Hledáme Ydol (2006)

Zábavná společensko-politická satira říznutá teenagerovskou komedií. A překvapivě to funguje a pobaví. Plno narážek a utahování si ze všeho možného nepobaví každého, ale mě docela slušně.

Osudové léto (2002)

Nádherné dívky, nádherné vlny, nádherné záběry, nádherný sport. Upřímně, raději bych trávil své léto sjížděním mořských vln než čvachtáním se na Mácháči a díky Osudovému létu jsem si chvilku mohl vyzkoušet, jak svůdné jsou vlny.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Kouzelná odzrbrojující komedie, která funguje jak díky příjemných hereckým výkonům, tak díky dobře napsanému scénáři a výtečnému soundtracku, který je roztomile kýčovitý. A dojem nezkazí ani očekávané přesládlé finále filmu.

Věčný bojovník (2006)

Svým způsobem velmi zvláštní snímek, který mě okouzlil jen z části. Mystická legenda, láska a s ní spojený smutek, to vše ve dvou dobově vzdálených světech. Má to něco do sebe, ale není to přesně to, co by mě naprosto pohltilo. Není to špatně, jen to je to něco jiného než to, v co jsem doufal.

Bourneovo ultimátum (2007)

Skvěle budovaná atmosféra nechá stěží vydechnout a člověk, aby si pořídil kyslíkovou bombu, aby ho to nesložilo. Skvělý špionážní thriller neubírá na tempu, chytne vás a udrží vás napjaté od první minuty až do závěrečných titulků, které jsou doprovázeny příjemnou Mobyho hitovkou. Škoda jen, nevyužitého potenciálu Scotta Adkinse, který ukázal, že se umí ohánět už v Undisputed II. Matt Damon prostě dokazuje, že k tomu, abyste se stali akčním hrdinou nepotřebujete dva metry a hory svalů.

Pátý element (1997)

Fantastická sci-fi podívaná ze staré dobré Evropy nabízí nejen prvotřídí efekty, ale tak trošku ujeté pojetí, které musíte milovat. A upřímně, mně se Chris Tucker v roli Rubyho Roda líbil a myslím si, že filmu přidal a rozhodně ho nekazí. Určitě jeden z nejvelkolepějších projektů, které nevzešly z Hollywoodu.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Musím se přiznat, že po pár desítkách minut mě Tarantinovy dialogy o všem a o ničem začaly trošku nudit, ale vyžehlil si to u mě závěrečnou části, kdy se role trošku obrátily. I tak se mi ale Rodriguezův počin líbí víc.

Síly temna (2006)

Koukatelná mysteriózní akčňárna, která vizuálně spíše uspokojí holky, protože v hlavních rolích se objevuje pár hezounů s "pekáčem buchet od babičky" na břiše, ale i pro ostatní se tu najde pár zajímavých věcí - příjemný soundtrack, vcelku fungující atmosféra a slušné trikové efekty.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Nechutné, ujeté, krvavé a praštěné a ještě k tomu všemu tak zábavné, že jsem nestačil zírat. Rodriguezův smysl pro béčkovou akci mám raději než Tarantinůvovo prosazovaní sáhodlouhých dialogů. Planeta Teror je šílenost nejvyššího kalibru a normální člověk buďto odejde s blitky na triku nebo s nevěřícným kroucením hlavou nad zkažeností filmového průmyslu. Ale filmový fanoušek musí být z téhle brutální nálože nadšený. Freddy Rodriguez je zabiják jedna radost. A už vůbec neumluvím o polonahých ženštinách s pořádně přesnou muškou, to je bonus nad kterým mi srdce poskočilo. Pro mě kultovní záležitost.

Sejmi eso (2006)

Divoká kriminálka, která by mohla být po akční stránce vypilovanější, ale rozmanité obsazení, ujeté charaktery a pár další věcí z ni dělají hodně svižnou a zábavnou podívanou.