Shaolin (2011)

Na hutnou stopáž relativně málo soubojů. Naštěstí jsou povedené, i když mě v nich irituje používání závěsných lan. Nikdo ze zúčastněných je rozhodně nepotřebuje. Emocionální rovina mě příliš nezasáhla, ale musím říct, že Nicholas Tse mě mile překvapil. Záporácká role, i když jsem tomu z počátku nevěřil, mu sedla a užíval si ji. Shaolin je jedním z lepších filmů, které k nám v poslední době z Východu přišly, ale není dokonalý není.

Cesta samuraje (2010)

Rozhodně ne špatné, Geoffrey Rush je opět vynikající, Kate Bosworth s přízvukem k sežrání a Dong-Gun Jang je zabiják jako vyšitý, jen je tu na 100 minut příliš mnoho filozofování a příliš málo soubojů.

Válka světů (2005)

Působivé, dobře zahrané sci-fi o invazi mimozemšťastnů-zahradníků, které má možná zbytečně dokonalý happyend a pro někoho zarážející rozuzlení, ale z mého pohledu mu to na zábavnosti neubírá.

Kniha přežití (2010)

Dlouhé, ale rozhodně ne nudné. Atmosférické, stylové a možná až příliš "nebarevné". Ale rozhodně jeden z lepších postapokalyptických bijáků za poslední roky.

Saw 3D (2010)

Recyklovaný recyklát recyklátu. Pasti nezáživné, triky bijí do očí svou "gumovostí" a brutalita je samoúčelnější, než kdykoliv předtím. A zabíjet ty, kteří si to nezaslouží je docela pošlapání filozofie hlavního záporáka. P. S.: Člověk by neřekl, že dva vytržené zuby vás zbaví 2 litrů krve.

Dantovské peklo (2010)

Drsné, mnohastylové, strhující, krvavé. Rozhodně netradiční animovaný kousek.

Záhady Pittsburghu (2008)

Vlastně si ani nejsem jistý, co bylo nosnou myšlenkou celého filmu, ale rozhodně byl zajímavý, nenudil a občas potěšil. Netradiční milostný trojúhelník okořeněný o trošku zbytečnou mafiánskou zápletku, mladík, který bojuje proti "osudu", který mu naplánoval vlastní otec, miluje muže i ženu z jednoho páru. Rozhodně zajímavé. Možná pomalu plynoucí, ale ne unylé.

Útes smrti (2010)

Skromně působící, atmosférické, napínavé a příjemně zahrané. Škoda jen toho tlačení na pilu u romantické linky, to bylo (alespoň pro mě) zbytečné. P. S.: Zakomponování žraloka do obrazu bylo výtečně provedeno, člověk by si skoro řekl, že je to skutečné.

Piraňa 3D (2010)

Sedmdesátá léta jsou zpátky, stejně zábavná, roztomilá, jen o něco trikově vypilovanější. I když překvapivě zase ne o tolik, jak jsem čekal.

Ďábel (2010)

Zajímavý nápad, ze kterého se ovšem určitě dalo vytřískat více. Stejně jako z atmosféry, která napjala, ale ne k prasknutí.