Deadpool (2016)

Dostal jsem to, v co jsem doufal. Možná nic navíc, ale určitě ne méně. Skvělá politicky nekorektní jízda, které ubližuje jediná věc a to, že začne tak zhurta a střed tak působí trošku nudněji. Ale ve finále svěží komiksový zážitek.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Hravé, věrné svému jménu, tedy zběsilé, ale ne tak strhující, jak jsem doufal. Slušná testosteronová jízda na jedno podívání.

Kurýr: Restart (2015)

Není tam Jason Statham, tak tomu dejme za uši. Mně se ale nechce a to z prostého důvodu. Film mě pobavil víc než druhý a třetí díl Kurýra. Je to čistokrevné béčko, které to o sobě ví a nestydí se za to, ale současně drží přepálenost v únosných mezích (dobře, až na scénu s vodním skútrem). A Ed Skrein není vůbec špatný.

Ant-Man (2015)

Na poměry Marvelu hodně skromná, ale na druhou stranu sympaticky hravá podívaná. Na první pohled se film možná krčí před bombastičtějšími bratříčky, ale pokud jde o úroveň zábavnosti, nezůstává v jejich stínu.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Je to očekávatelně "oldschoolové" bez ohledu na neustále odkazování na 11. září. Konspirace je HODNĚ přitažená za vlasy a jeden zvrat je možná až moc odvážný, ale já jsem dostal, co jsem od Akt X čekal. Navíc, dynamika mezi hlavními postavami stále funguje skvěle. 75 %

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Bláznivá dovolená (2015)

Možná zbytečně fekální, ale vcelku trapně-vtipná podívaná, která je relativně důstojným rebootem původního filmu. Určitě z toho nebude taková klasika, jako první Bláznivá dovolená, ale jde o slušnou pásovou produkci.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Po formální, respektive řemeslné stránce slušně odvedená práce. Ovšem, osobně jsem postrádal určitou rozvernost, kterou mám se Star Wars spojenou (a tím rozhodně nemyslím Jar Jar Binkse). Více než Hvězdné války mi to připomínalo Star Trek. Kromě toho, několik dialogů bylo poněkud nedotažených, postavy často nepropracované, určité momenty silně předvídatelné a také mě nepotěšilo, jak sedmá epizoda "vykrádá" zápletky předchozích dílů. Upřímně, trochu jsem litoval, že jsem si nepospal a vyrazil na půlnoční premiéru.

Vítejte ve Švédsku (2014) (seriál)

Milý zábavný sitcom, který nesází na kdovíjak rázný humor, ale na jemně štiplavé vtípky, které vyvolají úsměv na tváři. Seriál netlačí na pilu, pokud jde o gagy sázející na rozdílné životní styly v USA a Švédsku, nepřehání to s vtípky těžícími z kulturních odlišností, vlastně dané momenty působí relativně realisticky (což se dalo čekat, když je seriál inspirovaný zážitky Grega Poehlera) a mně to vyhovuje. Seriál je takové pohlazení po duši pro milovníky cestování a poznávání jiných kultur. A navíc je velmi dobře obsazen. 8/10