Star Wars: Klonové války - Netvor Zillo (2010) (epizoda)

No čo ja viem, toto smrdelo strašne Godzilou. Ďalšia časť kde mi scenár neprišiel originálny a nebolo to prvý krát v tejto sérií. Napriek tomu by som dal 4 hviezdy, pretože to bolo zábavné.

Černobyl (2019) (seriál)

Rozhodne seriál, ktorý by mal vidieť každý. Fakt doprdele každý. Ako ľudstvo sa spamätajme a prestaňme mieriť do tej strašnej prdele kam smerujeme. Tento seriál nato jasne poukazuje spoločnosťou v roku 1986. Seriál rozpráva poučne, berie jednotlivé udalosti síce s miernym dokreslením, no žiadne veľké prekrúcanie sa nedialo. A aj preto má 5 z 5. Preto je na špici mojich seriálov. Je to skrátka len čisto geniálny herecký výkon v geniálnom scenári, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami a preto je miestami zaražajúci, miestami zamrazujúci a miestami hnev vyvolávajúci. Ak teda nie ste zrovna kovaný komunista. Nepoplačete si, ale áno, je aj smutný. Ehm, ak teda nie ste ten komunista, kedže vyhraný boj s radiáciou je posledné veľké dielo SSSR pred jeho rozpadom. V seriály ma mrzí  jediná vec a tou je podľa mňa málo zdôraznená skutočnosť, že obyvatelia boli prvé dni doslova ignorovaný. Na to sa mohli viac zamerať. Vo vzduchu doslova lieta katastrofa a pre zlú informovanosť dokonca aj najvyššieho velenia Sovietu, sú 2-3 dni civilisti v úplnom bežnom režime. Dokonca, aj keď sa po meste producírujú súdruhovia v ochranných oblekoch. Pritom je to dosť možno hlavný problém celého Černobylu. Miesto toho pol hodiny lovíme sobaki i koshki. Bľiať.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Najlepšie musí prísť nakoniec! Ako inak, tvorcovia nás v napätí držali až do konca a vo veľkom finále nám ukázali to hlavné čo každého zaujíma - ako to vlastne tí súdruhovia posrali. Iné som ani nečakal, kedže sa tomu akosi vyhýbali. Bravúrne vysvetlené, ukázané a ukončené. Čerešnička na koniec je krásna myšlienka.

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Jediná časť, ktorá si nezaslúži plný počet bodov. Napätie mierne opadlo, dávam to za vinu nezaujímavému lovu psov. Zbytočne sa tomu priveľa venovali. Napriek tomu si seriál drží svoj nadpriemer.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nepôjdem s davom a poviem, že mňa oveľa viac bavil tento o kúsok starší Idiana. Tradične akčný úvod s kúskom vtipu; neuveriteľne dokonalé vedľajšie postavy, kde to z jednej strany iskrilo a z druhej prichádzala dávka vtipu; úsmevná večera či spálňové scény, neustále mal film svoj šmrnc; akčné scény sú aj po 40tich rokoch akčné a nie vtipné; príbeh a zápletka s kultom a zotročenými deťami je asi to najlepšie čo mohli predhodiť postave Indiana Jonesa a samozrejme opäť raz herci, hudba a plieskanie bičom. Dalo by sa to ospevovať do rána ale radšej to uzavriem tak ako som začal a film skončil. Very Funny! P.S Vlastne mám aj niečo, čo chcem vyčítať. Ten pád s člnom v horách, kedy o minútu nato sme v Indickom pralese alebo čo to bolo. Toto bol návrat k jedničke, našťastie príchodom do osady si film vykročil medzi špičku môjho rebríčka a z tohto smeru už nevybočil.

Star Wars: Klonové války - Dezertér (2010) (epizoda)

49x Grievous uniká. 35x to bolo akosi, no proste podobne. Poďme už konečne vymyslieť niečo zaujímavé a originálne. Priemer narušuje pekná planéta a myšlienka klona, ktorý stratil, musel nájsť nový tým a bojuje za nich vlastnú vojnu.

Babylon Berlín - Epizoda 7 (2017) (epizoda)

Táto časť je užasná. Atmosféra vrcholí, jednotlivé postavy zaradia vyšší stupeň, začíname sa tešiť na veľké finále, minutáž ukazuje čosi cez hodinu vrátane ôsmej epizódy a zrazu, musím okamžite dať pauzu a zhliadnuť scénu ešte raz. Zamýšľam sa a nechapém, ako dokázali z nečakanej udalosti prejsť v sekunde do očakávaneho scenárisrického klišé, nato ma prinútia pýtať sa a krutiť hlavou, čo to kurva ten idiot robí, až si zrazu uvedomujem, že doprdele oni to myslia vážne a ostávam v šoku a nato sa dívam na scénu, pri ktorej si vravím, že som dlho niečo tak nepríjemne nevidel. Prichádza strih a som asi aj rád. Kto videl, pochopí ma. Za mňa bravóóó majstre! Navyše, na scénu prichadzajú hnedáci. Musím dať 6 z 5.

Babylon Berlín - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

Okrem jednej scény, kedy som si povedal, že sa konečne niečo zvláštne stalo, si seriál ide stále svoje 3 hviezdy.