Gereth

Drunken Pilgrim

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 16.5.2015  22:08
    Lucy (2014)

Rychlá devadesátiminutová sci-fi akce se zajímavým námětem a překrásnou Scarlett Johansson. V to jste možná doufali, když jste na tento titul narazili. Devadesát minut to má, ale i přesto to stihne nudit. Rychlé by si to přálo být, ale přesto to má čas na prokládání děje dokreslujícími dokumentaristickými záběry, aby divák skutečně věděl, co se mu říká. Akce byla všehovšudy jedna a tu už jste viděli v traileru. Scarlett krásná je, ale dle cool představy osvíceného genia se chová jako robot a všehovšudy mi byla lhostejná stejně jako jí bylo lhostejné celé bezprostřední okolí. Nikdo se tu nechová logicky, nic nedává smysl a vlastně celý film je úplně zbytečný. // 30%

• 10.1.2014  21:48
    The Battery (2012)

Jeremy Gardner je můj nový hrdina. O filmu jsem předem nic nevěděl, promítání bylo naslepo a úvodní scéna nasvědčovala nějaké nezávislé drama o jakési ztracené existenci. Když ale skončila, už jsem měl naprosto jasno. Takhle se mi do vkusu a nálady dlouho nic netrefilo. Pro každého kdo má rád prosluněné roadmovie, kdo se někdy ocitl v situaci, kdy se absolutně všechno podělalo a po ruce zbyla pouze láhev alkoholu a kamarád v podobném srabu. Pro každého, kdo je schopen problémy valící se ze všech stran řešit lehnutím si do trávy a pozorováním pohybujících se mraků. Pro ty, kteří si alespoň jednou položili otázku: "Jak je vůbec reálně možné, aby se mi něco takového stalo?". Pro milovníky absurdního humoru, písničkových soundtracků a zejména pak osamoceného tancování v obýváku. No a pak pro ty, kteří si standardně uprostřed konverzace uvědomí, že jsou nejspíš asi z úplně jiného světa. Blíže k realitě než se na první pohled může stát. Fascinovalo mě, jak se z lehké sluneční komedie často stávalo psychologické drama, z kterého mrazilo více než z leckterého hororu. Prosím sequel. // 90%

• 9.5.2013  14:12
    Zajatci předměstí (TV seriál) (2011)

Tak trochu guilty pleasure, kvůli povaze a barvě vlasů hlavní hrdinky. Taky tak trochu hraná Daria. Dokud je to o konfrontaci chytré cynické holky zvyklé na normální život ve městě s šíleným panoptikem předměstí (převážně zpočátku), tak je to dobré. Slušný počet vydařených vtípků, absurdní scény, oddychovka na pobavení. Navíc tam je Alan Tudyk a ten je výborný všude. Jakmile ale seriál začne zabředávat do klasických mezilidských vztahů typických pro všechny teenage seriály, jde všechno do kytek. Tessa se trochu příblíží jim, oni se trochu přiblíží jí, všichni jsou najednou normální, řeší nesmysly a hlavně jsou nudní. // Druhá série bohužel pokračuje v trendu nastaveném koncem té první. Navíc se rozhodli z Tudyka udělat ufňukaného loosera. Ach jo. Poslední díly trochu zabrnkají na dramatickou notu, ale nevim nevim, jestli mě to přesvědčí ke skouknutí další série. // Nejoblíbenější postava: Tessa // 1.série: 60% // 2.série: 40%

• 8.2.2013  13:21

Hlavní problém oproti prvnímu dílu je v tom, že se s hlavními hrdiny již nelze moc ztotožnit. U jedničky člověk sedí s kámoši a každou chvíli si říkáte, že jo, tohle je typické, takhle se v určité fázi kocoviny cítím přesně taky. Je to sice trochu šílené, ale to koneckonců reálné flámy bývají také. U dvojky ale všechno už od začátku jde do extrémů. Jak se titul snaží překonat sebe sama, tak veškeré situace nadsazuje až do nestravitelných křečí. Většinu těchto "absurdně vtipných" situací jste navíc viděli už někde jinde a i přes několik zdařilých vtípků tak druhá část Hangover padá do šedého, tak trochu nudného, průměru.

