Pod černou vlajkou - Série 1 (2014) (série)

Úvodní série celý seriál perfektně nakopla, rozehrála postavy a připravala půdu pro ještě lepší druhou sérii.

The Mugger (1958)

NYPD vyšetřuje sérii podivných přepadení a oloupení různých žen, při kterých je pachatel vždycky jemně řízne na tváři. Jedna z obětí je však zavražděna. ___ Třetí z adaptací románů Eda McBaina z této doby, kterou jsem viděl a byla o něco slabší než pozdější Cop Hater a Pusher.

Liga spravedlivých: Temno (2017)

Matt Ryan, který si perfektně střihnul Johna Constantina ve skvělém, ale zrušeném seriálu, se vrací, aby alespoň propůjčil svůj hlas animovanému Constantinovi. Spolu s ním se tu kromě klasických hrdinů z Justice League, objevují také neokoukané postavy jako Zatanna, duch Boston, démon Etrigan aka Jason Blood anebo Bažináč. Po dlouhé době přišli animátoři DC filmů s něčím trochu originálnějším a neokoukaným.

Trail of the Vigilantes (1940)

Úvodní intro naznačuje, že tento western bude ve vážném duchu pojednávat o chladnokrevných banditech a nemilosrdných samozvaných strážcích zákona, ale pak se to celé stočí do jakési westernové taškařice. Za zmínku stojí svérázný herec Mischa Auer, který mi trochu připomíná Vlastu Buriana.

Service de Luxe (1938)

První filmová role Vincenta Price. Komedie to není úplně špatná, ale nejedná se o nic extra.

Tarzan of the Apes (1918)

Už ani nevím, kdy naposled jsem viděl němý film. Jeden čas jsem na nich dost ujížděl. Tato adaptace Tarzana mi bohužel nějakou nostalgii nepřivodila. Na svou dobu asi dobrý, ale jinak nuda bez kloudného děje.

Fast Company (1938)

3,5 Příběhově sice průměrné krimi, ale díky ústřední manželské dvojici se jedná o hodně zábavnou záležitost.

Operation Diplomat (1953)

Solidní britské krimi o únosu jednoho vysoce postaveného vládního úředníka.

Stagecoach to Denver (1946)

Padesátiminutový western o nehodě dostavníku, při které zahyne půdní komisař a malý chlapec ochrne. Nehoda samozřejmě nebyla doopravdy nehoda a hlavní hrdina Red musí přijít na to, jak to bylo doopravdy.

Scared Stiff (1945)

3,5 Příběh o neschopném protekčním novináři, který nepozná sólokapra, ani když se stane přímým účastníkem událostí. Omylem se dostává do jednoho penzionu, kde se dějí divné věci, stane se podezřelým z vraždy, jde mu po krku uprachlý zločinec a potká ženu, která hledá vzácné šachové figurky, které patřily Marco Polovi. Ve výsledku velmi zábavná komediální detektivka.