Papežův vymítač (2023)

Zezačátku docela koukatelné, i když spíš průměr, ale závěr to prostě totálně dokurvil. 2,5

Archer - Série 14 (2023) (série)

Archer už prostě není ta dokonalá zábava, co dřív.

Ta druhá (1946)

Noirová lahůdka z Mexika s vynikající, skoro až hororovou atmosférou.

The Hairy Ape (1944)

Nudný film. Bendix hraje topiče na lodi, která z Evropy odváží válečné uprchlíky (podle řeči asi z Československa) a taky jednu rozmazlenou manipulativní fiflenku. Drama žádné, pointa nudná, Bendix a Haywardová jsou ok, ale to nestačí.

Jadžú no seišun (1963)

Barevný japonský jakuzácký noir o detektivovi, který se snaží vypátrat vraha svého parťáka.

They Won't Forget (1937)

Drama ze soudní síně - profesor neprávem obviněný z vraždy studentky, drby, předsudky, jih vs sever ... skvělý Claude Rains v hlavní státního návladního, který si na případu chce udělat kariéru. Jeho závěrečná řeč byla vynikající. Napínavé až do konce. Nenápadný noir, který ale rozhodně stojí za to vidět.

Jusqu'au dernier (1957)

Francouzský noir z prostředí cirkusu ... nezajímavé postavy, hlavně hlavní (anti)hrdina není moc sympatický. Nic světoborného.

The Blue Parrot (1953)

Průměrné britské nízkorozpočtové krimi béčko o britském a americkém policajtovi, kteří se snaží vraždu překupníka drahokamů.

'Džúsangó taihisen' jori: Sono gosóša o nerae (1960)

Dozorce postavený mimo službu pátrá po střelci, který při převozu zabil dva vězně. ___ Lepší průměr s výrazným atmosférickým závěrem. Jinak mě to příliš nevtáhlo.