Matrix (1999)

Fakt, že prvý Matrix ma bavil v destve pre jeho kung fu bojové scény, v období puberty pre jeho atmosféru a zvodnú Carrie-Anne a v období dospelosti pre jeho neuveriteľne dômyselný scenár a naplnenie do bodky toho, čo u mňa má obsahovať film so značkou sci-fi, znamená 5/5 a miesto na zozname Top 10 filmov. Kto má rád sci-fi a nevidel prvý Matrix, nech spomalí čas a neváha ani chvíľku.

Armageddon (1998)

Ja si nedokážem pomôcť, ale tento akčný hero trhák ma bavil už ako 10 ročného chlapca, keď som ho zhliadol prvýkrát a baví ma dodnes. Herci, scenár, akčné scény, smutné scény, hero scény, hudba. Toto všetko je tak úžasne do seba zapadajúca skupinka, dovolím si povedať, gýčov až je z toho miesto v mojich Top 10.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Najzbytočnejšia časť celej série. Čo muselo byť vysvetlené samozrejme do seriálu patrí a môžem sa aj tváriť, že nasilu romantické scény sú môjmu oku lahodiace, faktom ostáva, že momentum získané v 5,6 a 7 epizóde je v ťahu. Pred finále je to totálne fiasko, ktoré v mojich očiach zatienilo celú epizódu. Nebyť toho, že som hral aj hru a viem čomu sa v epizóde nevyhneme, nemilo prekvapený dávam len jednu hviezdu. Miesto tejto epizódy odporúčam si radšej zahrať hernú predlohu. 2/5