Firefly (2002) (seriál)

"Firefly je prostě bezva." - st39.6 S tímto prohlášením se plně ztotožňuji. Z filmařského hlediska je to velice špatný seriál, kdy kvalita jednotlivých dílů je velice kolísavá a i příběh v některých dílech je velice špatný a jednotvárný. Nicméně to všechno nahrazuje atmosféra a postavy. Malcolm Reynolds je druhý Han Solo, i když ke konci série (a obzvláště ke konci filmu) se chová až moc slušně a rytířsky, ostatní postavy jsou výborné a celou sérii hltáte jenom kvůli nim. Kašlat na příběh, kdo by chtěl příběh, když hraje country...

Červená řeka (1948)

Chyběl mi tam pořádný záporňák, nějaké větší napětí (nejakčnější scéna bylo asi splašení dobytka) a přebývaly mi tam všechny ženské role, protože to nebyly dobře napsané charaktery a nebyly obsazené dobrými herčkami. Ale jinak western jak poleno.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Dobrá výstavba příběhu a postavy, ale ničím jiným mě to nezaujalo. Taková normální akčňárna...

Bambi Meets Godzilla (1969)

Pěkné, ale takovýchto (i lepších) výtvorů se na internetu válí spousta.

Unavená smrt (1921)

Kdyby se film držel své atmosféry, která byla předvedena a vystavena na začátku, rozhodně bych z něj měl lepší pocit. Ty rozmáchlé historické příběhy působí až příliš "blockbusterově" a vypadají jako by byly přidány jen pro diváckou atraktivnost.Pro Bebaceka: Tento námět už jako zvukový zpracován byl - Fontána.

Rambo II (1985)

Film je bezesporu legendou, ale vzhledem k neskutečnému množství nejen faktických (zdá se, že v osmdesátých letech se akční filmy dělaly jen s jednou vojenskou výbavou), ale i formálních filmařských, které jsou neodpustitelné. Hvězdičku si zaslouží za definování žánru a za vznik výborných parodií, které se sami nabízejí.

Horší už to nebude (2006)

Předsudky, s kterými jsem přicházel k tomuto filmu (kvůli Willu Ferrellovi), vyprchali po prvních pěti minutách, kdy Will Ferrell neudlělal ani jeden stupidní výraz, nebo neřekl ani jeden blbý vtip. Spíše naopak - Ferrellova tragická figurka snese srovnání s Careyho charakterem ve Věčném svitu, stejně jako "tragický" příběh, který oba očekává. Nejzajímavější věcí na filmu je určitě boření zaběhnutých konvencí vyprávění třetí osoby, ale i prolínání několika stupňů realit. Celkově to vyznívá jako nějaká sci-fi povídka, ale velice svěží a neotřelá, škoda že podobný postup by se opakováním v dalších filmech jenom otupil a originalita vyprchala.

Muž s kinoaparátem (1929)

Žádný nenarativní hodinový film nebavil tak jako Muž s kinoaparátem. Střih snad nemá ani cenu vychvalovat, v tom byli tito pánové mistři, hudba je taktéž výtečná a do rytmu střihu výborně sedne. Oceňuji obvzláště výběr natáčecích prostor a různé krkolomné ukázky překážek v natáčení (travelling na autě, kameraman v pražcích železnice).

Golem (1915)

Císařův pekař a vice versa si alespoň přiznal, že je to pohádka, ale židé se špičatými klobouky provoující temnou magii, to je moc. Hudba navíc už od začátku nasadí zběsilé tempo, takže po pár minutách, kdy se nic dramatického neděje to vyznívá přinejmenším směšně.