• Krátkometrážní
  • Experimentální

Bomb It (2007)

100%. Nejde jinak. Kompletní historie graffiti až po současnost, od New Yorku po Tokyo. Vystupuje zde např. Cornbread (vůbec první graffiti writer z Philadelphie), pošťák Taki-183, T-kid, Tribe, Revok a spousta dalších.

Breakdance! (2007)

Fenomén známý také jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh pouličního tance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jedna ze čtyř základních částí kultury hip hopu (další jsou rap, DJing a graffiti). Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles počátkem sedmdesátých let. V breakdance se pořádají soutěže (souboje, "battly"), od lokální úrovně po tzv. Battle of the Year (Souboj roku). Soutěží buď jednotlivci nebo skupiny (crew) o více členech. Battle se dělí na většinou tři až čtyři kola (rounds), po které má každý b-boy svůj vstup. Každé kolo trvá maximálně několik desítek vteřin (není striktně omezeno), po které se tanečník snaží zaujmout svým stylem a předvést ty nejlepší a nejoriginálnější prvky z každé skupiny, pokud možno spojené do uceleného celku. Breakdance doprovází hip-hopová rytmika, která je často vhodně mixovaná tak, aby během "bitvy" vystřídala několik motivů, na které mohou tanečníci reagovat a přizpůsobit podle nich taneční styl. Soutěžící se navzájem nedostávají do přímého kontaktu (po skončení performance jednoho následuje kreace dalšího a tanečník, který není na řadě, zůstává na kraji taneční plochy), avšak samotný taneční styl každého z nich občas vykazuje provokující gesta směrem k oponentovi. Text z ČT2.

Dobrodružství na Yukonu (2007) (TV film)

Klasický mainstream dobrodružný dokument, kdy jde borec "sám" 3500km. Zajímalo by mne, kdo mu nosil ty 2 kamery, dalekohled, foták s gripem a objektivy, stan?.... Že by se to vše vmístilo do fotobáglu? :D :D Za přírodu a odvahu před medvědy a losy 50%

Ex Drummer (2007)

Absolutní pecka. Od filmu jsem nic neočekával, ale takový úlet jsem fakt nečekal. Tolik skvělých scén jsem ve filmu dlouho neviděl a nepobavil se. Trainspotting hadra oproti tomu. :) To je tak, když si 3 postižení založí kapelu. :D Perfektní soundtrack. Na film se každopádně nejednou podívám. 95%

FACES [:phases] (2007)

vynikající sestřih klipů od pracujících lidí až po přírodu doplněný skvělou hudbou. Jeden svět 2008

Chamagodo (2007)

1. Chapter: Last horse caravana **** 75%

Chechták (2007) odpad!

Dokoukat toto dílo bylo fakt něco. Děsnější film o hulení jsem jěště neviděl. Jeden den "zkouřené " nány, ktéré nic nevycházi. Herecké výkony jsou fakt obdivuhodné. Takhle člověk zkouřený člověk nevypadá. Možná, když to zmixuje s mega maxi dávkou perníku. Film o totálně ničem 0% dávka potenciálu.