Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Pilot: Zatraceně smithovsky zábavné, ale hlavní hrdina zatraceně připomíná konkurenčního Chucka - taky špatné zaměstnání, mírně dementní buddy, krásná kočka po boku a speciální schopnosti po ruce.

Ratatouille (2007)

Pixaři ví jak se dělají dobré animáky, takže i když filmu téměř úplně chybí hlavní dějová linie, ani na chvíli jsem se nenudil. Série kuchyňských gagů střídají dojemné chvíle, kdy se má divák poučit a dojmout, což ne vždycky funguje a občas je to přílišný patos. Nicméně celkový dojem je velice dobrý.

Kafe a cigára (2003)

Film, který mě donutil postavit vodu a přitáhnout popelník.

Chuck (2007) (seriál)

Po pilotu: Ne příliš poutavé a chytlavé, ale vcelku zábavné. Klišé špionážních filmů (už dlouho jsem neviděl zastavit se bombu na 00:00:01) se valí jedno za druhým a je na co se dívat. Uvidíme kam se bude seriál ubírat dál.

Smrtonosná zbraň (1987)

Kriminálka ze staré školy jak má být - špatný dabing, správní buddies v hlavní roli, záporňáci jsou blonďáci s ostře řezanými rysy a vysloužilí žoldáci obchodující s drogami a nakonec zastřeleni v sebeobraně. Mel Gibson ve svých nejlepších letech.

Faunův labyrint (2006)

Na tuhle fantasmagorickou vizi jsem se dlouho těšil a docela se má očekávaní vyplnila. Nebral jsem to jako pohádku, bral jsem to jako realitu, o to hrůzněji pak vyznívá pohádkově zakončený konec.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Nevím co si o tom mám myslet - atmosféru let dávno minulých navozuje jenom Dodge Challenger, jinak je to klasická tarantinovka, která se snaží hrát na něco víc. Jediné co film trochu drží nad vodou jsou Tarantinovy dialogy, které mají víc šťávy, než obě dvě akční scény. Rozdělení filmu na dvě části je ještě horší tah než rozdělení dvoufilmu na dva filmy, protože první a druhá část má společného jen velmi málo (hlavního hrdinu), dohromady to působí velice nesourodě. Rodriguez zkrátka ukázal, že pocta starším filmům se dá udělat lépe, než jenom citovat jich spousty v dialozích...

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Příběh je tak hrozný, že nejde hodnotit jinak než nízko. Film sklouzává k věčí parodičnosti, než by se zdálo vkusné, nejenom v příběhové rovině, ale i v té stylové ("missing reel"). Celý film ale drží postavy - tajemný hrdina s temnou minulostí který nemá co ztratit, crazy babysitter twins, zaujatý šerif, úchylný arabský bioinženýr a obchodník a hromada dalších.

Transformers (2007)

Definicí se to blíží až k frašce - všechny charaktery a situace jsou velice přemrštěné. Celkem to však vypadá jako špatně natočená pohádka, protože v každé té pohádce je trochu nadsázky, zde to však chybí. Naštěstí umím vypnout na dvě hodiny mozek a jenom se kochat zpracováním. První hvězda. Klipová pouštní scéna s letadlem Spectra - druhá hvězda. Ani jednou jsem se nepodíval kolik je hodin, třetí hvězda. Hlavní je o filmu nepřemýšlet, to zkazí celý vizuální zážitek.