Mission: Impossible II (2000)

Tom Cruise jako Pigeonman? Nebo je to parodie na první díl? Já tenhle film asi nepochopil.. Tuctová zápletka oproti M:I, nudná, až směšná akce a hudba jak z Gladiátora, nebo třeba Pravdivé romance. A holuby, spoustu holubů.. V kontextu prvního dílu, tohle není ani průměr. 30%

Apocalypto (2006)

Na srdcebol není lepší lék, než sledovat, jak je jiným srdce vyrváno z těla. Skvěle odvyprávěný a nádherně natočený, syrový příběh, který nás ve své realističnosti zavede do doby rituálních obětí, zániků civilizací a neustálého boje o přežití. Příběh je jednoduchý a velmi přímočarý, to filmu malinko ubližuje. Silnější zajme slabšího a slabší se pokouší utéct. Příběh ovšem nahrazuje skvostný audiovizuál, který se dnes už málo vidí. Výpravné, epické, strhující. Jen to na mě bylo strašně dlouhé a být to o 30-40 minut kratší, zhuštěnější, šel bych na 5*. Takhle jsem si užil krásné obrázky a 70%

Čelisti (1975)

Jak jednoduše to vypadá, Žralok, útok, politikaření, řešení a naprosto strhující rybolov, přesněji parybolov. Snadně to vypadá, ale náhodou znám genezi tohoto mistrovského díla (doporučuji MovieZone Live Speciál: Čelisti na YT) a Spielberg tu předvedl svou jedinečnost. Jednoduché, ale naprosto brilantní a pro mě dokonalé. 100%

Mission: Impossible (1996)

Strhující akční nářez, který má celkem dobrou zápletku, skvěle to šlape, je tam Tom Cruise a Praha. Co chceš víc. Přepísklé to je, ale nevadí to. Dobývání CIA bylo moc fajn a i ten závěr jsem si užil. 70-80% no, nějak se nemohu rozhodnout, asi tak učiním až nakoukám další díly, ale 4* určitě.

Tady Havel, slyšíte mě? (2023)

V roce 2009, jak je zmíněno ve filmu, řekl Havel tvůrcům, ať zaznamenají poslední roky, skutečné odcházení. Tedy tři poslední roky života muže, který pro naší zemi znamená tak moc. Začátek byl slibný, historické záběry, cesta k vysvobození z té prohnilé žumpy a já se těšil, jak se budu dojímat celý film. Skokem se dostáváme do roku 2009+/- a sledujeme poslední roky pana prezidenta. No a mě to přišlo jako strašně nevyužitá příležitost. Chápu, že tvůrci chtěly asi čistě jen dokumentovat dění, ale to je za mě škoda. Není to moc zajímavé, chvílemi je to až nudné a i těch 85 minut bylo hodně. Doufal jsem ve víc a celkem mě to mrzí. 50%, ale spíš palec dolu.

Napoleon (2023)

Všude, včetně tvůrců, se říkalo, že tahle verze není kompletní, je osekaná, a tak já čekal. Čekal jsem dlouho, než Ridley někde řekl, že takhle to vlastně stačí a nic víc nebude. No škoda, už jsem to měl v hlavě a cítit to bohužel bylo. Možná částečně vsugerované, ale za to si tvůrci mohou sami. Zasáhlo to hlavně tu osobní linku Napoleona a Josefíny, kde je vyloženě cítit, že to mohlo být „promakané“ mnohem více, abych se na ty charaktery napojil, chápal jejich motivace. Nicméně, řemeslná stránka filmu je mistrovské dílo, jako ze starých časů a digitálu jsem si téměř nevšiml. Od prostřelení koně dělovou koulí na začátku, pěkně syrové, reálné. Po skvělou bitvu u Slavkova až po Waterloo. Kampaň filmu se pokazila a dost možná to kazí zážitek, Audiovizuální skvost, který je ale tak trochu k ho*nu. 60%

Selhání vyloučeno (1964)

To musela být doba.. Studená válka, skončila vůbec..? Strhující film, u kterého jsem skoro nedýchal. Napětí, zvraty, nejistota, tíseň, člověk vs technologie, politika, armáda. Je to film z roku 1964? Píšu, „to musela být doba“? Je děsivé, jak aktuální to vlastně je. Skvěle vystavěný příběh o tom, jak stačí pár neočekávaných událostí a může celé lidstvo čelit strašné katastrofě. Skvělé postavy, zahrané krásně, dialogy geniální, natočené je to perfektně a ten závěr filmu mě fakt dostal, to jsem nečekal. 100%

Dokonalé dny (2023)

Dokonalé dny jsou prostě dokonalé. Je to snad první film, co jsem v životě viděl, kde jsem si v duchu říkal „ prosím, ať se nic nestane, ať se nic neděje“. Příběh? Věřím, že každý si tam dokáže najít něco svého, něco osobního. Mě vlastně fascinuje, jak výstižný je tento film, film kde se téměř nemluví a kde sledujeme muže jak čistí toalety v Tokiu. Reflektuje tolik věcí a tak výstižně. Rozhodně bych o něm mohl napsat mnoho odstavců, ale neboj, to neudělám :-). Shrnu to tak, že mnou projely veškeré emoce co jsem schopen vnímat a možná i nějaké co jsem neznal. Koji Yakusho je geniální a po jeho šichtě čistých 100%

Mlčení jehňátek (1991)

Naprosto strhující thriller. Skvělá Jodie Foster jako mladá začínající agentka FBI se dostane k vyšetřování série vražd. Perfektní herecké výkony a z Hopkinse jde opravdu strach. To jak se umí podívat, jak mluví, jak se pohybuje, to je opravdu radost sledovat. Pro mě geniální film, který si rád pouštím opakovaně. 100%

Mizerové navždy (2020)

Měl jsem toršku obavy, že to nebude fungovat. Po 17 letech a se dvěma belgickými režiséry, kteří toho za sebou moc neměly, ale produkce Bruckheimer a ten si to snad umí pohlídat. A já byl spokojen. Nebylo to tak vtipné jako první dva díly, ale o to lepší byla zápletka. Kartel máma uprchne z vězení a začíná se mstít prostřednictvím svého syna. Na jejím deadlistu je i Will Smith a jdeme do akce. Na mě to vlastně fungovalo dobře, pořád to slušně šlape, bavil mě i nový team a je to prostě pořád hrubý, sprostý, celkem nahláškovaný a správně újetý. 80%