Oktapodi (2007)

Chobotnice letí sem, chobotnice letí tam a ne a ne se ta slizká přísavná bestie vzdát. Jakou mohl mít šanci chudák poslíček, když oni...se mají rádi. // 70%

Osudové selhání (2007)

O Robertu Hanssenovi jsem doteď neměl potuchy, takže každé poodhalení dějin jedné z největších mocností světa takovouto nenáročnou formou je určitě vítané. Další hodinu po skouknutí filmu jsem strávil na wikipedii. Ani na herce si nemůžu stěžovat. Ti, co obvykle zaplňují vedlejší role, tu svým civilním, lidským hereckým projevem dokázali vytvořit dost slušnou tajuplnou atmosferu. Vadila mi zde stejná věc, jako například v Charlie Wilson's War. Absence jakýchkoliv zvratů. Co je to za špionážní thriller, kde znáte víceméně každý následující krok? // 65%

Pan tělocvikář (2007)

To byla ale nuda. Nebýt scén v tělocvičně, které jako jediné dávají tušit, že toto má být komedie, nepřemýšlím nad tím, vrazit tomu odpad, ani vteřinu. Nemůžu uvěřit, že to má pouze 84min, mně to přišlo, jak kdybych u toho seděl minimálně dvě hodiny. Doporučuju vyhnout se obloukem. 15%

Po sexu (2007)

U After Sex to funguje stejně, jako u většiny ostatních povídkových filmů. Některé povídky nadchnou, některé pobaví, sem tam se najde některá, která vás popostrčí k zamyšlení. Zde ale bohužel převažují ty průměrné, často navíc dost nudné. A přitom mnohé měly docela zajímavě našlápnuto. // Nejoblíbenější povídka: 1.pár // Celkově: 55%

Seirei no moribito (2007) (seriál)

Toto anime mě vždy dokázalo uvolnit, nechat na chvíli zapomenout na reálný svět a příjemně relaxovat. Příběh nikam nespěchá, kousek po kousíčku vám odkrývá pozadí postav, hraje si s lidovými tradicemi, dává vám čas pochopit. Postavy se chovají lidsky a každý jejich čin má opodstatnění. Akce tu moc nenajdete, ale když už na ní přijde, radost pohledět. Hudba je jako pohlazení po duši a kresba patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl. Nebýt zklamání v podobně opravdu slabého konce, sáhl bych po plném hodnocení.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Celý film pěkně plyne. Tom Hanks je sympatický, P.S.Hoffman opět bezkonkurenční a ani Julia Roberts tentokrát moc neruší. A v tom, jak to odsýpá je právě ten zakopaný pes, který mi brání v lepším hodnocení. V celém filmu není víceméně žádný záporák, nenajdete tu jediný vážnější zvrat. Všechny překážky padají tak, že ani vítr pořádně nemusí zafoukat. Za nějaký čas mi to přišlo až otravné. 70%

Spálené vzpomínky (2007)

Pořád přemýšlím co tomu filmu chybělo. Herci byli skvělí, hudba dokreslovala už tak hodně silnou atmosféru. K obrazovce jsem byl přikován hltajíc každou minutu. Ale pořád jsem na něco čekal. Na nějaký moment, který mě udeří jako rána kladivem. Něco, co ve mně zůstane i po závěrečných titulkách. Vždyť příležitostí byla ve filmu taková spousta. Škoda.

Starting Out in the Evening (2007)

Civilní drama, kde slovo drama slouží pouze na to, aby se to přídavné jméno před ním mělo o co opřít. Herci mohou být jakkoliv bezchybní (výborný Langella!), z ničeho lze udělat pouze opět nic. Několik zajímavých dialogů poslepovaných dohromady s pár v každém normálním životě přirozenými zvraty prostě nedokáží vytvořit kvalitní příběh. Ne takový, který by mohl zaujmout obyčejného diváka. Starting Out in the Evening tak potěší pouze buď zaryté knihomoly anebo lidi vyhledávající tématiku postaršího muže konfrontovaného s krásou a nákloností mladé ženy. Osobně knihy já rád, a tak jsem si vytáhl, co mi bylo blízké. Zbytek jsem prozíval. // 55%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Okouzlila mě hlavně atmosféra špinavého Londýna. Hned úvodní scéna a píseň No Place Like London mi přinesla příjemné mrazení v zádech. Deep(Kterému už by konečně měli dát nějakou tu zlatou sošku), Rickman, Carter tradičně zahráli skvěle a některé jistě potěší Cohen, u kterého mi je záhadou, jak se k takovému typu filmu dostal.

Tělo jako zbraň (2007) (pořad)

K vytvoření přehledu o bojových uměních ideální. Pochopíte jejich základní myšlenku, prohlédnete si jejich charakteristické techniky, zjistíte odkud pocházejí a možná se i něco přiučíte. Je třeba to ale brát trochu s rezervou. Protože v každém díle se naši dva hrdinové dostanou do přísně střežené výcvikové základny, případně někam, kam nikdo jiný mimo nativní bojovníky nikdy nevkročil, vždy se bojuje proti jednomu z nejlepších v daném bojovém umění, atd. Já tomu po chvíli přestal absolutně věřit a bral to jako nutnou součást marketingu. Také je otravné neustálé opakování děje, případně všudypřítomné vsuvky, co uvidíme za chviličku. Vycpávkový 14.díl jsem pak po shlédnutí už dříve v různých dílech viděných 10min fastforwardoval. // Nejoblíbenější díl: Silat - Bill Duff tam dostává pěkně po čuni // Hodnocení: 65%