• 8.12.2012  20:53
    Zvonilka a Velké hry (TV film) (2011)

Z Velkých her mě bavily jen a pouze samotné hry, jinak je to klišé nad klišé. Všechno předvídatelné od začátku až do konce. Postavy i vztahy mezi nimi bez výjimky modelové. Já vím, je to pro malé holčičky a ty jsou nenáročné, nicméně když to změřím se Ztraceným pokladem, který jsem viděl chvíli potom a který je ze stejné serie a tedy i pro stejnou cílovou skupinu, nemůžu než konstatovat, že toto je o dvě třídy slabší. // 50%

• 8.12.2012  20:41

Nemilosrdně umluven čtyřletou neteří pouštím náhodný díl Tinker Bell. A ještě s dabingem. Přestože byl můj přístup skrz na skrz skeptický, jsem nakonec příjemně překvapen. Po trochu pomalejším začátku, kdy jsem škodolibě čekal, až se něco pokazí, to začne svížně odsýpat. Dobrodružná stránka je opravdu dobrodružná a překvapivě občas i překvapivá. Sem tam problikne dobrý vtípek. Nikdo nemůže přehlédnout, že to je hlavně pro holky, roztomilostí se tu sype více než kouzelným prachem, ale ani já jsem se rozhodně nenudil. Musím pochválit i výborný soundtrack a tím nemyslím typické Disneyho zpívánky. Pokud jste v podobné pozici jako já, nebraňte se příliš Zvonilce, dá se to v pohodě přežit a hrozí, že se budete dokonce slušně bavit. // 70%

• 17.11.2012  12:11

Dobře využitá flaška od whisky. Na zabití deseti minutek ideální. // 75%

• 17.11.2012  12:08
    Tělo jako zbraň (TV pořad) (2007)

K vytvoření přehledu o bojových uměních ideální. Pochopíte jejich základní myšlenku, prohlédnete si jejich charakteristické techniky, zjistíte odkud pocházejí a možná se i něco přiučíte. Je třeba to ale brát trochu s rezervou. Protože v každém díle se naši dva hrdinové dostanou do přísně střežené výcvikové základny, případně někam, kam nikdo jiný mimo nativní bojovníky nikdy nevkročil, vždy se bojuje proti jednomu z nejlepších v daném bojovém umění, atd. Já tomu po chvíli přestal absolutně věřit a bral to jako nutnou součást marketingu. Také je otravné neustálé opakování děje, případně všudypřítomné vsuvky, co uvidíme za chviličku. Vycpávkový 14.díl jsem pak po shlédnutí už dříve v různých dílech viděných 10min fastforwardoval. // Nejoblíbenější díl: Silat - Bill Duff tam dostává pěkně po čuni // Hodnocení: 65%

• 30.8.2012  14:24

Nějak jsem pořád čekal, až to opravdu začne a ono to najednou skončilo. Nim's Island ve výsledku nemá žádný příběh, vše je tu trochu nakousnuté, ale nakonec se to vždycky nějak vyřeší samo. Dostanete tři víceméně nezávislé příběhy, kde pouze ten malé Abigail Breslin je alespoň trochu zajímavý a dává lehce přičuchnout k dobrodružnému filmu. Butler spravující loď a cestující Foster mě teda akorát nudili a rozpačitý závěr tomu taky nepomohl. // 45%

• 29.6.2012  15:47

Komedie u které jsem se ani jedenkrát nezasmál. Dokonce nevěřím, že by se vícekrát než jednou zasmáli i děti na základní škole, přestože na této úrovni zhruba byly obsažené vtípky. Nablblé postavy ztvárněné přehrávajícími herci mě nutily neustále koulet očima. Vedlejší postavy jsou do jedné imbecilové posedlí postavou Meg Ryan, které to už ani nesluší. Je to dokonce ještě větší blbost, než ukazuje hodnocení. A to už moc níže klesnout nelze. // 20%

• 29.6.2012  12:02

Tentokrát se jim podařilo domrvit i akční scény, takže nyní už není skutečně nic, na co by se dalo dívat. Jak už je pro Twilight typické, všichni se neustále tváří, jako kdyby něco vyselo ve vzduchu, jako kdyby se každou chvíli něco mělo stát. A to při jakékoliv situaci. Ono se ale nic nestane. Nejdřív je absolutně obyčejná svatba, pak jsou absolutně obyčejné líbánky, pak přijde ona chvilička zmatku, kdy každý naštvaně a zoufale přechází tam a zpátky, jedna povinná akční scéna a je konec. Dvě hodiny čisté nudy. // 5%

• 13.6.2012  00:11
    Dračí past (2009)

