Murder in the Blue Room (1944)

Universal se po jedenácti letech vrátil do Modrého pokoje a zremakoval detektivku z roku 1933. No a vzali to hoši pořádně od podlahy. Namísto klasické komorní detektivky tu máme komedii s hudebními čísly a duchy. Ústřední trio je dívčí pěvecká skupina Jezzybelles. Příběh je v základních obrysech stejný, ale jinak dost zjednodušený a překopaný.Celkově to nemá ani hodinu, ale i to mi místy připadalo jako moc.

Secret of the Blue Room (1933)

Rozhodně lepší než česká verze, kterou jsem viděl už před hodně dlouhou dobou. Je to prostě béčková jednohubka, ale nepůsobí to utahaně ani nenudí.

Congo Crossing (1956)

Neklidné Kongo, jedna sexy kost a dva muži - jeden jí miluje, ten druhý jí má za úkol zabít. Příběh nic extra, spíš slabota. Z herců mě bavil jen Peter Lorre ve vedlejší roli.

Kommissar X - In den Klauen des goldenen Drachen (1966)

Odlehčené akční béčko plné sexy koček se samopaly a biči, které nepřekvapí vůbec ničím, ale je docela zábavné, i když možná by neškodilo o deset minut zkrátit.

Le Solitaire passe à l'attaque (1966)

Ukradený kufřík s nukleární bombou, tajní agenti, nepřátelští špioni - španělsko francouzské koprodukční béčko, které není vůbec ničím zajímavé - nevýrazní herci, šablonovité postavy, nezajímavá zápletka.

Dimension 5 (1966)

Špionážní sci-fi béčko s opasky, které umožňují cestování časem, sexy Číňankami a agentem Powerem, kterému žádná žena neodolá. Ten koncept cestování v čase mohl být mnohem lépe využitý. Namísto toho, aby to ve filmu hrálo hlavní roli, tak to celé bylo jen tak mimochodem - mají opasky umožňující cestování v čase a občas skočí pár minut zpátky nebo pár týdnů dopředu. __ Jako zajímavost - Justin Power se stal předobrazem agenta Austina Powerse, který tento film paroduje.

Desperate Moment (1953)

Další nevinný muž na útěku, který se snaží najít svědky a pravého vraha. Tentokrát zasazeno do kulis poválečného Berlína.

One Eyed Soldiers, The (1966)

Koprodukční béčko pro milovníky pulpových béček. Jsou tu docela dobré a napínavé sekvence, jsou tady zábavné vtipné momenty a jsou tady nudná hluchá místa. Výsledkem je průměrný film s docela pěknou atmosférou.

Sabita naifu (1958)

Pěkně natočený japonský noir. Nicméně mi tam chybělo trochu víc akce, trochu víc napětí. Místy to bylo takové moc pomalé.

Rogues' Regiment (1948)

3,5 Dick Powell pátrá po uprchlém nacistickém zločinci v cizinecké legii v Indočíně. Je to lepší průměr. Film má docela dobré tempo, nenudí, odsýpá, ale nijak zvlášť nepřekvapí. Potěší Vincent Price ve vedlejší roli německého/holandského pašeráka.