Chen

Jan Lysý

okres Sokolov

homepage

• 19.2.2007  13:28

S herní předlouhou mám minimální zkušenosti, takže jsem v podstatě nevěděl, kdo hlavní i vedlejší postavy jsou, odkud se berou, o čem to mluví a proč dělají to, co dělají. Jenže vynikající grafické zpracování, akce, která bere dech, výtečná hudba a milion dalších kladů ve mně probudil takové nadšení, že mě to, že jsem v podstatě neviděl do příběhu, vůbec nevadilo. Jeden z nejlepších akčních filmů, který jsem kdy viděl.

• 12.2.2007  17:59

Není to ani přesládlé, není v tom žádné lepidlo místo lubrikačního gelu, nežvýkají se tu psí výkaly, happyend je sice extra sentimentální, ale je okořeněný vtipným momentem. Je to vůbec teenagerovská komedie? Je, ale nesází na tak laciné ingredience jakou jsou fekální vtípky. Kultivovanější humor a příjemné herecké obsazení vyváží i nepříliš originální zápletku. Podle mě, jedna z mála nadprůměrných komedií pro mladé.

• 4.2.2007  21:16
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Pro mě jeden z nejlepších televizních projektů na našich obrazovkách. Jasný důkaz toho, že nejlepší scénárista je život, a když mu ještě pomůže zkušená spisovatelka v roli scénáristky do "éteru", pak vznikne seriál, na který se nezpomíná a a můžete ho vidět 10x a stále bude disponovat nepopsatelnou atmosférou.

• 3.2.2007  19:46

Kdo si myslel, že Paul Walker je jen urostlý hezounek, který vypadá dobře v "muscle car", tak se pořádně pletl. Zběsilý útěk ukazuje, že si poradí i rolí, ve které se nesází jen na nebesky modrý pohled a "pekáč buchet" na břiše. Brutální, trošku překombinovaná, depresivní podívaná, která vás zavede do světa, kde najdete brutální pasáky i pedofilní sadisty a jen málokdo má čisté svědomí. Thriller jak má být.

• 28.1.2007  20:24

Je velká škoda, že v současné chvíli není Undisputed II dostupný v naší distribuci. Zatímco jsme neustále bombardováni céčkovými škváry, které se snaží tvářit jako akční filmy, tento velmi slušně zvládný titul v policích videopůjčoven nenajdete. Pokud pominu příběh plný klišé a notnou dávku sentimentality ke konci, pak jde o zajímavé vězeňské drama s vynikajícími bojovými scénami. Ne nadarmo je Michael Jai White jeden z mých nejoblíbenějších akčních herců (mimochodem, má tolik černých pásů z různých bojových umění, že byste na jejich spočítání skoro potřebovali kalkulačku).

• 26.1.2007  18:32

Rodinná tragédie za zdmi Zakázeného města je podle mě emocionálně nejvypjatější Yimou Zhangův film. Bojových scén není moc, ale těch pár je choreograficky velmi dobře zvládnuto a finální bitva je opravdu megalomanská. Přesto jsem byl nejvíc okouzlen citovým nábojem filmu. Sice bych ocenil pár soubojů navíc, ale i tak jsem veskrze spokojen. Potěcha pro oko i pro srdce, tedy pokud ho máte :)).

• 21.1.2007  13:59

Taková normální kung fu rodinka. Povedená akční komedie, jejíž humor je srozumitelný i západnímu publiku. Skvělé bojové scény a zajímavé obsazení filmu hodně pomáhá. Nemám v podstatě větší výhrady.

• 20.1.2007  18:05
    Miami Vice (2006)

Pokud má jít o kriminálku, tak je příběh nic moc, pokud má jít o akční film, tak zase chybí rážnější akce. Hodinu a půl se neděje nic zajímavějšího a jedna, i když povedená, finální přestřelka dojem nezachrání. Jsem docela zklamaný.

