60 sekund (2000)

Ak chceme stráviť príjemný filmový večer a máme chuť na autičkársky film, ale na Rýchlo a Zbesilo tá chuť rozhodne nie je, čo si pozrieme? Priemerný autičkársky film, so zopár vtipnými hláškami, zopár skvelými hercami, zopár skvelými akčnými scénami a doprdele povedzme si rovno, kto z autičkárov nevie čo je to Eleanor? Tento film je autičkársky kult rovnako ako prvé filmy Rýchlo a Zbesilo. Rovnako ako hláška: sedím si na ruke, až kým necítim mravenčenie a potom si ho vyhoním. Okolo tohto filmu chodím roky a potom si ho s chuťou znovu poziem. Pol hviezdy hore za dredatú Angelinu, ktorá je tak sexy, že si až hovorím prečo je v tak málo scénach! 4.5/5

Star Wars: Klonové války - Série 1 (2008) (série)

Táto séria bola rozhodne slabšia ako film, avšak má niekoľko svetlých zaujímavých epizód. Z neznámych dôvodov ma strašne nudili časti s Jar Jarom a väčsinou nudila aj Padmé. Ashoku akosi nemusím, vo filme som ju zniesol ale tu mi prišla miestami až otravná svojím teenager chovaním, vyvrcholenie prišlo v poslednej epizóde a za mňa trošku prešľap. Takto si nepredstavujem mladých Jedi.   Plus ale za sériu Malevolence, ukážku pirátov v sérií s Dookuom, rovnako tak jeho naštrbený vzťah s Grievousom, boj o Ryloth mohol byť lepší, no to čo dala prvá epizóda sa už asi nedalo dobehnút v zvyšných dvoch, ale aj tak fajn. Určite je prvá séria obohatením, spracovanie je milé a aj animácia je obstojná. Správny fanúšik franchise musí zhliadnuť, aj keď si občas poviete prečo to vlastne pozerám.

Star Wars: Klonové války - Záchrana rukojmích (2009) (epizoda)

Veľmi dobrý príbeh, ktorý konečne aj čo to prehovoril v náveznosti k filmom. Či uz je to návrat Ziri, vzťah Padmé/Anakin či Cad Bane story, začinajúca práve tu. Ohľadoma akcie, by som ako vyvrcholenie série čakal omnoho, omnoho viac.

Predátor: Kořist (2022)

Všetko by bolo super a už už som sa chystak napísať, že za mňa najlepší predátor. Lenže prišlo vyvrcholenie.. Tak teda napíšem, že najlepší predátor po  roku 1990 (Predátor 2). Pokusím sa nespoilerovať a nebyť konkrétny. Začalo to dobre a pomaly nábeh budoval napätie, miestami prekvapivý scenár, originálne scény a indiáni tiež prudko zvyšovali hodnotenie, lenže je tu to vyvrcholenie filmu a priatelia, orgasmus sa rozhodne nekonal. Po úžasnej akrobatickej scéne brata si uvedomujem, že je to sakra Disney a celá akcia, ktorá ako tak bola dovtedy pozerateľná, nato začne doplácať. Hlavným dôvodom je, že sa tu kurva bavíme o lovcovi, bájnemu predátorovi so supermodernými zbraňami, ktorý má dokonca svoju vlastnú franchise v Holywoode. No a toho nám porazí asi 65 kilové dievča, ktoré nemá moderné zbrane, svaly, vzhľadom na začiatok filmu ani nejaké extra bojové schopnosti, ktorá je samozrejme šikonovaná a utláčaná silnejšimi a skúsenými bratmi z kmeňa, ale má akýsi dôvtip či tretí zmysel a odvahu, veci na ktoré tento náš piaty Predátorik nevyzraje. Ďalšim mínus je, že Predátorika v tomto filme zranili asi 10x, kým došlo na záverečný boj. Toto spolknite a čaká vás, krásna scenéria a mininálne veľmi dobrá dajme tomu prvá polka filmu, ktorej by som dal 5/5, tej druhej 3/5.

Predátor: Evoluce (2018)

Akční - Akcie bolo viac než dosť, väčšinou zábavnej. Sci-Fi - Predátorov a ich zbrani bolo uspokojivo ako vždy. Mínus za tie lode a Star Wars, to čo sme videli v Predátor 2 bolo pre mňa znesiteľné maximum. Dobrodružný - Vytvorenie pošahanej party bolo zábavné a príbeh obohatilo. Hlavný dobrodruh rovnako tak uveriteľný. Slečna mi tam dáko nesedela celý film a to ako naháňala Predátora bol asi nevydarený vtip. Horor - Použijem známe slovné spojenie z memečiek. Horor kde? Bál som sa, že zaspím. Thriller - Ehm, no dajme tomu. Viac môjho hodnotenia si tento film nezaslúži.

Zaklínač - Ztráty (2021) (epizoda)

Lajna Geralta a Ciri bavila vizuálne aj obsahovo. Takto si zaklínača predstavujem. Scenár Yenefer dnes prekvapivo na 60%. Prvá časť druhej série, ktorý dosiahla aspoň priemer a nič ma vyložene nevytočilo.

Star Wars: Příběhy rytířů Jedi - Život a smrt (2022) (epizoda)

Hodnotenia ma donútili preskúmať tento mini seriál. Je dôležité povedať, nenechajte sa určite odradiť. Prvá časť je síce miestami trochu výkrik do tmy, ale tých 19 minút sa to dá zvládnuť. A kto má rad Ashoku, ten si to zrejme aj trochu užije. Čo môj prípad nie je a časť som zhliadol kvôli značke Star Wars a druhý krát toto nič nehovoriace intro už nezapnem.

Zaklínač - Kaer Morhen (2021) (epizoda)

Prečo to len tomuto skvelému fantasy svetu robia? Lauren Schmidt má niečo proti Poľsku?  Alebo proti všetkému čo je dobré a overené, že je dobré a ľudí baví? Lešij medzi múrmi Kaer Morhen? Prostitútky medzi múrmi Kaer Morhen? Alebo má snáď niečo proti Eskelovi? V tejto časti je nahlavu postavené všetko. Škoda, že minutáž nie. Jedna hviezda za obsadenie Vesemira. Linka Yen to koho zaujíma? A to sa na ňu dívam relatívne rád. Ale moment, čo prečo ako? Keď je Yenefer s Geraltom zaujíma ma, keď si ide sólo, čakám na koniec scény. Tešil som sa na začatie výcviku Ciri, rozvíjanie vzťahu matky Yenefer a otca Geralta a miesto toho som dostal konárom po papuli.