Joker (2019)

První minutou začne hrát jeden tón a zní celou dobu. Ten tón komixový hudbení nástroj ještě nehrál, ale jeden tón ještě není píseň.

Banda (2019) (seriál)

Uf, poslední díly velká telenovela. První díly a premisa to ale pořád táhnou nad průměr.

Solo: Star Wars Story (2018)

Nedokážu se pro to nadchnout, ale oceňuji, že si to na nic nehraje a je to dobrá žánrovka. Svět Star Wars do toho vlastně sedí. Chápu to. Dýchat to nedokážu.

Tvář (2018)

Katolická církev je plná sviní - vtip, Polsko je plné sviní - vtip, lidí jsou svině - vtip, farmaceutický průmysl je svině - vtip, život je svině - vtip... Mnoho vtipů, gegů a komických situací na mnoho témat. Většinou ale u vtipu zůstane, ale skutečný společenský komentář někde chybí. Možná že to z Čech do Polska nejde pochopit, ale spíš si myslím, že je to festivalový popík bez pointy hlubší než jsou jeho vtipy. Ale kéž bychom měli v Čechách taky takovéhle 'komedie'.

Blade Runner 2049 (2017)

Uděláte líp, když si za deštivého večera pustíte Vangelise a kouknete se z okna. (2,5 bludišťáka z 5) -------------- Očekávání jsou zákeřná věc. Od nového Blade Runnera jsem jako od rebootlého pokračování čekal převážně to dobré z původní klasiky a zároveň něco svěžího. Čekal jsem, že na rozdíl od jedničky, která je v podstatě bez děje a logiky, ochutnám trochu více ze světa replikantů a blade runnerů. Čekal jsem, že více pochopím, jak tamější svět funguje a co otáčí kola společnosti rozdělené na lidi a jejich umělé kopie. Tos ale, milý vole, čekal úplně něco jinýho! Nový Blade Runner je plný krásných leteckých záběrů na červený písek pustiny a tmavě modrého města. Je plný dobré hudby rádoby od Vangelise (a taky dunivé hudby Zimmera - která mi fakt neba). A je plná pomrknutí po fanoušcích původního filmu. Dějově je nový Blade Runner krkolomný a všechny postavy jsou jen pasivní panáci v rukou scénáře. I tak má ale film dobré momenty a jde si ho užít. Ten dům sice stojí a dá se v něm žít, ale nemůžu se ubránit dojmu, že jej někdo stavěl od omítky a na základy se nedostalo.

FC Roma (2016)

Je to dobré v tom ukázat, jak vypadá prostředí vesnického fotbalu a chudších oblastí státu a jejich obyvatel (to je jedno, jestli bílých, cikánů nebo jiných). Krom pozorování, což dělá dobře, se ale nesnaží nijak komentovat a vykládat. To asi nelze mít apriori dokumentu za zlé, ale takhle to nenabízí žádnou cestu z lesa ven nebo vůbec názor, co je vlastně špatně na současné situaci. To mi přijde málo. Ale jen houšť. Rasismus a diskriminace jsou reálné problémy kolem (v) nás a je dobré na ně upozorňovat.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Více takhle "špatných" českých filmů. Těšila mě snaha nebýt banální a divácky pitomý.

John Wick 2 (2017)

Skvělý, ale repetitivní gun-fu, solidní vykreslení světa a zmatený vystavění motivací hlavní postavy.