Manželství na úvěr (1936)

Vtipné (hlavně díky české Mary Pickfordové-Věře Ferbasové), i když trochu předvídatelné. Jinak však příjemně odpočinkové s přídavkem nečekaně zdramatizovaného konce

Kdyby... (1968)

Jako generační výpověď poměrně slabé, jen konec a ženský element v podobě servírky to povyšuje nad průměr. Docela zklamání

Poslední prázdniny (2006)

Je to sice jen další obyčejná komedie o hledání lidského štěstí na prahu (možné) smrti, ale velmi jí přidává české (nevím proč zrovna zimní) české republiky v čele s Grandhotelem Pupp, oblíbené mezinárodní a mezikontinentální paralely spolu s dominujícím hereckým obsazením královny L. Příjemné oddechové spestření, kde si většinu hotelu projdete zadarmo

U mě dobrý (2008)

První polovina filmu prakticky bez spojitosti či návaznosti, prostě jen takové nastřihané náznaky a občas nějaký vtip. Druhá polovina má více vtipu, akčnosti a tempa, prostě všeho a může se to rovnat i jiným filmům s tématem sladké přátelské pomsty. Být takový celý film, tak snadno pro někoho překoná i 4 hvězdy, ale takto je nutno dodat, že pan Hřebejk si s tím už z pohledu svého statusu mohl více pohrát. Velká škoda

Rodinné sídlo (1992)

Rozmáchlá staroanglická freska, která nic nevysvětluje, jen odráží mnohdy nepřekonatelné třídní rozdíly. Nevím, mi to připomíná, filmy na toto téma jsou si velmi podobné, ale to, co ji vyvyšuje nad průměr, je skvělá herecká skladba méně i více známých herců a hereček a jejich postupné proměny, nečekané střihové zatmívačky a obrazy Howards Endu a další budov

The Runaways (2010)

Nejpřepjatější role Kristen Stewart a NAOPAK velmi dospělá a uvěřitelná Dakota Fanning. Producent jako nejposlednější pes na světě a celkové ladění odflákle tápající i s hudbou bez jasné linky a rytmu.

Království zvěrstev (2010)

To nudné a zdlouhavé tempo s jaksi nepropracovanými dialogy a klukem, kterej chodí a spím půlku filmu v jednom triku a rty má má neurčitě pootevřené jako nulu (tento film Jamese Frenchevilla představuje úplně nejhloupěji, jak by mohl být herec představen, celkově jen stojí, sedí nebo leží, jen poslední kousek má něco do sebe) má možná něco do sebe, ale prakticky nic ho neoživuje (i ty lidi za mnou v kině tak nervozně poposedávali...). Ten první "akční" zvrat nečekáte-je to vteřina, ty další trochu ano a pak, Guy Pearce jen opakuje policejní věci a má ten svůj zajímavý výraz, mnohem profesionálnější než ostatním, čímž to trochu vyhrává. Podle popisu a Velkých Pochval Jacki Weaver se těšíte na vypočítavou mrchu, ale je to jen skvěle vypadající dáma na úrovni, která ani ne dvakrát vyprskne jed nebo povytáhne drápky, spíš je to ostřejší babi-Šmoulinka což na Globus ani Oscara skutečně není. Celkově chabý průměr, ale ta čtvrtá hvězda je za perfektně načasovanou, tajemnou a podmanivou hudbu, pár zajímavých deklamací, včetně ksichtů na tajném veřejném setkání v galerii a úvodní obraz lvů vystupujících z obrazu i plátna. Pro hloubavé a prociťující

O rodičích a dětech (2007)

Dosti chabý pokus o konverzační film počesku, ale při vší úctě k panu Somrovi a dání šance panu Novotnému je to dosti nezáživný film. Mariana Kroftová fakt hrát neumí a Ľubo Kostelný se mi fakt nelíbí

Pan Nikdo (2009)

U tohoto filmu mě více než u jiných filmů hlodala jedna věc- velmi vtipné situace (zde nejvíce vybírání rodičů) by se měli transformovat do dalších vtipných situací, čímž se stává film kvalitní. Pokud je vtipu pomálu, tak to zase není ono. Ale stálé opakování něčeho je zase otrava (zde vysvětlování toho, jak to celé vzniklo). Prostě jsem stále ještě nenašla film, který by toto vyvážil rovným dílem. A už také chápu, co to znamená, když se film v půlce zlomí a je to něco jiného nebo opakujícího se. Určité lepší a nové záblesky v druhé polovině jsou, ale ten závěr to prostě kazí skoro úplně. V určitých chvílích mi to připadlo mnohem lepší než Počátek (tam je později jasně vidět jasný tah na branku, zde si můžete představovat a domýšlet, jak to skončí). Není zde celé srdce autorovo, ale jeho vlastní pojetí letu na Mars, včetně detailů ulízlých vlasů a způsobu přepravy, ho má nejvíce. Velmi mě potešila také podobnost malého a dospělého Nema v podání ve více než plné síle se vrativšího a krásně okatého Jareda Leta (teenager Nemo je spíš jako mladší bratr či ztracené dvojče Matěje Stropnického). Diane Kruger není jen hezká blonďatá tvářička z Troji, ale již herečka s výrazem a Juno Temple rovněž, i když by to chtělo ještě vylepšit a častěji měnit. Hudební prvky velmi potěší, ale později jsou prakticky skoro zbytečné a opět můj neoblíbený rozpatlaný a opakující se závěr upomíná k ošklivým dětským a bohužel prakticky vždy celoživotním traumatům. Ach jo, ale za to kouzlo okamžiku si to ty 4 hvězdy zaslouží. P.S. PRO TY, CO JIŽ ZHLÉDLI: A hodně mi vadí, že nebyl vysvětlen a dotažen konec nevlastního otce-měl Nemo skutečně věštecké schopnosti?

Smrt čeká všude (2008)

Válka je prostě droga a tento film s chvějící se kamerou nezachrání ani návštěvy slavných jmen, které tam nic nepředvedou (jak to, že Guye Pearce na začátku zabije bomba, která je od něho hrozně daleko a Jeremyho Rennera na konci nezabije bomba, která je mnohem blíž?) Konstrukce příběhu se sice blíží reálnému obrazu dění a zobrazuje aktuálnost dnešního válečného světa, ale kvality na nejlepší film roku rozhodně nemá. Menší zklamání, hlavně kvůli tomu, že Oscar fakt není měřítkem kvality, ale jen subjektivní okamžikem slávy pro oceněné