Ctihodný občan (2009)

Po nažhavujícím traileru jsem čekal mnohem, mnohem víc. A to si vůbec nemůžu stěžovat na Butlera nebo Foxxe. Oba mi do svých rolí překvapivě celkem sedli. Co mě ale dostávalo do vrtule, byl způsob myšlení, kdy já vystřílím víceméně každého, kdo se nachomejtnul k mému případu(mnoho z nich pravděpodobně nevinných), ale(SPOILER!) člověka, který nese jednu z největších částí viny nechám bejt. Protože ho chci něco naučit? Protože ho chci se nechat dívat? A ve vší své genialitě si proti němu nikde nenechám žádnou pojistku? A ten způsob jeho operací. Neříkejte mi, že by to takhle někdy mohlo úspěšně proběhnout. Ne, ne, příběhu jsem prostě nemohl uvěřit. Nicméně to nemění nic na tom, že i tak to byla zábava. Jsem rád, že se tvůrci nebáli krvavých scén a že ještě aspoň v první polovině jsem byl omámen příslibem drsného promyšleného plánu nasraného tatíka, který nemá co ztratit. // 70%

Gigantický (2008)

Mám rád tento typ filmů. Obyčejní lidé obtěžkaní neobyčejnými životními břemeny. Se svými vlastními životními cíly, se svým vlastním náhledem na svět a svým vlastním způsobem, jak se s tím světem vypořádat. Už jen samotná Zooey Deschanel je vždy zárukou nějakým způsobem zajímavého filmu nebo přinejmenším zajímavé role a ani zde jsem nebyl zklamán. Otázky, proč hlavní hrdina zrovna chce adoptovat čínské dítě, proč jeho brácha nevěří ženám, proč jeho táta nechápe, že někdo nemá sekretářku, proč otec jeho přítelkyně chodí stále k doktorovi se zády i když s nimi údajně nic nemá a další podobné, mi přijdou absolutně mimo. Každý z nás je jiný, má své vlastní obavy a své vlastní myšlení. Jsem rád že se takové filmy stále točí. Dávají člověku pocit, že ne každý musí být normální(Ona taky většina lidí není, i když by si to třeba zoufale přála), že se s tím dá žít a že to ve skutečnosti nemusí být něco špatného. Jen je potřeba se nesmířit s osudem, který vám ostatní přidělí a pokusit se "plavat". Jediné co mě mrzí, že to nebylo pořádně dotažené. Spousta náznaků a načrtnutých cest, ale žádné pořádné vyvrcholení. Ale možná už jsem pouze zblblej z průměrné filmové tvorby a klasické hollywoodské výstavby příběhu, tak, jak se na mě každodenně hrne ze všech stran. // 70%

Slečna zamilovaná (2009)

V celém filmu se nenašel jediný okamžik, kdy bych se zasmál. Toliko ke komediální složce. Co se týče romantiky, tak těžko nějak fandit a rozplývat se nad postavou, kterou máte chuť zabít už hned od prvního momentu, kdy se objeví na scéně. O příběhu asi ani nemá moc cenu diskutovat, je dokonce ještě hloupější než bývá u průměrných amerických romanťáren zvykem. A to už je co říct. Ať se snažím sebevíc, opravdu nenajdu jedinou věc, kterou bych mohl pochválit. Zahozený čas. // 25%

Coach Carter (2005)

Obyčejná, stále dokola se opakující sportovní zápletka. Jedno klišé na druhém. To, co tento film tahá z bláta je skvělý výkon S.L.Jacksona, který ze svého Coache Cartera vyždímal maximum.// 70%

Svolení (2004)

A teď si vemte, že byste šli na rande přímo s tím právníkem. Ti mají své vlastní kličky ve smlouvách. // 75%

Gulp (2001)

Trochu slabší začátek brzy nabere na obrátkách a sedm minut uběhne bleskovou rychlostí. Takhle akční kraťas jsem asi ještě neviděl. Se zatajeným dechem jsem sledoval tento souboj s časem o rybí život! // 80%

Věříme v Boha (2000)

Jeden z nejvtipnějších kraťasů, které jsem kdy viděl. Reitman srší nápady a už zde je vidět, že má světu co ukázat. Samozřejmě se člověk nesmí moc pozastavovat nad filozofickými otázkami, co je to vlastně dobrý skutek a co vydá za kolik "bodů". Užijte si trochu nadhledu a nechte se prostě jen vláčet od jednoho komického nápadu k druhému. Garantuji vám, že se budete skvěle bavit. // 95%

Vyfič! (2009)

Guilty pleasure. // Neobjektivních 90%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Britská odpověď na superhrdiny se superschopnostmi. Tu se nikdo nesnaží zachránit svět, nepronáší co pět minut moralistické proslovy a celkově jsou všichni tak nějak pořád v klidu. Sem tam se o někom zjistí, že není tak uplně v pořádku, sem tam někdo někoho odkrouhne, ale jinak pohodička...uklízíme odpadky, čistíme zdi. Co na tom, že venku proběhla magická bouřka, která změnila kde koho, co na tom, že okolo naší partičky čas od času zmizí člověk, policii je to fuk, státu je to fuk, nikoho nic nezajímá, však oni pošlou někoho dalšího, aby se o ty delikventy staral. Zpočátku příjemné osvěžení, ale už po pár dílech to bohužel začíná nudit. Postavy nejsou nijak extra sympatické, logika pokulhává...nicméně stále to udržuje moji pozornost. Uvidíme, jak budou pokračovat v druhé sezóně. // Nejoblíbenější postava: Simon // 1.serie: 70% // 2.serie: 80% // 3.serie: 55%

Apokalypsa (2006)

Tak tu se přiznám, toto jsem nezvládl. Věřím že pokud bych to mohl pochopit, pokud něco takového lze, pokud bych viděl do hlavy samotnému Kellymu, možná bych seděl na prdeli s otevřenou hubou a hltal všechnu tu genialitu, která na mě z plátna sršela. Takhle to pro mě byl pouze překombinovaný příběh plný všeho a zároveň ničeho. Hromada zbytečných a hlavně otravných postav postupně ubila těch několik málo působivých(Ta padnoucí hudba!) scén, které vám příběhy ze Southlandu mohou nabídnout. Nicméně jestli si věříte, že jste dostatečně jinačí a mnohem přemýšlivější než ostatní, nenechte se odradit mnou, ostatními negativními komentáři ani nízkým hodnocením. Možná najdete to, co mně se nepodařilo. // 50%