Prostě sexy (2002)

Ujetá, praštěná, přisprostlá, ale zábavná komedie. Vůbec mi není trapně, že jsem se u ní bavil. Zasmál jsem se a to docela často.

Cesta bojovníka (2007)

Slušně atmosférický, ale docela nudný dobrodružný snímek, který může nabídnout zajímavé obrazové pojetí a sympatického Karla Urbana v hlavní roli. To jsou ale v podstatě všechny klady, kterými film disponuje.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Ó, podívejme, comicsový film, kde výjimeční jedinci nejsou na zhroucení z toho, že mají úžasné schopnosti. Nemusí řešit diskriminaci a utlačování, naopak jsou obdivovanými hvězdami. To prostě kritici špatně snášejí. Jenže Fantastická čtyřka vždy byla spíše rodinnou zábavou, veselou, odlehčenou a já jí tak beru. Ať si kdo chce peskuje, mně se Fantastická čtyřka a Silver Surfer docela líbila.

Zrozen k boji (2004)

V Thajsku si se scénářem k akčním filmům moc často hlavu nelámají. Za to si lámají všechny možné kosti během kaskadérských výkonů. Kerd ma lui je dost brutální, dost patetický, dost divoký akční film, který dokazuje, že nejen Tony Jaa se umí ohánět.

Ma noot Ihek lai (2006)

Holky, co se umí ohánět mě vždy braly. Tady kopou docela vysoko, ale ani jejich ladné pohyby nestačí, aby zakryly nedostatek peněz při výrobě triků.

Nabít a zabít (2006)

Extra ukecená, extra vtipná, skvěle obsazená kriminálka s rychlým spádem. Trošku sentimentální konec malinko kazí dojem, ale jinak má Nabít a zabít vynikající spád.

Norbit (2007)

Zase tak hrozivé to nebylo. Vtipné také ne, ale kromě depilace ohanbí jsem v Norbitovi neviděl scénu, která by mě znechutila. Několik momentů bylo trapných, ale že bych u Norbita omdléval hrůzou, to zase ne. Není to žádná komediální bomba, ale Eddie Murphy v roli Rapsputie docela vtipne zesměšňuje znázorňování macatých černoškých "mammas".

Zóna smrti (2005)

Brutální kriminálka u které si nejste jistí, kdo v příští minutě zemře. Scénář nešetří nikoho a krev stříká ze všech stran. Bojové scény jsou výborné, ale je jich docela málo. Veskrze si ale není na co stěžovat.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Málo atmosférická, zbytečně nechutné. Sympatické obsazení je cupováno na kusy a člověk ví nebo spíše tuší, že nikdo z nich to pravděpodobně nepřežije a jen očekává, jakou sečnou nebo bodnou zbraň si na ně některé člen zvrácené kanibalistické rodinky připraví. Obrazově i hudebně je film zvládnutý dobře, ale brutality je tu zbytečně moc. Je mi jasné, že 15-ti letí budou vřískat údivem, při jedné z mnoha kravých scén, ale mě už to tak neoslňuje.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Skvělá akce, hlášky, že by si člověk ucvrnkl do kalhot, překvapivá brutality, bezvadně napsané charaktery (tak úchylné postavy se jen tak v nějakém filmu nevidí) a příjemné herecké výkony. Není to úplně standardní parodie, i když akční žánr je tu zesměšňován jak to jen jde. Ovšem ne tak přímo jako například ve Žhavých výstřelech, ale spíše v náznacích. Docela jsem se nasmál, ale předpokládal jsem, že se natlemím více. Finále ale stálo za to.