• Krátkometrážní
  • Experimentální

Slepá bestie (1969)

jedním slovem: perfektní, genialní ateliér (tak bych si představoval svůj pokoj :o) ) a hlavně skvěle zahraný příběh. 90%

The Meaning of 1/24 Second (1969)

První korejský experimentální film, který byl natočen v roce 1969. Tento 16mm film je složen z několika stovek nekonzistentních záběrů urbanizace Soulu. Video soubor, zůstal pouze v digitálním formátu, protože originál se ztratil. V roce 2001, byl obnoven na 16mm film pro jeho retrospektivní výstavu, která se konala v Soul Museum of Art v Jižní Koreji v roce 2013.

Tsuburekakatta migime no tame ni (1969)

Moje první setkání s Matsumotem. Hodně zajímavý experiment. Obrazovka je rozdělena do dvou částí.V každém probíhá jiný děj: taneční zabava, protesty, obrazy ....... za doprovodu různé hudby a zvuků.Přislo mi to , jako by autor chtěl poukázat na 2 rozdílné typy člověka. Jeden nezajimající se o nic než o zábavu na druhé straně lídi, kteří něco dělají, aby se měli lépe.

Up Is Down (1969)

Kluk, který chodí po rukou, užívá si svět z jiné perspektivy a stejně lidem to nedá spát, jelikož je jiný.

Underground New York (1968)

Německý televizní štáb pod vedením novináře Gideona Bachmanna prozkoumává epicentrum revoluce šedesátých let v umění, hudbě, poezii a filmu a zpovídá hlavní aktéry "nové americké kinematografie", která se zrodila v ulicích New Yorku. Dokument ukazuje vzácný pohled do zákulisí newyorského undergroundu na konci šedesátých let, které navždy změnilo americkou kulturu. Umění v té době hodně ovlivňovala válka ve Vietnamu a všude po USA se konaly protesty a happeningy.  Vystupují zde např. Jonas Mekas, Shirley Clarke, Bruce Conner a podíváme se také do továrny Andyho Warhola, což bylo nejznámější místo newyorského uměleckého světa té doby.

Bolero (1967)

Taková kratší vlnová délka z ulice s hudebním podkladem a pěkným koncem. :) Film byl vytvořen pro 4. mezinárodní festival experimentálních filmů v Knokke-Le Zoute (Francie) pro rok 1967. Na filmu spolupracovali i další australští experimentátoři. Za kamerou: David E. Perry , výroba: Aggy Read a vše bylo točeno na Ektachrome. Bavilo. 85%

Skaterdater (1966)

Kraťas točený na 16mm kameru je klasikou v historii skateboardingu. Film vyhrál devět mezinárodních filmových cen a v roce 1966 byl nominován na Oscara. Parta kluku jezdí po městě na skateboardu, jeden z nich se zakouká do holky a nakonec po testu opouští partu. Ve filmu je zajímavá kamera, pohodová hudba a to vše bez dialogů. (31.10.2010) 90%