Hell Is a City (1960)

Zdařilé britské krimi s dobrou atmosférou a zajímavými postavami.

Frankensteinova kronika - Série 1 (2015) (série)

Čekal bych maličko temnější a drsnější atmosféru. Ani jeden díl mě nijak nevtáhnul do děje, spíš se mi u většiny z nich chtělo spát. Totálně jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo ... kdo je sir ten a ten a kdo zase Lord ten a ten? Většina vedlejších postav prostě splývala.

Prodané životy (1957)

Drsné prostředí řidičů štěrku, jeden totálně nesympatický záporák, nějaká ta šikana a nekalé praktiky uvnitř firmy ... chytlavý britský noir.

Plán útěku 2 (2018)

Po velmi dobré jedničce bylo tohle slabší. Hlavně Stallone tam skoro vůbec není, což je škoda, protože přece jenom, kdyby v tom nehrál tak si to ani nepustím.

The Whole Truth (1958)

Britové opravdu noiry umí. Sice možná nejsou tak známé, ale rozhodně stojí za to. George Sanders je fantastický záporák a celá ta zápletka byla vcelku originální a děj byl svižný a napínavý.

The Monster and the Girl (1941)

George Zucco hraje šíleného vědce, který implantuje mozek nespravedlivě popraveného muže do těla gorily, která se pak mstí pravým vrahům. První půl hodina byla úplně zbytečná, dala by se shrnout do deseti minut. Druhá byla lepší, ale vše se odvíjelo tak trochu hopem.

Rychle a zběsile: Závodníci v utajení (2019) (seriál)

Filmovou sérii jsem přestal sledovat někdy s pátým dílem. Animák se nese v podobné duchu, jen je víc pro děti. Jedná se o celkem hezky animovanou oddechovku.

Esa z pralesa (2017)

Koukatelné a docela zábavné s hezkou animací.

Země neznámá (1957)

Cesta do pravěku v podání studia Universal. Dinosauři byli mile úsměvní. Celkově průměrné, ale zábavné béčko.