Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Vzdávám to po S01E03, kvůli stejným důvodům, které dobře popisuje JFL - inflace severské školy detektivního žánru, zjevná kalkulace a nesoudnost při dávkování původně nových a zajímavých atributů ( exotické prostředí, podivínské osobnosti vyšetřovatelů, ponurá atmosféra). Toto přesycení (a podle mě zjevný pokles kvality) se týká nejen kinematografie, ale i detektivních románů nekriticky adorovaných ikon v čele s Nesbøm. Dosud jsem se v hodnocení zásadně míjel s ČSFD průměrem jen u "starých mistrů" (např. Kurosawa, Hitchcock), teď k tomu přibyl i tento subžánr. Přidávám JFL do mé dvacítky.

Zachraňte Lincolna (2013)

Na tu divadelní stylizaci na pozadí dobových fotografií jsem si dost bolestně a dlouho zvykal - působí to hodně lacině a jak z televizního pravěku.

Spůner (2009)

Spooner je typický antihrdina - směšný chvástal, na hranici retardace, a přesto mu nechybí osobní kouzlo. Hlavní předností filmu je skvěle napsaná i zahraná titulní postava, dokonale vyvážená ve všech aspektech.

10 položek a méně (2006)

Už jsem to kdysi hodnotil. A protože nemám ve zvyku body nastřelovat podle žánru, názvu či obsazení, pravděpodobně i viděl a vnímal. Ovšem nepamatuju si z filmu vůbec nic. Jo, už se mi stalo, že jsem se při repríze chytnul až v polovině, ale tady ani ťuk. Ale ono to vlastně souhlasí - toto je v plném smyslu slova zapomenutelný kousek.

Nejsledovanější (2017)

To není dokument, ale čistokrevné propagační video. FY!

Velký Georges (2012) (TV film)

Pro Francouze či jiné romantiky bez trpké zkušenosti s komunistickým režimem může snad být tento film nějak zajímavý. Pro našince je však jen smutným potvrzením skutečnosti, že komouši ve Francii byli stejní hajzlové jako ti naši.

Špioni (2009)

Jako dětský film to ujde - líbila se mi kamera a střih, i blbnutí se stalkerskými hračkami. Jinak film ale považuju za sexistickou úchylárnu - nebo je dneska fakt normální, že desetiletí kluci nemyslí na nic jiného než jak se zalíbit holkám, stát se metroušem a posunout se na další metu?

Kamarád taky rád (2011)

Pochvala pro autora dialogů, jsou opravdu vtipné. Hvězda dolů za dvě kýčovité taneční vložky.

Noc v New Yorku (2014)

Něco tak nepřirozeného, umělého, jsem v tomto žánru snad ještě neviděl. Nevím, zda mám být na sebe hrdý, že jsem to dokoukal...

Stud (2011)

Film mě nechal naprosto chladným. Neinvenční pokus o popis mechanizmu závislosti. Místo porna mohl Brandon stejně nudným způsobem konzumovat alkohol nebo drogy - vyšlo by to nastejno.