Svůdné zombie (2008) odpad!

To byla asi ta největší pí**vina, jakou jsem kdy viděla. Jestli jsem něčemu dala "ODPAD", tak to snad budu muset přehodnotit, protože na tenhle film fakt nic nemá... Celou dobu jsem přemejšlela, jestli je to parodie, nebo "opravdickej" film..vážně jsem si myslela, že to je parodie..ale ke konci jsem se začala bát, že to je myšlený vážně. A asi jen díky týhle pochybnosti jsem se párkrát (tím myslím doslova dvakrát) zasmála. Jakmile se film dostal do nekonečnýho bodu, kdy jen vystupovaly nahý holky pořád a pořád dokola..značně jsem se nudila. Čekala jsem, že se to konečně už rozjede..sice moc nemusim scény, kde jen zombíci honěj svý oběti..ale tady už jsem to dost vyžadovala..a v konečný fázi jsem dostala jen malou dávku..spíš minidávečku nějaký akce, která stejně byla absolutně trapná. Jak tu tak čtu komentáře a hodnocení, tak si říkam, že jsem snad z jiný planety..nebo že jsem snad měla nějakou jinou verzi..jinak si to nedovedu vysvětlit.

Patologie (2008)

Velice zajímavý náměť..příběh z prostředí patologie je dost vyzývavé a kontroverzní téma..ale bohužel tohle pojetí mě docela zklamalo. Možná jsem čekala víc nechutných záběrů mrtvých těl..s rozevřeným hrudníkem a vyndanými vnitřnostmi..ne, že bych se tady toho nedočkala, jen mi to přišlo jako vedlejší produkt, ketrý je tam jen tak mimochodem. Spíš se jedná o partičku zfetovaných a zvrhlých doktorů..tím zvrhlý myslim taky hlavně sexuálně.. a jejich hru. Nemůžu říct, že jsem nudila..to ne..jen mi to přijde jako nevyužitá šance na skvělý horor, ve kterém stojí za řeč jen poslední scéna.

Nauka o snech (2006)

Velice zajímavý téma..zvlášť pro mě:). Začátek mě hodně naladil, že to bude výbornej film..ale pak mi pořád jakoby něco chybělo. Je pravda, že Michel Gondry zvládl skvěle vizuální stránku..aspoň co se týče originálně ztvárněných snů, ale jinak příběh byl tak trochu zmatený a nijak zvlášť mě nezaujal..týpek, co dělá nudnou práci..co chce/nechce svou sousedku..jeho matka v pozadí..konec jakoby nedotažený..sumasumárum námět o ničem. Dost slabý odvar oproti Gondryho Věčnýmu svitu, kde najdeme jak skvělou fantazii, tak skvělej příběh a i skvělý herce.

Man in the Lower-Left Hand Corner of the Photograph, The (1999)

Krapet depresivní kraťas s depresivními postavami a depresivními zdmi i depresivním dějem. Opět "krásně" surrealisticky zpracováno. Místy bych potřebovala komentář od samotného režiséra, abych si ten film pořádně objasnila. http://www.youtube.com/watch?v=YVl0VTnP37I a tady druhá část http://www.youtube.com/watch?v=jXcRhTVpaLY&feature=related . Btw. začátek podobnej jako u Pána prstenů: Návrat krále - první záběr..pokud si teda vzpomínate:P

Separation, The (2003)

Tak to já těch 5 dávat budu, páč bych si to jinak vyčítala. Myslim, že přicházim Robertu Morganovi opravdu na chuť. Další velice silně emotivný zážitek. Skvělý video o rozdělení siamských dvojčat. Je fakt, že při pohledu na ta ohavná těla mě až skoro mrazilo..ale to k tomu patří. Líbí se mi animace..cejtim v tom trochu surrealismus, což je podle mýho ten nejdokonalejší směr ze všech izmů:) Mrknout se můžete tady http://www.youtube.com/watch?v=k7svW1_5MXs .

Cat with Hands, The (2001)

Tak tenhle kraťas mě úplně odrovnal. Takhle by se to mělo dělat. Žádný zbytečný nechuťárny, jen čistá páce. Úžasný, úžasný. Ještě teď jsem z toho šokovaná. Neuvěřitelný, jak 3 minuty 33 vteřin můžou stačit ke skvělýmu filmovýmu výkonu. Párádní horor a parádní animace. Taková strašidelná pohádka o zlobivé kočičce, která se chce stát člověkem a taky se jím stane..ale jak!!! Robert Morgan je génius!

Saw (2003)

Klasický Saw. Scéna, která se objevuje pak i v celovečerním filmu akorát s Amandou..ale přijde mi snad ještě o něco lepší..možná jsem už zapomněla, jak je tenhle horor šílenej a tim taky dokonalej. Každopádně Leigh Whannell hrál skvěle. Tahle scéna se dá přežít:)..i když je fakt, že já mám ŽALUDEK skoro na všechno:D

Días sin luz (1995)

Příšerný. Odporný. Nechutný. Šílený. A nevím, jestli v dobrým slova smyslu:) Nedoporučuju slabším povahám. Jinak je to ale zajímavý snímek, který mi připomína svým ztvárněním "Amélii"..jak tou ich-formou, tak i "uměleckými obrazy". Pro zájemce jsem dávám odkaz, kde se můžete podívat http://www.youtube.com/watch?v=b2l-jIgLsd0 .

The Awakening (1990)

Krátkej snímek beze slov, ze kterýho máte 8 minut husí kůži a který vás celých 8 minut napíná až do konce a vy jen čekáte, co se to teda děje..?? Celkem povedený film, ale taky hlavně díky strašidelný hudbě, která se stupňuje s vašim očekáváním a pro mě asi taky díky černobílosti:), která je pro psycha jak dělaná. Takže když budete mít čas, tak se rozhodně podívejte..8 minut vás nezabije..:P