Jeden svět nestačí (1999)

Bomba v ústředí MI6 ? To si někdo odnese. Ten někdo bude psychopat Renard v úžasném podání Roberta Carlylea. Navíc tu agentu 007 asistují dvě nejkrásnější ženy v jeho kariéře. Hlavně Sophie Marceau je pro mě Bond Girl č. 1. I když se z ní vyklube pěkná mrcha :-o)

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Velmi originální zápletka je nejsilnější stránkou v pořadí druhé Brosnanovy Bondovky. Skvělý záporák, opět arijský poskok a James opět okusí, jak chutnají asijské ženy - "just different" :-)

Zlaté oko (1995)

Pierce Brosnan - průsečík mezi conneryovskou elegantností a mužností a mooreovským humorem a nadhledem. GE byla druhou Bondovkou, kterou jsem měl tu čet zhlédnout. Navíc Bondovi tu asistuje jedna z nejkrásnějších Bond Girl. Mlask:-)

Povolení zabíjet (1989)

A James se namíchnul. To si ďábelský padouch Sanchez v podání Roberta Daviho odnese a že nebude mít přijemnou smrt. Opět většinou haněná Bondovka se mi líbila i díky Timothy Daltonovi, který je jestě lepší než v TLD a role mstitele mu padne přímo na tělo. Jen ta Bond Girl je pro mne jen slabším průměrem :-/

Vyhlídka na vraždu (1985)

Často zavrhovaná Bondovka je pro mne stále skvělou zábavou. Roger Moore sice není již ten švihák, jakým byl ve svých začátcích, ale přesto ještě ulovil přenádhernou Tanyu Roberts :-o) Zavidím, závidím ti, Jamesi...

Chobotnička (1983)

Výborná akční Bondovka s vynikajícím generálem Orlovem - Stevenem Berkoffem. Jen ta Chobotnička - Maud Adams mi nepřijde sexy, ať se dívám, jak se dívám :-/

Jen pro tvé oči (1981)

Má nejoblíbenější Mooreovka. Nádherný Bond Song "For Your Eyes Only", řízně natočená akce, slušná Bond Girl, arijský zabiják alá Red Grand, padouch Julian Glover, který se o pár let později bude rvát s Indiana Jonesem o Svatý grál :-)

Moonraker (1979)

James Bond dobývá vesmír :-) Bondovka, ze které nadsázka jen prýští, ale IMHO stále v unosných mezích. Navíc vrátil se nejslavnější "padouch-poskok" Jaws. Jen ta Bond Girl je pro mne zklamání, neboť se opět s Jamesem rozcházíme - co se vkusu týče :-)

Špion, který mě miloval (1977)

Skvostný kousek s legendárním zabijákem Jaws, pro mne "jen" lepší Bond Girl, slušným padouchem a obojživelným autem, které prostě CHCI !

Muž se zlatou zbraní (1974)

Zřejmě nejslabší Bondovka. Ale máme tu vynikajícího padoucha i jeho poskoka a na Bond Girl Britt Ekland se moc hezky kouká :)