Tak hloupé, až je to občas vtipné. Béčkový look party fantasy postav chodící světem a kosící monstra by mi až tak nevadil, ale když už na nějaký ten souboj dojde, rozstřesená kamera společně s rychlým střihem ho spolehlivě zazdí. Takový chaos při sledování akční scény jsem snad v hlavě ještě nikdy neměl. Člověku se z toho až dělalo zle. Příběh nestojí za řeč, dialogy jsou standardně béčkově nablblé, efekty adekvátní. Ve výsledku se střídá bolehlav z akčních scén s nudou ve scénách ostatních. Občas se ale mihne něco, co vám (i když možná neúmyslně) vyloudí úsměv na tváří. // Tento zážitek mi přinesla Student Agency na lince Frankfurt - Praha // 10%

• 21.4.2012  20:43

Nejdříve jsem myslel, že to je nějaký studentský film. Po chvíli jsem rozeznal Emmu Roberts a další herce známé především z menších rolí v seriálech a slabších filmech. Mám takový pocit, že nyní všem studentům dlužím omluvu. Kraťas je to zoufale nevtipný, parodie nefunkční a přehrávající E.Roberts je na facku. Naštěstí to je hodně krátké, ale i přesto jsem už v půlce netrpělivě očekával konec a doufal aspoň ve vtipnou pointu. Ta samozřejmě nepřišla. // 10%

• 10.4.2012  13:27

Shlédnuto náhodou při relaxaci na horách. Takhle nějak jsem si vždycky představoval obsah červené knihovny. Občas jsem až koulel očima nad přiblblými dialogy, rádoby vtipnými a rádoby roztomilými hláškami hlavní krásky. Nebudu lhát, sem tam je to film i vtipný, ale spíše omylem. Asi tak, jako když se smějete nad něčí tupostí. Z velké části je to dáno jeho stářím, kdy ještě nikoho netrápilo, že v romanci primárně určené pro široké publikum puberťaček všichni už v patnácti bez problému chlastají a hlavní vztah je právě mezi holkou ukončující základní školu a doktorandem z vysoké. Z podobných nesmyslů zřejmě mladé dámy berou své představy. // 40%

• 3.3.2012  14:07
    Kazatel (2011)

Přesně jak jsem z traileru a místních reakcí očekával. Klasické béčko s "hezkým" prostředím a ucházející akcí. Hlavně se nesmíte ptát proč je tohle zrovna takhle a jestli by to nemohlo být jinak a budete spokojení. Vlastně celkově moc nepřemýšlejte. Děj je ještě přímočařejší než jsem očekával a hlavní padouch se po svém drsňáckém nástupu ve výsledku nechal odkráglovat nějak podezřele jednoduše. Ale nevadí, je to krátké, svižné a nenudí to. Celý film jsem se usmíval nad Bettanyho chrčením. // 65%

• 17.2.2012  10:09

Unikátní dílo. Dobře napsaná, zahraná a vypointovaná konverzačka dokáže přikovat k židli více než dvousetmilionový blockbuster. A všech 12 rozhněvaných můžů předvádí výkony hodné zapamatování. Jediné co mě mrzí je, že jsem se k tomu dostal tak pozdě, a tak jsem většinu twistů znal předem z důvodu velmi častého recyklování děje pozdějšími filmy. Za těch 55let tento snímek neztratil nic ze své poutavosti a aktualnosti. // 95%

• 15.1.2012  21:30

Tento zásah entuziasmem doporučuju kdykoliv budete v životě potřebovat povzbudit. Je to jednoduchý tanec s pozadím v podobě různých míst světa, ale sálá z toho neuvěřitelné množství energie a optimismu. Okamžitá touha někam vycestovat zaručena. // 90%

• 15.1.2012  21:22
    Pixely (2010)

To, že to na rok vzniku vypadá poněkud lacině ani tak nevadí. Koneckonců je to kraťas. Chybí tomu ale nějaký ucelený přiběh. Je to smršť výborných nápadů, ale bez jakékoliv struktury nebo pointy. I tak to ale rozhodně stojí za shlédnutí. // 75%

• 9.1.2012  00:00

Příběh stál za houby, to jo, ale v jedničce to nebylo o nic lepší. Proto nechápu, z čeho tu jsou všichni tak zklamaní. Snad proto, že je to dvojka a ta přeci musí být horší. Podle mého mínění je akce opět slušná, možná i lepší. Vin Diesel chybí, ale podpůrné charaktery jsou na druhou stranu o moc lepší a i ten Walker mi přišel tak nějak vyzrálejší. Nečekejte žádný brainteaser a budete spokojeni. Nebo alespoň já byl. // 65%

