Dítě číslo 44 (2015)

Souhlasím s POMO - druhá polovina je naprostá komiksová šílenost, kde nic není nemožné. Jo, a gratuluju Studiu Budíkov za dabing dětských postav - to je kulturní zážitek sám o sobě.

Noční jízda (2013)

Zásadně odmítám rozhlasovou hru ve formě filmu - jde o popření smyslu existence kinematografie jako takové. Vím, že jde o trend (např. možnost sledovat paralelně obraz z rozhlasového studia při vysílání zpráv), ale považuju to za hovadinu.

Profesionál (1981)

Tento film si umím docela dobře představit jako parodii - což pro akční krimi drama asi není velké vyznamenání.

Hranice lásky (1999)

Kultivovaná červená knihovna neboli kýč, který mě odzbrojil suverenitou, se kterou se tváří jako umění.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Bývaly doby, kdy bych dal za takovou řádně zapařenou kupu klišé, rutinérsky natočenou a zahranou, možná i 3*. Soubojová choreografie Morelovi jde, to jsem ocenil i v 96 hodin, ale pachuť promarněných 120 minut zůstává.

Ztraceni na Manhattanu (1996)

Nakonec s bídou 3. Jako mnoho dalších romantických komedií, v úvodní třetině výborné dialogy při špičkování správně trhlé ústřední dvojice. Pak už děj klopotně spěje do předpokládaného přeslazeného závěru, což má zřejmě vyvážit přehnaně excentrická postava B. Stillera (nezdařilo se).

Cherry 2000 (1987)

Nelze upřít snahu o pestrost a akci, ale kam se poděl humor, potažmo zábava jako taková?

Mozartova sestra (2010)

Režie k uzoufání neinvenční, včetně práce s herci. Přitom takové téma!

Krvavý stát (2011)

Možná bych dal i 4. Llikvidace je hodně nekompromisní a vyhýbá se obvyklým klišé. Ale nedám - pointa odvyprávěná v kanceláři, WTF?

Jak moc mě miluješ? (2005)

Blier zřejmě zamýšlel tímto filmem ukojit své umělecké ambice (satira?), ale vyšel mu z toho jen hodinu a půl dlouhý škleb "chlap myslí jen ptákem a každá lepší děvka si ho omotá kolem prstu".