Temný rytíř povstal (2012)

Oproti predchádzajúcemu dielu je to sklamanie. Ale keď si to zoberiem všeobecne, oproti iným komixovým aj nekomixovým filmom, tak sa radí medzi top filmy. Soundtracky vo filmy boli výborné, dovolím si tvrdiť, že boli najlepšie z celej série. Najviac ma mrzí, že sa vytratila celková atmosféra a dobrý dojem po skončený filmu. Vytratila sa aj akcia počas celého filmu, predsa len v TDK sa človek nemal kedy nudiť a stále sa niečo dialo, zápletka za zápletkou, akcia za akciou. Joker nasadil latku veľmi vysoko a dovolím si tvrdiť, že Bane sa mu nevyrovnal. Aj postava Batmana bola slabšia. Vytratila sa jeho surovosť a tvrdohlavosť dosiahnutia svojho cieľa. Ale inak sa asi nedalo ukázať, že aj Batman dokáže byť porazený. Len veľmi ťažko to dokážem vyjadriť slovami.

Avatar (2009)

Technicky a vizuálne dokonalo zvládnuté. Tá nádherná príroda, rastliny, živočíchy. A tá nádhera nočného života je neopísateľná. Je to niečo úžasné. Cameron nám ukázal iný svet. Mne sa veľmi páčil. Taká nádhera sa len tak nevidí. Dejovo to mohlo byť aj lepšie, ale nič nie je dokonalé. O emócie bolo tak tiež postarané, ktoré divák určite zacíti. Kto videl nepotrebuje žiadne slová. Kto nevidel nemal by dlho váhať. 5*.

Mluv (2004)

Moc krásny film. V hlavnej úlohe mladá a ešte neskúsená Kirsten Stewart. Veľmi sa mi páči a teraz to dokázala perfektným hereckým výkonom. Celý čas ma film držal v napätí. Emocionálny film a tak trošku aj na psychiku. Takmer 90min mi ubehlo veľmi rýchlo. Skvelé predstavenie. 5*.

Odpor (2008)

Krásne natočená krutosť druhej svetovej vojny. Ja som si užíval kvalitu filmy a príbeh plnými dúškami. Aj keď na druhej strane je to skutočný príbeh. Skvelá forma úcty. Akčné scény boli kvalitné a bolo ich dosť. Vyskytla sa jedna emotívna scénka, ktorá ma zasiahla. Niet čo dodať. Vojnové filmy milujem. 5*.

Americká krása (1999)

Americká krása, tak to bola krása. Začínalo sa to nevine, nijak zaujato. Keď si už hrdinovia uvedomujú svoj život, rozhodnú sa spraviť zmenu. Majú už toho všetkého dosť. Scény plné emócii ale aj jemného vtipu, ktorý zapadol dokonalo. Kevin Spacey bol dokonalý. Všetko sa mi na ňom páčilo. Jeho premena, hlavne tá duševná. Skvelo mu sekundovali jeho rodinný členovia a tak trochu zvláštni susedia. Dve hodinky mi ubehli rýchlo a nebolo chvíľky nudy. Jednoznačne odporúčam a musíte vidieť. Neoľutujete. 5*.

Hanebný pancharti (2009)

Quentin Tarantino je pre väčšinu divákov pán režisér, ale ja osobne jeho filmy neobľubujem. Vôbec nič ma na nich nedokázalo zaujať. Ale prišiel film Nehanební bastardi. Do kina som išiel bez očakávania. Hneť od začiatku film vyzeral zaujimavo a dosť bol aj naťahovaný. No keď sa nám predstavili "bastardi", tak to bolo stále len a len lepšie a naťahované konverzácia dostatočne zaujali. Akcie nebolo veľa a boli veľmi krátke, ale keď už boli, tak stáli zato. Náš hlavný hrdina, ktorého hral Brad Pitt, bol dokonalý. Hlášky a správanie sa hrdinov bolo super. Scenár bol zvládnutý dokonalo. Počas celého filmu bolo cítiť príjemný humor aj keď miestami už bol prehnaný a moc sa nehodil. Záverečná časť film zdvihla takmer na dokonalosť svojou akciou. Odporúčam vidieť hlavne v pôvodnom znení aj kvôli rôznojazyčnosti filmu a dokonalých hlášok, ktoré budú dokonalé len v pôvodnom jazyku. 5*.

