Super náhradník (2006)

Není to ani přesládlé, není v tom žádné lepidlo místo lubrikačního gelu, nežvýkají se tu psí výkaly, happyend je sice extra sentimentální, ale je okořeněný vtipným momentem. Je to vůbec teenagerovská komedie? Je, ale nesází na tak laciné ingredience jakou jsou fekální vtípky. Kultivovanější humor a příjemné herecké obsazení vyváží i nepříliš originální zápletku. Podle mě, jedna z mála nadprůměrných komedií pro mladé.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Málo atmosférická, zbytečně nechutné. Sympatické obsazení je cupováno na kusy a člověk ví nebo spíše tuší, že nikdo z nich to pravděpodobně nepřežije a jen očekává, jakou sečnou nebo bodnou zbraň si na ně některé člen zvrácené kanibalistické rodinky připraví. Obrazově i hudebně je film zvládnutý dobře, ale brutality je tu zbytečně moc. Je mi jasné, že 15-ti letí budou vřískat údivem, při jedné z mnoha kravých scén, ale mě už to tak neoslňuje.

Ultraviolet (2006)

Jediné, co připomene Wimmerovův předchozí snímek jsou bojové scény. Kouzlo temné budoucnosti, neutuchající tyranie, světa bez východiska, je pryč. Akční scény nejsou špatné, Milla Jovovich je svůdná jedna radost, hudba je dynamická, ale to je tak vše, co by se dalo pochválit.

Underworld: Evolution (2006)

Mnohem lepší než první díl. Byly přidány klasické ingredience typu - více přestřelek, honiček a podobných nutných záležitostí. Efekty nejsou nic moc, ale koukat se na ně dá. Příjemné je, že se film nebojí krve, hlavy létají, ruce se sekají. Jednička mě vůbec nezaujala, dvojka mě sympaticky pobavila.

Věčný bojovník (2006)

Svým způsobem velmi zvláštní snímek, který mě okouzlil jen z části. Mystická legenda, láska a s ní spojený smutek, to vše ve dvou dobově vzdálených světech. Má to něco do sebe, ale není to přesně to, co by mě naprosto pohltilo. Není to špatně, jen to je to něco jiného než to, v co jsem doufal.

Voják (2006)

Jak velký svalovec roztomilou blondýnku zachránil. Je snad větší klišé v žánru akčního filmu? Stěží. Příběh zrovna originalitou neoplývá a vlastně celý Voják je bez zajímavějšího nápadu. Je to "jen" poctivá akční podívaná a jednom naštvaném bývalém vojákovi, kterému unesla skupina zločinců ženu. Voják je pro ty, kteří bez dechu sledovali Komado, Ramba a podobné testosteronové hitovky, kde šlo hlavně o to, aby se bicepsy napínaly, auta vybuchovala, kulky svištěly a pěsti lámaly čelisti. John Cena v hlavní roli mi připadá jako dobrý nápad. Není to zrovna dramatický herec, ale ultradrsné výrazy umí a charisma mu nechybí. Milá vzpomínka na osmdesátá léta.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Emocionálně nejvypjatější, vizuálně nejpoutavější díl, kterému je trošku neprávem vyčítáno to, že se pozornost od psychologie postav přesunula k akci. Podle mého se charakterům (i když ne všem, některé by si zasloužily více pozornosti) věnuje dostatek prostoru, jen přibylo akce, takže někteří mají pocit, že je to hlavně o ní. Ale není.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Divné, zběsilé, ale docela zábavné. Jason Statham sice v Zastav a nepřežiješ není tak charismatický jako v jiných filmech, ale i tak je jeho výkon sympatický. Trošku mě zklamala akce, které je překvapivě málo a ještě není zrovna z nejpovedenějších.

Zběsilý útěk (2006)

Kdo si myslel, že Paul Walker je jen urostlý hezounek, který vypadá dobře v "muscle car", tak se pořádně pletl. Zběsilý útěk ukazuje, že si poradí i rolí, ve které se nesází jen na nebesky modrý pohled a "pekáč buchet" na břiše. Brutální, trošku překombinovaná, depresivní podívaná, která vás zavede do světa, kde najdete brutální pasáky i pedofilní sadisty a jen málokdo má čisté svědomí. Thriller jak má být.

13: hra smrti (2006)

Nepotřebuji thajský thriller s rádoby filozofickým přesahem, abych pochopil, co jsou lidé schopni udělat pro peníze. Šokující konec mě až tak nešokoval, zpracovaní neoslnilo, ale scéna v restauraci znechutila, to se musí nechat. 50 %