Best Laid Plans (2012)

Výborný film - mě nadchl !!! Docela mě překvapuje, že se tu nelíbí i ostatním. Myslela jsem, že ho tu podhodnocujete, ale i na IMDB má pouhých 60%....

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pro mne spíš šok - tohle je tu momentálně 124. nejoblíbenější film...kdyby P.J. nacpal všechny 3 plánované díly do této extrémně dlouhé stopáže, tak by to mohl být docela fajn film. Ty nekonečně dlouhé řežby a efekty pro efekty si mohl zrealizovat třeba v nějaké počítačové hře.

Slunce opět vychází (2007)

Asi jsem viděla ve špatný den, nějak mi ty souvislosti unikaly, ale nejspíš to bylo geniálně propojené, škoda že není čas zkouknout podruhé....

Šťastní to lidé: rok v tajze (2010)

Tak to byl opravdový dokumentární skvost, jediný, kdo mi ho kazil, byl Werner Herzog, který tam do toho šprechtil anglicky a naprosto mi kazil ten esoterický zážitek, slyšet ty sibiřské moudrosti (nevyčtené z žádných knih) přímo v ruštině.

Ruby Sparks (2012)

Kdyby hlavní roli nehrál Paul Dano, ke kterému chovám iracionální antipatie, tak bych klidně dala plný počet, Jinak to nemělo chybu, myslím že ani logickou, nové nápady se ve filmu hledají stále obtížněji.

Věra 68 (2012)

Kéž by u nás byl větší počet takových duchovních samurajů jako je paní Věra!....škoda těch jejích promarněných let, které se již nedají vrátit, jak by to té krásné ženě slušelo na Hradě, myslím, že by neměla ve světě konkurenci. Dnes už bychom ale od ní takovou oběť nemohli žádat....už i proto, jak jsme se na ni vykašlali, když nás tak potřebovala.

Váňa (2012)

Čekala jsem podle ohlasů mizerně udělaný dokument o bezohledném hrubiánovi.... je to tedy pro mne milé překvapení a zaslouží si bez výhrad plný počet bodů. Samozřejmě to není žádný časosběrný dokument a tak se taky musí brát. PAN Váňa je opravdu přírodní úkaz, upřímně před ním smekám, před jeho pevnou vůlí a zarytostí...Jeho mluva, tak "jak mu zobák narost" je mi sympatická, před kamerou se choval přirozeně a skromně.

Svatá čtveřice (2012) odpad!

Kdyby našemu všeobecně oblíbenému režisérovi bylo o 40 let více a byl již v těch uslintaných senilních letech, tak mu to natáčení budu s nadhledem přát, ale takhle jsem ten kvalitativní skok vůbec nepochopila....v jeho silách ale určitě bylo, aby do toho skrz naskrz dementního projektu vybral alespoň jednu trošku sympatickou postavu.

Milí lidé (2010)

Tady jsem asi nějak nepochopila, co tím "básník" chtěl říct. Ukázat, že jsme vlastně všichni skrytí pervérzáci, každý naštěstí nějak jinak a že tedy ti co se např. odhalují v parku, netají se s tím, jsou vlastně ti největší slušňáci...nebo jsem mimo?

Ulzhan (2007)

Při vší úctě k velkému režisérovi, kvůli jeho Plechovému bubínku, který měl kamarád na jeden den půjčený na videokazetě, jsem kdysi radši oželela začátek divadelního představení....Ale "šlendorf-nešlendorf", tady to je typický případ, kdy člověk, který o místních reáliích neví vůbec nic a asi ani vědět nechce, se pokouší dělat film, nejspíš s nějakým poselstvím. Teď už tak navztekaná nejsem, převážil nakonec celkový pocit z toho, že jsem po letech nahlédla do Kazachstánu (kde jsem kdysi v nějaké vesničce ťápkala kapústu = okopávala zelí, na mezinárodní prázdninové výměnné brigádě). Postava Ulzah i její babičky byly skvělé, jinak se mi otvíral nůž v kapse, např. jak z jedné balené vody pili kůň i pán, stačila jim, chvíli byla rozpůlená, aby z ní mohl kůň pít, pak se zázračně zase spojila, jak ten panák v černém mantlu táhl nesmyslně tu koženou brašnu, jak ti "fšichni" francouzi šprechtili německy, ten šaman na motorce...no už dost omlouvám se všem, nečtěte.