• 8.1.2012  18:56

Akční sekvence jsou rychlé, zběsilé a kouká se na ně dobře. Je to nejdůležitější součást a přestože budu rýpat do zbytku, už to mě udělalo spokojeným a rozhodně bych se neštítil to předhodit komukoliv, kdo chce po náročném dni vypnout mozek a sledovat hezké obrázky. Rychlá auta, dramatické záběry na řadící páku, hezké slečny, ... přesně to, co byste očekávali. Neudělejte ale chybu v tom, očekávat něco navíc. Příběh z pera středoškoláka plný plochých charakterů zahraných s vyjimkou Diesela průměrnými herci a zejména od Walkera i Rodriguez jsem očekával mnohem více. Plakat nad tím ale nebudu, to si podle ohlasů zřejmě nechám až na další díly serie. // 60%

• 30.12.2011  18:25

Jazz v animované pohádce od Disney? To je mi příjemné překvapení. Ale bohužel jediné, kterého se mi dostalo. Tolikrát omleté charaktery a situace nemilosrdně omleté znovu a znovu. Ovšem největší ironie je ukrytá v tom, že pohádka, která se snaží všem ukázat, jak důležité je být hodný k ostatním, nehledět peněz a věřit na lásku, si, co se morálky a tolerance týče, neustále podráží nohy. Je to takový nevýchovný kýč s hezkou hudbou. // 50%

• 6.12.2011  15:10

Your Higness byl jedním z mých hlavních letošních must-see. Na daný žánr jsou zde přítomni velice zajímaví herci (převážně co se ženských rolí týče), Pineapple Express pro mě i přes místní dost vlažné hodnocení byla pecka a jakožto dítko naplno zasažené všemi formami fantasy jsem se cítil jako jasná cílová skupina. Proto jsem z toho všeho teď takový rozpačitý. Na různé variace slova 'fuck' v jinak vážně se tvářících situacích se jeden nemůže smát věčně a po pravdě, až na několik dalších wtf momentů, tu moc jiných zábavných situací nenajdete. Teda pokud neholdujete dost lacinému toilet humoru. Vůbec by mi nevadilo, kdyby do té parodie fantasy žánru šli více naplno. Takhle se film překvapivě chvílemi bere dost vážně a vy se pak nejednou přistihnete u zívání. // + za úvodní titulky // 60%

• 29.11.2011  23:24

Winans posbíral známé z Ink a střihnul si další kraťas. A ten nese všechny charakteristické znaky jeho práce. Zajímavý nápad, snaživí herci, výborná hudba, ale na druhou stranu také jakási lacinost a amaterismus. Nicméně u kraťasu to zase až tak moc (jako například u výše zmíněného Ink) nepálí, a tak jsem si tenhle výlet dětskou fantazií pořádně užíval. Jinak je to taky jedna z možností, jak udělat z R-ratingu například PG. Prostě zavolejte Jackovi, on už to nějak vymyslí. // 85%

• 15.11.2011  17:00
    Ink (2009)

K Ink budu shovívavější. A to přesto, že amaterismus a lacinost z něho kouká na každém třetím kroku. Protože o podobné filmy člověk zakopává jen vzácně, protože nejedna zdejší postava, myšlenka či scéna má větší hloubku než většina americké hollywoodské produkce a protože pro jinakost já mám slabost. Vzhledem k více úrovním a několika možnostem interpretace si to ale celé budu muset dát ještě jednou. // 75%

• 29.9.2011  11:50
    Daria (TV seriál) (1997)

Čas od času Daria pronese opravdu geniální hlášku, která by se měla zarámovat a pověsit na krk příslušným obětem jejího verbálního útoku. Bohužel ale také podstatnou část její znuděné existence na Lawndale High působí jako namyšlený pozér, který se za každou cenu snaží vypotit 'vtipný' komentář na jakoukoliv situaci. Působí to nepřirozeně a, což je mnohem důležitější, často je to dost nuda. Ostatní postavičky jsou stereotypní, ploché, bez jakékoliv tvůrčí myšlenky. To byl zřejmě účel, nicméně vzhledem k tomu, že dokážete s neomylnou přesností odhadnout, jak bude kterákoliv z nich reagovat a víceméně i co přesně řekne, jejich jediný příspěvek do mlýnku je nadhazování Darie. A ta mě teda zatím moc nepřesvědčila. // Vy všichni co tu citujete podle vašeho názoru ty nejlepší hlášky ze seriálu, nepřijde vám, že pro ostatní právě tyto nejlepší části ničíte? // Nejoblíbenější postava: Jake Morgendorff // 1.série: 55%

