Noční agent (2023) (seriál)

Příběhové to není vysloveně originální, některé zvraty jsou trochu přitažené za vlasy, ale je to poctivá popcornová zábava se sympatickým obsazením, u které se člověk nenudí a to je lavní.

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Tvůrci se pěkně odvázali a ano, některé dějové linky jsou trochu uspěchané, ale to je hlavně kvůli skromné stopáži. Jinak je to pěkná ukázka toho, co si tvůrci mohou dovolit, když nemají v podstatě žádné hranice.

Co kdyby...? - Co kdyby... Happy Hogan zachránil Vánoce? (2023) (epizoda)

Odlehčená vánoční epizoda, která má příjemnou atmosféru a dává prostor mým oblíbeným vedlejším postavám. Kromě toho obsahuje pár zábavných popukulturních odkazů, takže jsem byl více méně spokojen.

Nech svět světem (2023)

Herecky výtečné, ale tempo silně kolísavé, stejně tak napětí a závěr otevřený ve špatném slova smyslu (byť se více méně drží předlohy).

Jú jú hakušo (2023) (seriál)

Samozřejmě (i s ohledem na počet dílů) je to vůči předloze výrazně "osekané", některé věci jsou odlišné, ale podle mého názoru se hrané verzi podařilo zachytit onu skvělou přepálenost a určitou bizarnost předlohy. Akce je skvělá, triky občas nejsou ideální, ale obecně fungují a obsazení také fajn. Navíc to má spád a s ničím se to nezdržuje, takže jsem spokojen.

Vánoce jako obvykle (2023)

Má to sice neoriginální premisu, ale netlačí to přehnaně na pilu, působí to civilně a norské scenérie rozhodně potěší, stejně tak sympatické obsazení.  Neměla to být "třaskavá" komedie v americkém stylu a to také není a je to jedině dobře.

Na maděru (2023) (seriál)

Tohle je onen typ seriálu, který je záměrně přepálený, utahuje si ze stereotypů a stane se cílem pseudointelektuálů a odpůrců diverzity, protože nepochopí to, že tvůrci si sami utahují z různých klišé a nabízejí sérii, která se nebere vážně a nemá být brána vážně. Je to oslava osmdesátkových a devadesátkových akčních spektáklů zkombinovaná se stereotypy aktuálních projektů a pokud člověk přistoupí na hru tvůrců, bude se skvěle bavit.

Nejlepší Vánoce na světě (2023)

Neškodná vánoční podívaná, ze které klasika nebude a hodně jí ubližuje kombinace žánrů, kdy není jasné, čím chce film být. Obsazení je sympatické, ale jinak asi nemá film co nabídnout.

Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad)

Velice zábavná a napínavá reality show, která má tu nevýhodu, že někteří si na ni vylévají vztek, protože čekají na druhou řadu hraného seriálu. Ale pokud se oprostíme od emocí pramenících z dlouhého čekání, objektivně řečeno jde o dobře zpracovanou a působivou podívanou, u které prostě nelze obhájit hodnocení odpad. Samozřejmě to není tak intenzivní jako seriálová verze, ale sympaticky to odhaluje charaktery lidí a některé zvraty jsou povedené.

Těla (2023) (seriál)

Jak už je v případě cestování časem zvykem, někdy logika není úplně neprůstřelná, ale jinak si nemůžu stěžovat. Obsazení fajn, vizuály také, námět zajímavý a rozuzlení slušné a atmosféra svým způsobem podobná Dark, čehož si cením.