Inspektor Gadget (1999)

Pane jo, ještě se mi nestalo, abych se při hodnocení filmu tak moc minul s většinovým názorem... Vyložená parodie to samozřejmě není, ale obsahuje takovou míru nadsázky, vtipných narážek a asociací, aby mi vůbec nepřipadal laciný a nudný. U tohoto žánru (řekněme crazy komedie) nemá přece smysl posuzovat logiku a věrohodnost děje. A pokud se přidají (jako v tomto případě) perfektní triky a solidní tempo, vypadnou ze mě - 4* :)

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

Výborný, po herecké stránce překvapivě moderní film, který jen v závěru (dlouhý dialog slečny Brodieové a Sandy) trochu šustí papírem. 80%

Charley Varrick (1973)

Jo jo, klasika je klasika. Občas sice trochu zdlouhavá a těžkopádná, ale milá. Jediné, co taťuldovi Walterovi nebaštím, je rádoby odlehčující scéna, ve které coby neodolatelný chlapák sklátí sličnou sekretářku na oranžové letiště - ale to je opravdu malá kaňka. 70%

Příslib smrti (1999) (TV film)

No co, čekal jsem to horší... Konvenční, televizní, ale poctivé a převážně věrohodné. John Ritter v roli kultivovaného traviče je opravdu dobrý. 60% dám.

Není nad Jimmyho (2000)

Tak na tomhle filmu nebudu šetřit, říkal jsem si po prvních dvaceti minutách. Hlavní hrdina - nesebevědomý otloukánek s vizáží třináctiletého Aleše Hámy. Zábavná postava motorkáře - nového "tatínka". Svérázná kamarádka - rohovnice. Charismatický trenér, který si z neznámého důvodu nechává kálet na hlavu od protekčního hajzlíka. A nakonec hodně předčasné vyvrcholení - první zápas meziškolního přeboru s týmem bahenních zápasníků, u kterého jsem se královsky bavil (vyrovnávací gól z hlavičky rozhodčího, brankář s mobilem na uchu opřený o tyč...). Tím bohužel končí veškerá nadsázka, a vlastně veškerý vtip. Od té chvíle totiž jiskra filmu neodvratně pohasíná, skrápěna kyselým deštěm zbytečných vedlejších témat a zpomalených záběrů Jimmyho slalomů přes celé hřiště mezi o hlavu vyššími atlety soupeře. Poslední třetina je už jen nudná přehlídka dílčích happyendů a zásadních rad do života, bez kterých se žádný patnáctiletý kluk neobejde. 50% / 2* (za to zklamání).

Ukradená identita (2004) (TV film)

Film, který jsem si původně pustil s tím, že v půlce přepnu na zprávy, mě svojí neuvěřitelnou věrohodností a atmosférou tak vtáhl do děje, že jsem na buráky před sebou ani nesáhl (natož na přepínač kanálů). Dlouho jsem ostražitě čekal, že se děj obligátně zvrhne na souboj hlavní hrdinky o holý život v opuštěné polorozbořené tovární hale s funkčním bucharem a několika prasklými parovodními ventily (možná právě to některým hodnotitelům tohoto filmu chybí) - naštěstí nic takového nenastalo. Napětí je docíleno téměř dokumentaristicky podrobným popisem postupného nárůstu potíží skutečné Michelle Brown až k úplnému zoufalství, jejího boje s byrokratickou mašinérií, a na druhé straně přerod původně nespokojené,líné a neschopné sekretářky Connie v posedlé a vynalézavé alter ego bezmocné Michelle. Zkrátka - dobře napsané + dobře zahrané (Annabella Sciorra jako Connie je vynikající) + žádné naschvály = 80%.

Odznak zrady (1997) (TV film)

Svoje dvě hvězdičky si film zaslouží - přinejmenším za to, jak Harry Hamlin vystřihl svého slizounského šerifa. Celý film shazuje viditelně (scénáristicky i herecky) odbytá závěrečná scéna dopadení zlosyna. Jo, a (ochránci zvířat prominou) ta nechutně kýčovitá srnka na břehu jezera si celý film říkala o ránu mezi oči :).

Vzkříšení (1980)

Téma léčitelství a mimořádných lidských schopností mě zajímá, ale tento film ho zpracovává na můj vkus příliš konvenčním způsobem, který bych čekal u snímku tak o 30 let staršího. Zvolené filmové prostředky (statická kamera, koncentrace na dialogy, herecké pojetí) připomínají ve výsledku záznam divadelního představení. Ano, Ellen Burstyn v několika vypjatých "léčitelských" scénách dokazuje, že je dobrá herečka, ale celkový dojem promarněného času zůstává. Ani zábava, ani ponaučení, ani duchovní povznesení. 50%.

Láska a jiné pohromy (2006)

Dominantní pocit po shlédnutí - promarněná šance na dobrý film. Místy hodně vtipné dialogy slátané dohromady scénáristovou hrubou nití v rozpačitý a nepřesvědčivý celek. Přemíra gay postav oslabila zábavný efekt konfrontace gay x hetero. Brittany je bezesporu půvabná, o tom žádná, ale jako nenápaditě napsaná Emily mě rozhodně neokouzlila. Daleko víc mě pobavila Catherine Tate v roli pošahané Tallulah, která snad jediná naplnila moji představu břitkého anglického humoru. 60% (s přimhouřením oka). Zajímavý komentář: Cushing