Oběti války (1989)

Perfektný film o vojne vo Vietname, ale o tú samotnú vojnu až tak nejde. To čo sa deje popri tom a každý nato kašle, až na jedného muža. Na nášho hrdinu. Michael J. Fox bol fenomenálny a nik iný by sa tam hádam ani nehodil. Kvalita boja bola super, veď na rok 1989 sa toho ani viac nedá čakať. Skvelé emotívne scény, ktoré som si naplno užil. Všetko bolo dokonalé až na dabing. Hneť ako som si dal pôvodný jazyk, bolo to bez chybyčky. 5*.

Zlo mezi námi (2003)

Perfektný film, ktorý sa len tak nevidí. Od úplneho začiatku zaujme hneť prvou scénou. Celé sa to nieslo v jednej línii ako sa na takú dobu patrí. Musím priznať, že som aj nudil trošku pri filme, hlavne v jeho polovici, ale to všetko bolo potrebné aby sa to potom dostalo všetko na povrch a pekne to vykryštalizovalo. A ten záver bol neskutočný. Ja som si to super užíval. Pocity, ktoré som nezažil hádam ešte pri žiadnom filme. Andreas Wilson, neznámy herec, bol vynikajúci, veľmi sa mi tam hodil a pačíl sa mi. Scénky s rodičmi a dievčaťom boli skvelé dopĺňanie deja. Ja som si to fakt užil a tento film mi určite nezapadne prachom. 5*.

Volání o pomoc (2007)

Pekný príbeh dvoch priateľov, kt. sa dlhšiu dobu nevideli a počas tej doby zažili si svoje. Celý film sa nesie v jednej línii a ničím neprekvapuje. Ale prišli záverečné minúty a všetko sa dostána povrch. A kvôli takýmto minútam milujem filmový žáner dráma. Toto je jeden z mála filmov, kt. ma dohnal až k slzám a preto si zaslúži plné hodnotenie. Adam Sandler hral postavu, v kt. by som ho vôbec nečakal a zahral výborne. Skvelá práca. 5*.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

No už som sa dočkal aj ja TF2 v kine a bohužial s dabingom. Nebudem komentovať, názor je všeobecne známi. Pokračovanie nebolo sklamaním, akčné scény boli krok vpred, hlavne efektivita zabíjania sa mi páčila, ako aj emocionalne scény. Megan Fox bola dokonalá a 100krát prítažlivejšia ako v jednotke. Ja som si ju skvelo vychutnal :D. Shia LaBeouf bol tiež skvelý a rodičia boli opäť trápny. Ale v akčnej scéne to aj mamičke doplo a zachovala sa výborne, nie trápne ako vždy. Dvojičky boli skôr na pobavenie, ale mne vôbec nesadli ako aj vela ostatných trápnych vtípkov, kt. by sa skôr hodili do paródie. Toto robilo z TF2 len hlúpy komerčný film pre male deti a takmer zničili veľdielo neuvertelných bojových scén. Útok armády bol takmer dokonalý a bolo to skvelé oživenie. Od devastatora som čakal oveľa viac bordelu, kt. mohol narobiť :). No ale zas optimus to pekne vybalil na záver a nemôžeme mať vsetko. Aby som to zhrnul, bol to skvelý film, kt. akčné filmy si treba vychutnať v kine. Dabing takejto kvalite sa vôbec nehodí a už sa neviem dočkať pôvodneho znenia. 4*. Po pozretí doma a s pôvodným znením je to fantastické. 5*.