Nezastavitelný (2010)

Zabere to slušnou dobu, než se začne něco pořádného dít, ale pak to stojí za to. Ne zrovna objevný, ale tak akorát napínavý film o neovladatelném vlaku.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Je paradoxní, že jsem se vlastně ani nenudil, ale současně jsem pořád měl pocit, že film postrádá dynamiku. Cestovalo se z ostrova na ostrov, na každém došlo k nějaké menší událostí a pokračovalo se dál. Žádná větší bitva, žádná monumentálnější scéna a ani finále nebylo vysloveně dechberoucí. Alespoň zůstala milá hřejivost a roztomilá sentimentalita, která zafungovala na dětskou část mého "já", která by si podobné dobrodružství ráda užila :).

Taková nenormální rodinka (2010) (seriál)

Nejdříve šlo o spíše o dramatickou podívanou o rodině, která se náhodou stala neobyčejnou, což byla relativně nuda. Naštěstí, v druhé polovině jsme se dostalina jinou cestu, kde se objevují zabijáci se schopnostmi, mocí posedlí manipulátoři, zajímavé příběhové zvraty. Zřejmě ale změna nepřišla včas a seriál končí po první sérii, což je docela škoda, dal bych mu ještě šanci.

Orphan (2009)

Je pravda, že spousta věcí se dá lehce odhadnout, slušné procento ze stopáže je nepřekvapivé, ale o to tu nejde. Hlavní je, že záporačka funguje přesně, jak má a je více než snadné ji nenávidět a pointa je opravdu překvapivá. Hodně napínavá záležitost, která mile překvapila.

Tamara Drewe (2010)

Pomalá, štiplavá a ne až tak zábavná vztahová komedie z britského venkov.Gemma Arterton je roztomilá, o tom žádná, ale ani ona neudělá z průměrné podívané něco víc. A Tamara Drewe průměrná je. Je průměrně vtipná, průměrně cynická, průměrně zábavná. Podruhé si ji asi nepustím.

Shaolin (2011)

Na hutnou stopáž relativně málo soubojů. Naštěstí jsou povedené, i když mě v nich irituje používání závěsných lan. Nikdo ze zúčastněných je rozhodně nepotřebuje. Emocionální rovina mě příliš nezasáhla, ale musím říct, že Nicholas Tse mě mile překvapil. Záporácká role, i když jsem tomu z počátku nevěřil, mu sedla a užíval si ji. Shaolin je jedním z lepších filmů, které k nám v poslední době z Východu přišly, ale není dokonalý není.

Cesta samuraje (2010)

Rozhodně ne špatné, Geoffrey Rush je opět vynikající, Kate Bosworth s přízvukem k sežrání a Dong-Gun Jang je zabiják jako vyšitý, jen je tu na 100 minut příliš mnoho filozofování a příliš málo soubojů.

Válka světů (2005)

Působivé, dobře zahrané sci-fi o invazi mimozemšťastnů-zahradníků, které má možná zbytečně dokonalý happyend a pro někoho zarážející rozuzlení, ale z mého pohledu mu to na zábavnosti neubírá.

Kniha přežití (2010)

Dlouhé, ale rozhodně ne nudné. Atmosférické, stylové a možná až příliš "nebarevné". Ale rozhodně jeden z lepších postapokalyptických bijáků za poslední roky.

Saw 3D (2010)

Recyklovaný recyklát recyklátu. Pasti nezáživné, triky bijí do očí svou "gumovostí" a brutalita je samoúčelnější, než kdykoliv předtím. A zabíjet ty, kteří si to nezaslouží je docela pošlapání filozofie hlavního záporáka. P. S.: Člověk by neřekl, že dva vytržené zuby vás zbaví 2 litrů krve.