• Krátkometrážní
  • Experimentální

Americký ninja 2 (1987)

Pecka film z 80.tých let. Video kazetu jsem shlédl snad 100x. Dnešni předabovaná verze z NOVY nic moc.

Die Kuche (1987)

Tento dokument sleduje skupinu žen v typický pracovní den, když připravují jídlo pro loděnici v Rostocku. Ženy jsou zde prezentovány jednoduše jako dělnice: vaření, čištění, vytahování a servírování pokrmů. Denně se zde vyrobí okolo 4000 kusů pečiva a 5000 jídel pro zaměstnance loděnice. Výborná černobílá kamera tomu dodává krásnou atmosféru velké kuchyně v industriální oblasti.

Jûshin densetsu (1987)

Krátký raritní gore-horror z Japonska, kdy se chlapci zdají kažnou noc noční můry, ale neví, jetli je to realita nebo ne. Efekty jsou docela na úrovni a potěší snad každého gore fanouška, příběh taky fajn. :) 75%

Oheň a led (1987)

Snad první film, ve kterém jsem jako děcko viděl snowboard a lyže jsem chtěl hned zahodit. Příběh je o ničem, ale jsou zde dost dobré záběry z lyžovaní, snowboardingu, windsurfingu a dalších vesměs zimních sportů doplněných šílenou hudbou koncem 80. let. 50%

Rainbow War (1987)

Konečně vím, jak vznikla duha. :) 70%

Verlierer (1987) (TV film)

Parádní punkové překvapení z Německa. Film byl natočen v industriálním městě v oblasti Ruhrgebiet (Porúří), kde proti sobě bojují 2 gangy (Sharks vs. Rats). Ve filmu je zaznamenám koncert skupiny Violent Force song Dead City, kde hostují Mille z Kreatoru a Coampino z Tote Hosen. Tomu říkám zapomenutý klenot. 95%

16x (1987)

Ty dráty fakt někdy nechápu. :)

Huan le wu fu shing (1986)

Nezapomenutelný film z dětství. Asi nejpopulárnější z dětských kung-fu, které frčely na VHSkách. 85%