Buchty a klobásy (2016)

Lepší než jsem čekal. Na rozdíl od některých jiný mi přijde "potravinový" svět velmi dobře využitých, vtípky jsou někdy k popukání (a to nejsem fanoušek přehnané vulgarity), postavy hodně svérázné a celkově je to skvěle ujeté. Příjemné osvěžení mezi těmi všemi sentimentálně sladkými animáky, které se na nás neustále valí.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Klasická mozaika různých osudů obohacená o jedno velké překvapení. Námět není vysloveně originální, ale díky dobře napsaným a zahraným postavám a civilnějšímu pojetí, je to podívaná, která pohladí po duši. A když něco takového říká někdo tak sarkastický, jako jsem já, tak už to něco znamená.

Krotitelé duchů (2016)

Nová verze Krotitelů duchů byla odsouzená k neúspěchu už dávno před premiérou. Sázku na ženskou kartu spousta lidí neudýchala, trailery zrovna nenavnadily, ale faktem je, že finální produkt nakonec není tak hrozný, jak jsem se obával. Je to vcelku zábavné (trapnosti je překvapivě minimum), camea jsou fajn, tempo bez ohledu na přepálenou stopáž svižné. Jsem sice velký fanda předchozích dvou filmů, ale noví Ghostbusters mě rozhodně neurazili.

American Horror Story - Kapitola první (2016) (epizoda)

Jsem více než mile překvapen. Zatímco Hotel hrál hodně na efekt, ale atmosféra veškerá žádná, šestá řada zřejmě bude o něco umírněnější, pokud se bavíme o obrazovém pojetí, ale bude se zaměřovat spíše na budování mrazivé atmosféry. A je to jen a jen dobře. Snad z toho nebude jen krvavá groteska se špetkou nahoty, jako v případě předchozí sorie.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Upřímně řečeno jsem se obával většího propadáku. Na moderátora i českého Fourase si musí člověk hodně (ale hodně) zvykat, ale to pro mě nebyl největší problém. Tím byl fakt, že chybí některé (alespoň mnou) oblíbené části soutěže jako setkání s Mistry. Ve jménu "přijatelné" stopáže byly odstraněny některé nejzajímavější aspekty. Technicky mě ale česká mutace docela potěšila (předpokládám, že je to díky zapojení francouzských filmařů) a nakonec převládá lehce pozitivní dojem. 50 %

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Pár zlomových okamžiků se dá odhadnout s velkým předstihem, někdy je střih trošku zmatený, ale jinak jsem v dostal to, v co jsem doufal. A to jsem doufal v hodně .

Grimsby (2016)

Když ujeté, tak pořádně.

Živí mrtví: Počátek konce - Bůh Šiva (2016) (epizoda)

Už delší dobu si stěžuji na to, že postavy jsou nezajímavé nebo otravné. A tvůrci se rozhodli, že "malém finále" trošku přitlačí na pilu a tak půlce lidí najednou přeskočí. Je to uspěchané, působí to násilně vtlačené do děje, ale co je nejhorší, většinou mi bylo jedno, co se s postavami stane. Za skoro řadu a půl se tvůrcům nepodařilo načrtnout ústřední hrdiny tak, aby mi na nich záleželo.

Banshee - Season 4 (2016) (série)

Pro mě velké zklamání. Zbytečně moc prostoru dostane příběhová linka, která není vysloveně důležitá, dějové zápletky, které jsou rozvíjeny napříč třemi předchozími řadami a měly by vyvrcholit ve čtvrté, jsou velmi uspěchané a vysloveně mi chybí nějaký ikonický souboj. Situaci trochu zachránilo emotivně fungující finále, ale přesto jsem byl víc než rozčarovaný.

Captain America: Občanská válka (2016)

Shodou okolností jsem před pár dny viděl pošťuchování Batmana a Supermana, které mě zklamalo, ale Kapitán mi spravil náladu a obnovil mou víru v komiksové filmy. Pokud pominu zběsilý střih, tak v podstatě nemám co vytýkat. Takhle měli vypadat druzí Avengers.