• 18.1.2007  11:47

Rozverná, spíše ženská komedie o velké lásce a síle srdce. Naivní, přehnnaná, ale zábavná.

• 17.1.2007  14:45
    40 let panic (2005)

Sympatická komedie, která má své kouzlo pro všechny, kteří vzpomínají na to, jaké to bylo "poprvé". Respektive na chvíle, které předcházely tomu, než to bylo "poprvé" :)).

• 17.1.2007  12:21

Mezi těmi všemi škrávy, které si nafoukaně nechají říkat komedie, je tohle opravdu skvost. Žádné tělesné tekutiny (a to je vzhledem k tomu, že některé z postav jsou ve filmu pornohvězdy, docela překvapení), sympatický humor, zajímavý soundtrack a hlavně vynikající obsazení. Emile Hirsch je skvělý a Elisha Cuthbert tak sexy, že se mi rolovaly ponožky.

• 14.1.2007  14:10

Bryan Singer mě trošku naštval, že se nepustil do dalších X-Menů, ale vztek vyprchal, když jsem měl možnost vidět jeho další comicsové "dítko" Superman se vrací. Je jasné, že Singer originál zbožňuje, takže se stylově neodkláněl. Je problém, že dnes už je hůře skousnutelné, že obyčejní smrtelníci ve filmu Supermana doprovázejí tleskáním a téměř slzou v oku při každém jeho činu a romantiky je tu možná až trošku moc. Ale jsem v podstatě spokojený. Mimochodem, Brandon Routh byl zvolen na výbornou.

• 10.1.2007  12:38

Asijská mytologie, skvělé hlášky, sebeironie, hutná atmosféra, všudypřítomný humor a ten plakát, ten film jsem si prostě musel zamilovat :D

• 7.1.2007  11:11

Bezútěšná atmosféra, brutální zabijáci na každém rohu, slušné napětí, podle mě Carptenter vůbec neztrácí nic ze své zručnosti.

• 6.1.2007  18:08
    Silent Hill (2006)

Obrazovně naprosto úchvatná podívaná, která je v některých místech až šokující. Scénář už tak silný není, hlavně ke konci nabízí více otázek než odpovědí. Přesto jeden z nejlepších horových filmů poslední doby.

• 1.1.2007  17:26
    Doom (2005)

Chvílemi extrémně svižná zábava, chvílemi ne příliš podařený pokus o mrazivou atmosféru. Scéna v "1st person" módu byla více než sympatická a některé další nápady také nebyly k zahození. Na to, že předlohou byla hra (nesmírně zábavná), ve které bylo alfou a omegou procházení potemnělými koridory, ve kterých je nutné zlikvidovat, co se dá, je docela nápaditý. A neříkejte, že jste odolali Pinkymu :)).

• 31.12.2006  20:49
    Jackass 2 (2004)

Určitě jste nečkali, že to bude nějaký intelektuální humor, o kterém člověk musí přemýšlet dvě hodiny. Tohle jsou čistokrevné pitominy, ale jsou tak pitomé, že se jim člověk prostě smát musí.

• 31.12.2006  14:58

Podle mě opravdu vtipná komedie, kterou ocení především ti, kteří mají (stejně jako já) maminku, která se rozhodla, že i kdyby jejímu dítěti bylo padesát, pořád mu bude vytahovat kalhoty pod prsa, aby mu netáhlo na záda. Nevím, proč plno lidí trpí tak přehnanou averzí vůči rodinným komediím, ale mně osobně nevadí a docela slušně se u nich bavím.

• 31.12.2006  14:56

Klasická rodinná komedie, která sází na to rozpory mezi dvěma "parťáky". Tentokrát je jeden malý kluk, který dává bručounovy Burtu Reynoldsovi pořádně zabrat.

