The Case Against Brooklyn (1958)

3,5 Klasický undercover noir o poldovi v utajení, který se pokouší rozbít gang, který vydělává ilegálními sázkami na koně. V tom všem je samozřejmě zamotáno plno podplacených policajtů.

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série)

První série byla hodně dobrá. Tato druhá je bohužel kvalitativní sestup. Harlanův svět není moc atraktivním prostředím. Vytratil se blade-runnerovský nebo sci-fi noirový feeling a je to prostě nuda. Bohužel díl od dílu větší.

Pool of London (1951)

Námořníci jsou na víkend v Londýně a k tomu patří užívání si s děvčaty, nějaké to pašování nedostatkového zboží na pevninu a zase zpátky a taky jedna loupež diamantů. Nebylo to špatné, ale postrádalo to jakékoliv napětí, silnější příběh nebo zajímavější postavy.

I Stole a Million (1939)

Klasické noirové schéma - Joe se částečně vlastní vinou a částečně řadou nešťastných náhod dostane do hledáčku policie a musí utéct. Na útěku se seznámí s krásnou květinářkou a také se snaží sehnat peníze, aby si otevřel autodílnu. Minulosti, ale neunikne. Taxikářský úvod v San Franciscu docela bavil, ale zbytek filmu je nuda.

The White Cockatoo (1935)

Tak trochu creepy hotel a v něm několik bizardních hostů a zaměstnanců, pár vražd, šílený plán, jak připravit krásku o dědictví a jeden roztomilý papoušek kakadu, podle kterého se film jmenuje :-)

Girls in the Night (1953)

Další teenage noir a mladých lidech, co chtějí sehnat peníze, aby vypadli z chudinské čtvrti New Yorku, kde žijí v chudobě.

Malaga (1954)

Agentka Maureen O'Hara proti pašerákům drog v severní Africe. Zrzavé vlasy Maureen v barvě vypadají fakt skvěle, ale jinak nic extra.

Půjčovna masa - Série 1 (2018) (série)

Skvělé kyberpunkově-noirové sci-fi. Většinu epizod jsem si vyloženě užíval. Super atmosféra, kulisy i obsazení.

Jessica Jones - Série 3 (2019) (série)

Pro mě asi nejlepší série z celého seriálu. Škoda, že marvelovky na netflixu dopadly tak, jak dopadly.

An Inspector Calls (1954)

Inspektor přichází, aby rozkryl jednu prapodivnou smrt, zřejmě sebevraždu. "A proč nás s tím vlastně otravujete? My za nic nemůžeme. Mohla si za to přece sama." ___ Už dlouho mě černobílý konverzační film odehrávající se ve dvou místnostech takto nestrhl. Možná hodnotím malinko nadsazeně, ale stálo to za to.