Zloba - Královna černé magie (2014)

Další obrod klasické pohádky v neklasickém podání.CGI grafici se dali práci s hromadou animací a ta dokáže přišpendlit oči k obrazovce. Že je tato Šípková Růža jiná, je jasné, ale obrátit celý příběh naruby už taková pecka není. Kdyby v tom byla nějaká myšlenka, která by povznesla Růžu na vyšší level chápání, ani neceknu. Plácání se z jednoho nemasného bloku do druhého, to je definice této pohádky. Velké plus je Angelina, které žeru naprosto všechno. 6/10

Godzilla (2014)

Lidský faktor je na bodu nula a Godzilla to musí sfouknout všechno sama. Je snaživá a řvoucí, jenže když je ta omáčka všude okolo tak uspávající a rádoby hype, je pak všechno to úsilí k ničemu. 5/10

Motýlek (1973)

Hutná atmosfére, kterou přiživuje McQueen a jeho sekundant Hoffman. Ty dlouhé chvíle beznaděje dolehly i na mě a o to příjemnější bylo vidět, jak to vše dopadne. 9/10

Sedm (1995)

Se7en má tolik nej, že by ani těch se7en nestačilo. Rozhodně patří mezi mé každoroční opakovačky filmového umění a byl bych rád, kdyby se žádné masochistické krimošce nepodařilo tohle dílko překonat. 10/10

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Sedět v kině a plátno by na mě vybalilo první scénu s náklaďákem, rychle mi docvakne, že je nový pavoučí film určen pro lidi jako "mami, dojdi mi ještě pro popkorn" a já v sále nemám co pohledávat. Ano, ještě víc než předchozí díl. Přetáčení víc sračkoidních scén než ostatních, abych měl aspoň nějaké povědomí kde se děj právě odehrává, mi dodávalo sílu tu skoro dvou a půl hodinou šaškárnu dokoukat. Přeslazené hlášky jako z animáku o půl sedmé ráno na nově. V původní sérii se s hláškama zacházelo opatrně a vycházelo to, což se nedá tvrdit že by se jim to dařilo v tomto pokusu o restart. Nejvíc mě mrzí Jamie a jeho lobotomická role. Myslí, že se v nějakém budoucím řebříčku zařadí mezi nejhorší komiksové postavy, spolu s CatWoman a Mr. Freezem. Možná za to může ta sedmička červeného, ale v některých scénách mi přišla hudba špatně situovaná. Třeba zrod padoucha doprovází jakási píšťalka a to akorát podkreslovalo teatrálnost celé téhle taškařice. 4/10

Adamova jablka (2005)

Stejně jak absurdně to začíná, tak to i skončí. Mads zde stvořil jeden z mých nejoblíbenějších charakterů, což je úctyhodné, když Le Chiffre je můj další. 9/10

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Je Rodriguez světec, blázen nebo návštěvník z jiné planety? Úplně vše. Jeho hudba je jako z jiné planety, při poslechu se cítím jako světec a jsem do ní naprostý blázen. Bezpochyby nejlepší album, které měly mé slechy možnost si vychutnat. To, že za vší touhle nádherou stojí srdcebolný příběh, je o to víc ohromující. 9/10

Diktátor (2012)

Sacha je můj šálek kávy, jeho neortodoxní přístup mi sedí a doufám, že vždy bude. Spousta hlodů, které lámou do kolen se doplňují s hlody úplně mimo mísu. Ale máme tady další legendární postavu, ke které se rád vrátím. 8/10

300: Vzestup říše (2014)

Chci film, ve kterém bude jen nahá Evička a miska s masážním olejem. Pokračování 300 dodala šťávu jen ona a parádní akce. 6/10

Oculus (2013)

Pro mě žádné napětí ani žádné bu. V režii však vidím potenciál a snad se brzy potkáme. 6/10