• 30.12.2006  17:36

Kdo by to byl býval řekl, že plastelína působí stejně dobře, jako počítačová animace. Variace na únik z vězení je okořeněná výbornými vtípky, i dobře napsanými charaktery (i když jsou to slepice a kohouti plus nějaká ta krysa).

• 29.12.2006  12:23

Winona Ryder a Johnny Depp v emocionálně plném fantasy snímku, který bere dech. Ať už je řeč o maskách, hudbě nebo hereckých výkonech. Střihoruký Edward ukazuje, jak lehce se přízeň lidí změní.

• 28.12.2006  14:22

Trošku více akčních scén by neuškodilo, ale na druhou stranu Jackie už není žádný puberťák :)). Ohánět se ale ještě pořád umí. Osobně jsem až tak neocenil zbytečně protahované psychologické strádání hlavní postavy, ale přežít se to dalo. Navíc, ústřední antihrdinové byli opravdu ztvárnění na výbornou. Nechutně bezcitní a rozmazlení.

• 25.12.2006  22:25

Hořká i sladká, vtipná i smutná, Muriel se vdává je komedie plná protikladů. Vynikající Toni Collette propůjčila postavě Muriel přesně to, co potřebovala. Mezi tou spoustou kýčovité romantiky je Muriel se vdává něco, co bylo opravdu potřeba.

• 22.12.2006  22:16

Zajímavá a vtipná variace na "zombie filmy", která je stejně brutální jako zábavná. Někdy sice spíše rozpačitá než humorná, ale to jen výjimečně. Určitě osvěžení žánru.

• 20.12.2006  21:46

Je to skoro dokonalé převedení automobilového magazínu na filmová plátna. Nadupané káry, polonahé modelky, filmové kvality veškeré žádné, ale co, oči si užijí dost a dost :)).

• 19.12.2006  13:12

Na to, že jde o třetí díl to není vůbec špatné. Sice je divné chování hlavní hrdinky, přijme danou situaci překvapivě s klidem ( shrnout by se to dalo asi takto: "Cože, jde po nás smrt? Ne, to není možné. Tak dobře, jde po nás"), ale nehody jsou stále originální a brutální. Někdy sice příliš přímočaré, někdy zase překombinované, ale pořád si film drží slušnou laťku.

• 8.12.2006  16:20

Pátou hvězdičku si šetřím pro hodnocení posledního dílu (doufám, že bude potřeba). Druhý díl Pirátů z Karibiku je pestrobarevnou letní podívanou, ze které čiší dobrodružství. Některé scény jsou překvapivě temné, jiné překvapivě zábavné. A Johnny Depp? Ten si své role vysloveně užívá. Příjemná je i Naomie Harris. Asi nejsem jediný, kdo se nemůže dočkat dalšího pokračování.

• 20.11.2006  17:28

Hlavně se musí ocenit, že se Sacha Baron Cohen do něčeho takového pustil. Plno lidí ocení jeho humor a plno lidí ho za něj odsoudí, protože některé momenty jsou docela dost divoké :)). Každý se smyslem pro nadsázku se určitě pobaví, protože něco takového se jen tak nevidí. Nakonec se ukazuje, že burani nejsou v Kazachstánu, ale najdeme je v "US of A" :))

• 18.11.2006  17:53

Překvapivě málo akční, ale přesto vizuálně a především příběhově poutavá podívaná obohacená o emotivní hudbu. Soubojů je poměrně málo, za to tragických motivů je tu dostatek. Nejde o podívanou ve stylu Hrdiny, ale spíše o drama, které občas nabídne dobře zvládnuté akční sekvence.

• 11.11.2006  14:45

J.J. Abrams zvládl to, na čem si jeho zkušenější kolegové vylámali zuby. Připravil adrenalinovou podívanou, která dělá čest svému žánru a stává se nejen nejlepším dílem série, ale také jedním z nejlepších akčních filmů posledních let. Jeden z nejpřekvapivějších režisérských debutů vůbec.