Jonah Hex (2010)

3,5 Jsem trochu na vážkách, ale nakonec dávám to lepší hodnocení. Myslím si, že komiksová atmosféra westernovému žánru jedině prospěla. Líbilo se mi, jak všechno bylo perfektně temně stylizovaný, některý scény byly fakt nádherný a akční scény se taktéž povedly. Pro roli Hexe nemohli vybrat asi nikoho lepšího než Brolina. Megan Fox mi nevadila. Dívat se na ní dá :-))) Škoda jenom, že si tvůrci trochu víc nevyhráli s příběhem. Ten byl takový hodně obyčejný a místy trochu nudný. Rozhodně by to chtělo přidat víc akce a taky nějaký honičky :-)

Gotham Girls (2002) (seriál)

Gotham Girls je seriál vytvořený flashovou animací, místy docela nedokonalou (např. pozadí vyplňuje celou obrazovku, ale postavičky jsou oříznutý, jindy je zase pozadí oříznutý a postavičky se pohybujou mimo anebo je trochu trhaná animace), ale i tak se na to docela hezky dívá. Jednotlivé epizody mají 3-5 minut a představí se nám v nich všechny zásadní holky z Gothamu, tedy Harley Quinnová, Poison Ivy, Catwoman, Batgirl, Zatanna. O hlasy se postaraly ty samé herečky, které své role namluvily už pro Batman TAS a jiné animované seriály. Není to nic extra, ale jednotlivý epizody jsou krátký a docela vtipný, divák je donucen zúčastnit se děje, protože čas od času vám to nabídne nějaký možnosti a vy musíte např. pomoct Harley vybrat zbraň, kterou použít na Batgirl anebo vybrat, která ze tří zlodějek šlohne obraz atd. takže docela sranda. Rozhodně to neberu jako seriál rovnocenný s The Animated Series, ale jako srandovní oddychovka, určená asi spíš dětem, to jde. Odkazy na jednotlivé díly online jsou zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Gotham_girls

Batman: Odvážný hrdina (2008) (seriál)

Zatím mám za sebou první sérii a velkou část druhý a musím říct, že je to mazec :-) Jakákoliv Batmanova psychologie jde úplně stranou a my si užíváme hrdinství v té nejčistší a nejhrdinštější podobě. Pro Batmana ani jeho kumpány není vůbec nic nemožné, Cestujou vesmírem i časem, honí a liquidují všechny možné i nemožné záporáky a když je potřeba, tak třeba přenesou i Měsíc do jiné galaxie, aby způsobili zatmění. Jde prostě o to vypnout a bavit se akcí a záplavou superhrdinů a superpadouchů. Člověk má pocit, jako kdyby v celém vesmíru ani nikdo jiný neexistoval. Z Batmanových pomocníků mě zatím jevíc zaujali Aquaman, Green Arrow, Green Lanterni (a čím víc dílu vidím, tím se mi pořád dokola potvrzuje, že tahle trojka je prostě fakt nejlepší) a potom Red Hood z paralelního vesmíru. Jo a ještě nezapomínat na Huntress a Black Canary :-) Naopak vůbec mi třeba nesedí Red Tornado, Plastic Man a jeho hodně divnej sidekick, pak ten týpek, co vytvářel ze zvířat mutanty.. Ze záporáků mě nejvíc baví Gentleman Ghost, westernový Royal Flush Gang a pak ty mluvící gorily, co lítají na pterodaktylech :-))

Pohřeb v Berlíně (1966)

Rozdělený Berlín - západní agenti, komunisti, bývalí nacisti, sionisti a do toho se připlete agent britské rozvědky Harry Palmer v podání Michaela Cainea. Co mě na filmu nejvíc bavilo byly jeho suchý a cynický hlášky, který trousil kdykoliv otevřel pusu.

On u maríny (1921)

Klasický Lloyd - příběh o útrapách, které musí překonat kvůli holce, několik skvělejch scének, nenudí to, ale rozhodně celou dobu jsem se u toho nesmál.

Z deníku Sherlocka Holmese - Záhada Boscombského údolí (1991) (epizoda)

Dobrej díl. Začátek je trochu víc předělaný. Chybí paní Watsonová. No a jinak se jedná opět o velmi povedenou a věrnou adaptaci, i když chybí Lestrade. Místo něj je zde nějaký venkovský inspektor a potom scénáristé "zamlčeli" ještě nějaké další důkazy :-))

Polibek smrti (1947)

Hodně zajímavý a napínavý příběh v hlavní roli s vynikajícím Victorem Mature. Dost dobře byla taky zahraná postava Tommyho Uda. Tak pošahanýho záporáka jsem už dlouho neviděl :-)

Z archivu Sherlocka Holmese - Skandál v Čechách (1984) (epizoda)

Tento díl je úplně první, kde se Jeremy Brett objevuje jako Sherlock Holmes na televizní obrazovce. Jak už je u této série zvykem, převedení povídky je hodně věrné, i když určitých větších či menších změn se pochopitelně dočkáme. Krásná Irena Adlerová, žena podezřdelé a pochybné pověsti, pro kterou je člověk ochoten i zemřít, mě zase až tolik neuchvátila. Je to hlavně tím, že jsem se zamiloval do Adlerové, kterou zvtárnila Rachel McAdams, a proto ona pro mě navždy bude "the woman".

Promiňte, omyl (1948)

Rozhodně nemůžu říct: "Sorry, Wrong Movie", protože takhle dobrej film noir jsem už dlouho neviděl. Strahující, napínavé a dramatické od začátku až do konce. Lancastera sice moc nemusím, ale naštěstí se tam zas až tolik neobjevoval a všechno to spočívalo na perfektním hereckém výkonu Barbary Stanwyck a skvěle napsaném příběhu.

Sherlock Holmes ve Vídni (1976)

Zajímavé a vtipné oživení Holmesovských mýtů. Sledujeme, co se s Holmesem dělo v období tzv. Velkého hiatu, tedy tří let, kdy byl údajně mrtev. Nicol Williamson mi zpočátku moc neseděl, ale to je hlavně tím, že jsem si Holmese v současnosti nejvíc spojil s Brettem, ale po chvilce jsem si na něj zvykl a musím říct, že svým výkonem Sherlockovi žádnou ostudu nedělá, i když má mnohem světlejší vlasy než bývá u Sherlocka běžné :-)) Olivier si vystřihl kouzelného Moriartyho. A nemůžu se zbavit dojmu, že se závěrečná honička lehce inspirovala filmem Frigo na mašině.