Ten nejlepší (2000)

Trošku nechápem tunajšie hodnotenie. Dobrý herci na čele s De Nirom a scenár o nerovných pomeroch v armáde a o cti a cieľavedomosti, navyše krútiaci sa okolo neopozeraných potápačoch a ich skafandroch, spolu vytvorili celkom obstojný celovečerný film.

Air Force One (1997)

Viete prečo ma tento film tak slabé hodnotenie? No najprv úplne vážne, chcel som dať filmu štyri hviezdy, reku však ma to celkom bavilo. Fordík bol fajn, scenár zaujímavý, akcia prehnaná stále len v únosnej miere. Potom to ale príde, to očakávané finále: stíhačky a ich prvé vystrelené rakety, pilot z radov milujúcich prezidentských fanatikov, akrobati na lanách, šróby zázračne sa uvoľnujúce a finálne klesanie lietadla, ktoré je odrazu rovnako prudké ako klesanie dojmu z filmu. To je vám doslova kolóna extrémnych nezmyslov, navzájom súťažiacich o cenu W. Marlowa, ktorú práve zakladám. Škoda, že žije v L.A., toho by som chcel stretnúť osobne a zistiť ako vlastne dokázal napísať tento najdodrbanejší koniec filmu, aký si pamätám. A neviem kto toto finále schválil, ale Nebyť Forda, dám celému filmu 2 hviezdy.

Skála (1996)

Tento film dá divákovi presne to, čo mu má dať a ani o kúsok viac. Skvelý herci, hudba, scenár, zaujímavé akčné scény a aj trochu tej mužskej vojenskej cti. Pre dámy zrejme nie úplne najlepšia voľba, no za seba a verím, že aj väčšinu chlapov môžem povedať - takto má vyzerať akčný, hollywoodom nedojebaný, celovečerný triller.

Generál Patton (1970)

Je to dobrý film, pre milovníkov histórie a druhej svetovej vojny povinnosť. Sledovať to ale 2 hodiny a 45 minút chcelo dávku vytrvalosti a Pattonovskej drzosti, kedy som miestami vzal do ruky telefón. Určite sa to dalo ostrihať na 2 hodiny a vtedy by som to ohodnotil aj 4 hviezdami.

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Podľa mňa to bola najlepšia epizóda tretej série Zaklínača. Určite to bude už len horšie. (písané pred zhliadnutím druhej časti tretej série Zaklínača). Ale vážne teraz. Tvorcovia si dali podľa mňa najviac záležať na tom, aby bola Yenefer a Ciri príťažlivejšia ako v predchádzajúcich sériach. Viac asi nemám čo napísať.

Osm hrozných (2015)

Mňa to bavilo. A veľmi. Djanga som si až tak nešiel, ale toto Tino dotiahol k dokonalosti. Bez rešpektu k čomukoľvek, komukoľvek, proste natočil zaujímavý a pútavý film. Žiadny prelomoví scenár a zvraty sa nedejú, no aj tak to nevadí, nenudí a ťažko predpovedať čo príde. Ja nenávidím filmy cez dve hodiny, no tento som aj preto nechcel prestať pozerať a celý si ho užil. Už len to opakujúce sa zatváranie dverí aj s tým komandovaním bolo zaujímavé, vtipné a pútavé. Top dva Tatantinovka. Len to preboha nepozerajte s dabingom.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Asi prvá časť, pri ktorej sa píše recenzia ťažko. Určite musím pochváliť akčné scény, po prvý krát ma bavili všetky a prišli mi originálne. Aj už trocha pretiahnutá naháňačka na motorke bola fajn. Dokonca sme drvivú väčšinu filmu nemuseli opäť sledovať ani večné hádky a naťahovanie Indianu s niekým z jeho grupy. Dokonca, ani som si nepovedal asi 57x, že toto bol neskutočný nezmysel. Povedal som si to len raz pri titulkách a prišiel som nato, že to je asi problém tejto časti. S týmto všetkým tento Henry Junior a parťák Henry Junior Junior proste stratili čaro. Indiana Jones 4 ale začal veľmi dobre a napätie tam bolo cítiť. Veď kto z nás si nepovedal, čo asi je v tej truhlici? A viete čo, oželiem aj tú chladničku, veď bola to pastva pre oči, no nie? Problém je, že od tej scény, keď Indiana zletel s chladničkou do priemeru, už z nej nevyletel a zrejme mu nepomôže už ani kozmická loď. Ale rozhodne priemerne pobaví. Ak nie scenáristicky, tak určite aspoň vizuálne a za to si zaslúži 3,5 hviezdy. Točené 20 rokov dozadu, ledva sa vyškrabe k tej tretej,

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Musím poznamenať, že film som videl pár dní po zhliadnutí "dvojky". Rozhodne začiatok porovnateľný s klasikou z prvého filmu a tam je teda laťka strašne vysoko. Originálne a zábavné, prechod do prítomnosti výborný, no žiaľ scéna na lodi je pre mňa akcia bez chuti a zanecháva trpký dojem a akcia v Benátkach rovnako tak. Vlastne si viac krát hovorím, že film má strašne veľa zbytočne natiahnutých akčných scén a scenár samotný šiel až príliš často za hranicu fantasy nezmyslov, len aby sme boli akčný a akčnejší. Pri Indianovi ale akčnejší znamená sem tam aj lacnejší. No naopak práve naci-hrad bola rozhodne špička filmu, pretože to malo hlavu a pätu, vtípky oživovali akciu skutočne pravidelne a ako inak, bravúrny príchod Conneryho neskutočne oživil celého Indiana Jonesa, ktorý už teda rozhodne mal prvé šediny. A to iskrenie medzi nimi, to je na medailu. Následne cestujeme do Nemecka páliť s fašounami knihy a ja si vravím, že to má nábeh, byť najlepším filmom z trilógie. Vtípek s fuhrerom bol boží! Žiaľ nasleduje 15 minútová akcia, po ktorej už radšej chcem finále. To je porovnateľné so zvyškom filmov a tak by som to aj uzavrel. Jednotka je originálna, dvojka mala všetko čo jednotka ale miestami trošku dokonalejšie a trojka mala buď príliš dobré alebo príliš zlé scény a Conneryho. Ehm a bolo tu príliš málo tej našej milovanej melódie. 4/5

Star Wars: Klonové války - Netvor Zillo vrací úder (2010) (epizoda)

Fakt z toho urobili totálnu Star Wars Godzillu? A ešte aj tradičná scéna s okom? To snáď nie. Inšpirácia je jedna vec, vykradnúť do bodky zápletku a top scénky z iného úspešného diela, je už cez pomyselnú čiaru. K tomu si pridajme príchod alá Jurský Park, tuším dvojka. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, pretože som si nikdy nepomyslel, že uvidím laserami páliť na fake Godzillu a ak sa odosobním od tej vykrádačky, aj ma to pobavilo a na dvadsať minút im ako fanúšik Star Wars odpúšťam.