Říše hraček (2007)

Škoda, že tak báječný námět, kterým by nemusel pohrdnout ani Tim Burton, byl tak zahozen do kanálu zároveň se spoustou milionů, které musel stát ten krásný kouzelný krám. Dustin Hoffman báječně vybraný, klučina úžasný, Natalie Portman mi tu ale moc nesedla....DIALOG PŘIBLIŽNĚ: "Sehnal sis na tom táboře kamaráda? Ano. A jak se jmenuje? Jack A není to náhodou nějaké zvíře?......Veverka " Tak takhle by to mohlo jiskřit celý film, v tu chvíli jsem si řekla, že to tak špatné snad nebude, ale byl to jen začátek a pak už to šlo čím dál víc z kopce, konec hrůza.

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Přestože americké komedie většinou nesnáším, této blbině jsem odpustila tu americkou křečovitost (pro debílky) a při žehlení nás to docela pobavilo. Některé situace fakt vtipné§

Mstitelé (1998)

Asi bych se normálně k tomuto filmu vůbec nedostala, tento žánr vůbec nevyhledávám, spíš než akční dobrodružný bych ho zařadila mezi suše anglickou špionážní parodii. Jiné filmy, které hodnotím na 3* si již dávno nepamatuji. Tento stojí za zhlédnutí kvůli pár skutečně vydařeným absurdním a přitom vtipným situacím. Výtvarná stránka hraje taky velkou roli. Každopádně je u mě v kategorii film vybočující z řady a je mi milejší než těch netroufám si posoudit kolik % filmů průměrných. Spíš mě překvapilo tak radikálně odsuzující stanovisko většiny, kvůli kterému píši tento komentář.

Antonia (1995)

Jeden z těch mála filmů, které bych si s sebou vzala "na pustý ostrov". Pro kluky to je možná neúnosně feministické, ale pro mě jeden z mých nejoblíbenějších. Holky (i kluci,) vřele doporučuji......................

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

NK role sedne , Roberta Downeyho Jr. je pro tento snímek skoro škoda.(je téměř pořád v masce a v kožichu). Jinak film je "jiný" a až na drobné výhrady rozhodně stojí za zhlédnutí.

Sbohem, baby (2007)

Přesně asi nechápu, co má být na tomto filmu mysteriózního. Mysteriózní je snad jedině to, jak hlavní hrdina (jestli je to hlavní hrdina), Casey Affleck zná téměř každého v tak velkém městě a vždy se to v tu pravou chvíli ....náramně hodí. Jinak kromě perfektně zahrané matky feťačky i prostředí, ve kterém dítě vyrůstá, je vše jedna křeč. Ani oblíbenec Morgan Freeman to nezachraňuje, spíš naopak. Režisér spoléhá, že když nás v závěru překvapí pointou, jak to vlastně bylo doopravdy (většinou skvěle fungující), zapomeneme na všechny nedostatky. Mně se to bohužel nepodařilo.

Smažená zelená rajčata (1991)

Smažená zelená rajčata pro mě z nostalgie stále zůstávají asi mým nejoblíbenějším filmem, který zobrazuje skutečný život. Komedie, drama, kriminální zápletka, 4% tématika, prolnutí časových rovin, to vše dokonale zpracováno, pro mě nadčasový film....Musím si ho zase někdy pustit.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Hodnotit tuto filmovou perlu, na jejíž dokonalosti se shodli skoro všichni filmoví diváci světa je naprosto zbytečné...

Drsná magie (1995)

Viděla jsem to už před delší dobou, ale chci se přesto tohoto filmu zastat. Po prvním zhlédnutí jsem byla na rozpacích a docela jsem se ztrácela v ději, pak jsem se na to mrkla znovu a přišlo mi to hodně dobré a hlavně jiné, než cokoli, co jsem už viděla. Předpokladem ovšem je, že věříte, že existují věci mezi nebem a zemí, které nejsou racionálně uchopitelné. Proto materialisté radši nekoukat, ať vás to nerozzuří!

It's All Gone Pete Tong (2004)

Jeden z těch filmů, které jsou podle skutečnosti a ještě k tomu výborně udělané. Vcuclo mě to a měla jsem pocit, že s jedním z těch bláznů (kteří hýbou světem), můžu zažít kus jeho mimořádně ujetého života. Vřele doporučuji...