• 28.8.2011  19:16
    Uchazeč (2008)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%

• 14.7.2011  11:23
    Luther (TV seriál) (2010)

Hlavní rozdíl mezi Lutherem a většinou ostatních krimi je ve výstavbě příběhů (i těch epizodických). Standardní krimi má za jeden díl obvykle jednu vraždu/únos, spoustu podezřelých, hrdina má neomezené prostředky a postupnou eliminací oněch podezřelých nakonec vraha odhalí, dopadne a případné unesené zachrání. To vše se děje ve sterilním prostředí, daleko ode všech ošklivostí, které vrah páchá. Tady po několika dedukcích už máme my i Luther (ten si je na můj vkus občas jistý až moc) jasno a tak jde hlavně o to, jak a za jak dlouho bude vrah dopaden. A kolik toho stihne napáchat. Právě princip hry o čas, kdy vidíme, co všechno za svinstvo psychopati páchají zatímco se je snaží detektivové dopadnout, je na Lutherovi tak přitažlivý. Je cítit, jak pak každá další smrt těžce dopadá na záda vyšetřujících a jak snadno je to pak táhne k temnotě. A DCI Luther už jí je zatraceně blízko, ne-li uvnitř. Tady pak nastupuje unikátní vztah Alice/Luther, kde se zdá, že ona jediná ho v určitých věcech dokáže pochopit. Proto mě opravdu mrzí její dost nevyužitý potenciál v druhé serii. Linie s mladou prostitutkou jí ani Ianovi nesahala ani po kotníky. // Nejoblíbenější postava: Alice Morgan // 1.serie: 95% // 2.serie: 75% // 3.serie 75%

• 6.7.2011  18:04

Všechno co bylo v jedničce, akorát o řád slabší. A to už ona byla průměrná. Nulová chemie hlavního páru, více logických děr, více za vlasy přitažených scén, žádné podařené vtípky, při velkolepých scénách jsem zíval. A Sean Bean byl lepší záporák. // 45%

• 28.6.2011  13:03
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Life začíná pěkně ode dna. Věřím, že Sarah Shahi poslala do mdlob kvůli nedostatku krve v mozku nejednoho mládence, ale jako policistka je dost nepřesvědčivá a u většiny případů pouze opakuje očividné nebo má ruku na pistoli. To když se Charliemu podaří těmi svými Zen kecy dopálit i někoho jiného než vás. Charlie se ale narozdíl od ní zlepšuje a ony kecy postupně začínají být i vtipné. Nízký počet epizod mě motivoval první sezonu dokoukat i přesto, že epizodické zápletky byly obyčejné a povětšinou nudné a hlavní děj spočíval v neustálém opakování stejných známých faktů. Světe div se, ono se to vyplatilo. Ke konci se skutečně začalo něco dít a Life má jedno z nejlepších finále, které lze v amerických kriminálkách najít. Povzbuzen úspěchem jsem teda s ač s nedůvěrou zkusil i druhou serií a ta hlavně díky nahláškovanému kapitánovi, většimu prostoru Tedovi a příchodu "neteře" konečně dostává i nějakou dynamiku. Děj díky tomu více odsýpá a i ty vraždy mi přišly zajímavější. Když jsem se nakonec propracoval i k druhému (opět slušnému) finale, dokonce mě i mrzelo, že to stopli. // Nejoblíbenější postava: Captain Kevin Tidwell // 1.serie: 45% // 2.serie: 75%

• 24.6.2011  19:25

Jak já ji nesnášel. Jak já tu sobeckou mrchu po celý film nenáviděl. SPOILER: A ne, ani tu špetku vykoupení, kterou na konci dostala, jsem jí nepřál. Protože takoví lidé opravdu existují, stejně jako ostatní tu představení. Není nic horšího, než někdo s dostatkem odhodlání, inteligence, charisma a tendencí k manipulaci. Sledovat jak před vašima očima otravuje duši, mysl a život komukoliv, kdo to nerozpozná a nedokáže se bránit. Souhlasím, že většina z obětí už byla vychýlená předem, ale není každý z nás? Jde pouze o to, najít správný spínač. Nevím jestli "vědět" bylo pro Astrid požehnání nebo prokletí. Bylo zajímavé (A emocionálně i dost silné) pozorovat, jak ji každý jednotlivý úder mění. Kolik jich je asi potřeba, aby člověku pokroutily pohled na svět a kolik na to, aby člověka úplně zničily? // 80%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9