1883 (2021) (seriál)

Aj sa to sem tam chcelo hrat na western, ale nakoniec ani obsah, ani forma nepreliezli kategoriu telenovela v kovbojskom style. Nerealne, bez dynamiky, logiky, videne/natocene dnesnou optikou. Takto svet v 19st. nevyzeral. Pocitovo trochu ako Twilight, ale tam sa na nic nehrali, divak dopredu vedel kto je cielovka :).

Forst (2024) (seriál) odpad!

V každom dieli som na pár minút získal pocit, že teraz to už bude dobré, no vždy to zabil ďalší a ďalší nezmysel, zbytočnosť, snaha šokovať namiesto prepracovaného scenára. Prvých 5 dielov to vyzeralo na 1* a potom prišiel záver a bolo vymaľované. Stupídne, prázdne, povrchné a tuctové.

Piargy (2022)

Pozeral som to bez zvuku a kochal sa pracou so svetlom, scenou, perspektivou, celkovou kompoziciou v okulahodiacom cb podani. Dakujem za tento vizualny zazitok.

Znaky (2018) (seriál)

Prva seria fajn, pribeh, tempo, postavy.. v druhej serii ma zarazila najprv totalne od veci zvucka a potom gradacia coraz absurdnejsieho a prekombinovaneho deja. Uplny zaver by uz naozaj zniesol cokolvek, mozno aj dinosaury.

Na doraz (2017) odpad!

Pacilo sa mi odfajcenie zakaznicky kaviarne na zaciatku.. a potom zacala akcna parodia plna stupidity, nelogickych situacii a vycerenych zubov za volantom. Topil som sa v tejto ukazkovej sprostosti a cakal na slamku, ktorej sa chytim, ale nic..

Přání smrti (1974)

nuž.. kto by na to občas nepomyslel, keď vidí, počuje alebo na vlastnej koži zažíva zlo.. top tohto žánru, škoda tých katastrofálnych pokračovaní.

Melodie mého srdce (2007)

Nebyť uveriteľnej prvej polovice, tak dám odpad bez mihnutia oka.. takto sprzniť tak zaujímavú predlohu, driapal som sa po stene od momentu keď Even objavil gitaru.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Z podania niektorých vtipov vo mne ostal skôr rozpačitý dojem, než aby som sa bavil, no celkovo kvitujem nápad, iróniu a kritiku niektorých súčastí toho hnoja, ktorý sa na nás valí zo všetkých svetových strán a ktorý sa nám snažia podať ako ten správny systém, zábavu, či bežné hodnoty.

Jurský svět (2015)

Ľudze jak toto hovädo zarevalo, jak moja stara kec vyplatu pyta. Prišlo, oči vyščirilo, aj mliko by skyslo. Ale tak inak v pohode to bolo, v rámci žánru a prípravy na to, že tam budú gýčové sračky a prvoplán na každom kroku, tak to malo spád, napätie a nakoniec aj to veľké americké uvedomenie si podstaty a ľudských hodnôt a rôznych iných kalerábov. Niečo ako Step by Step, akurát s dinosaurami, jedným mutantom, napätím a vizuálne trochu iný level. Ale tak čo iné sa už po jednotke dá točiť, tá bude naveky top.