Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Experimentální
  • Komedie
  • Drama
  • Akční

Recenze (436)

plakát

Berlinmuren (2008) 

Dokument o dvou ženách, které jsou "objektosexuální". Eija Riitta se narodila 1954 ve Švédsku a dne 17.6.1979 si vzala za manžela Berlínskou zeď a od té doby používá jméno Eija Riitta Berliner Mauer. Více než dokument je to spíše setkání dvou milovníků Berlínské zdi. Ve videu si uvědomíme, že první žena se provdala a lpěla na vzpomínce na to, co to bylo, zatímco druhá se zamilovala do Berlínské zdi po jejím zničení. Tyto ženy kupodivu nepovažují zeď za symbol politických dějin, ale spíše za samostatný objekt dějin. První žena se zamilovala do zdi pro její linie, sílu, šířku, zatímco druhá pro její barvy, členitost a křehkost.

plakát

The Club (1975) 

Pohled do útrob pánského klubu.

plakát

Hauru (2020) 

Umělkyně zkoumající sami sebe ve vztahu k ekosystému na opuštěném ostrově. Skrze Shibari se ponoří do ekosexuální říše, kde se vzájemně ovlivňují těla lidí, rostlin a řas.

plakát

Kalah (1980) 

Kalah je stará arabská hra, kterou hrají dva hráči a každý z nich má 36 kamenů. Toto sloužilo jako předloha pro tento strukturální film. Filmový pás zaznamenává všechny pozice kroků nakreslené hry a převádí prvky do 72 barevných forem a 72 zvuků chromatické stupnice. Obojí běží v rychlých sekvencích (12 snímků/s) vedle sebe v dokonalé simultánnosti kdy zvuk byl doladěn manuálně bez počítače.

plakát

Post Coitum (2004) 

Klasické "Beverly Hills" po česku, které v dnešní době vůbec nešokuje, ale spíše baví.

plakát

Metagraffiti (2009) 

Metagraffiti je název knihy a DVD, které obsahuje cca 20 krátkometrážních snímků z celého světa a zabírá se vývojem graffiti v dnešní době. Některé snímky jsou dosti humorné (např. CLEANING UNIT nebo "týpek v saku" dost pobavili). Některé další se třeba zabývají vztahem mezi graffiti a street artem, kdy street art využívá veřejné prostory ke své slávě. Prostor zde dostal např. i známý "nejhorší" writer NUG. Většina autorů v této kompilaci má blízko ke graffiti a tak z toho vzniklo humorné a umělecky hravé dílo s názvem Metagraffiti.

plakát

We Await (1996) 

Zábavný horrorový trash kanibalské rodinky, která je posedlá zelenou psychoaktivní houbou.

plakát

Underground New York (1968) 

Německý televizní štáb pod vedením novináře Gideona Bachmanna prozkoumává epicentrum revoluce šedesátých let v umění, hudbě, poezii a filmu a zpovídá hlavní aktéry "nové americké kinematografie", která se zrodila v ulicích New Yorku. Dokument ukazuje vzácný pohled do zákulisí newyorského undergroundu na konci šedesátých let, které navždy změnilo americkou kulturu. Umění v té době hodně ovlivňovala válka ve Vietnamu a všude po USA se konaly protesty a happeningy.  Vystupují zde např. Jonas Mekas, Shirley Clarke, Bruce Conner a podíváme se také do továrny Andyho Warhola, což bylo nejznámější místo newyorského uměleckého světa té doby.