde stejně, jen s menším rozpočtem. 6/10

RocknRolla (2008)

Guy se sice podepsal, ale účasti na filmu se minul. Kde je jeho střih a důvtip? 5/10

Světová válka Z (2013)

Tohle je zombík, který chodí 6 týdně do posilovny, dopřává si ranní jogging a navštěvuje kurzy sebeovládání. A na přesně takového, bych nechtěl narazit ani se dvě rotačáky a izraelským systémem naváděných raket v rozkroku. Čisté obdivování jejich apokalyptického ničení lidstva mi však dokonalé stačí, trochu jsem si zasteskl po Hvězdné Pěchotě, kdy brouci vytvářeli stejný mrak beznaděje. Píšu to nerad, ale Pitt není to pravé ořechové. Hrdina je tak nějak obyčejný a Pitt se nemá na čem vyřádit. Samotné zakončení je zkrátka sporné. Jedna becherova před příchodem nemrtvého a viróza mi zachrání život. Díky pane prezidente. 8/10