Bratři jak se patří (2003)

Je to ohraná věta, ale vážně jsem čekal víc. Podle mého by filmu neuškodil trošku drsnější (nemyslím fekální) humor. A bratři Farrellyovi ho umí. Jenže tentokrát to nepředvedli.

Osud světa (2002)

Velmi slušné překvapení z východu. Akční sci-fi, kterému nechybí náboj a precizní vizuální zpracování ve spojení s dynamickými bojovými scénami. Takeshi Kaneshiro je navíc sympaťák k pohledání.

Válečník (2001)

I když přiznávám, že jsem čekal film ve stylu Tygr a drak (hlavně, když to přebal hlásal), tak jsem nakonec nebyl zklamaný. Jako válečné drama funguje Válečník skvěle, a díky dobře propracovaným charakterům bez problémů zvládnete i celkem dlouho stopáž.

Pravá blondýnka 2 (2003)

Upřímně, docela zklamání. Kouzlo prvního dílu je pryč a humor, po tom také ani vidu ani slechu.

Pravá blondýnka (2001)

Zábavná komedie o peroxidových kráskách, která má jeden velký klad a to Reese Witherspoon, která je prostě k sežrání. Její elán filmu hodně pomáhá. A to tolik, že přežijete i pár slabších míst.

Riskni to s Polly (2004)

Komedie narýsovaná podle standardních měřítek žánru. Ani se s v podstatě nesnaží něčím vybočovat. Někdy je to dobře, jindy by trošku invence potřebovala. Ale určitě neurazí.

Jádro (2003)

Asi to mělo být v první řadě sci-fi, ale spíše to zavání komedií. Rozhodně jsem se častěji zasmál nad některými vtípky než udivoval nad vizuálními efekty. Možná i samotný příběh je k smíchu, i když to asi nebyl záměr.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Bohužel škádlení mezi Harrisonem Fordem a Joshem Harnettem nefunguje tak, jak by asi mělo. Z jejich protikladů by se rozhodně dalo vytěžit mnohem více. Chybí i výraznější akční scény, takže průměr. 50 %

Co ta holka chce (2003)

Nejsem sice pubertální holka snící o velké lásce, ale s ohledem na ostatní projekty podobného ražení tři hvězdičky dám. Není to ani extrémně přeslazené, místy je to zábavné a Oliver James a Kelly Preston vdechli filmu život.

Jeepers Creepers 2 (2003)

50 % za některé sympatické, i když v některých případech nevýrazné herecké obsazení. Občas mi přejel mráz po zádech, tak budu shovívavý.